Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Освітяни області обговорили реформування галузі в умовах прийняття нового закону Роздрукувати

Під керівництвом директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Тетяни Пашиніної відбувся круглий стіл на тему: «Реформування освіти в Україні. Проблеми та перспективи». Засідання було організоване для педагогічних працівників, директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, керівників районних відділів освіти, представників університетів, академій та коледжів, причетних до освітянської галузі.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк виступив перед присутніми на засіданні круглого столу з баченням реформування та розвитку освіти в навчальних закладах.

– Наразі, з прийняттям нового Закону України «Про освіту», перед освітянською галуззю постає питання про створення нової системи навчання в закладах. Обласна Рада завжди підтримувала новації та зміни в освітянській галузі, які спрямовані на те, щоб саме учень став головним у школі. Сьогодні відбулась 25 позачергова сесія обласної Ради, на якій депутати проголосували за збільшення видатків загального фонду обласного бюджету Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам галузі на загальну суму понад 20 мільйонів гривень, – зазначив Михайло Володимирович.

Участь в обговоренні реформування освіти взяли перший заступник директора Департаменту освіти і науки Олена Чорна, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету дошкільної початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету Галина Кіт, голова Ради Подільського центру соціальних технологій Оксана Яцюк, директор дошкільного навчального закладу №19 Ванда Харматова, учитель англійської мови гімназії №6 Владислав Качур, заступник директора школи №25 Олена Волжаніна та вчитель початкових класів Стрижавської школи І-ІІІ ступенів Людмила Шквира.

Відповідно до Закону України «Про освіту» передбачається нова структура загальної середньої освіти: початкова – 4 роки (1-4 клас), базова середня – 5 років (5-9 клас) та старша школа – 3 роки (10-12 клас) ліцей. Нові державні стандарти будуть реалізовані наступним чином: початкова освіта – з 1 вересня 2018 року, базова середня – з 1 вересня 2022 року та загальна середня – з 1 вересня 2027 року. Запроваджується автономія, прозорість та відкритість навчальних закладів. У Вінницькій області 81 відсоток шкіл в сільській місцевості, які охоплюють навчанням 127 тисяч учнів. Завданням для таких закладів залишається організація підвезення учнів до школи, збереження початкової школи, як філії, та безкоштовне харчування. Згідно з новим законом, зовнішнє незалежне оцінювання буде введено після закінчення базової середньої школи (9 клас), для отримання загальної середньої освіти та для вступу в магістратуру.

 

Повернутись Створено: 12 жовтня 2017 року, 16:27 Переглядів: 684

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація