Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Освітяни області обговорили реформування галузі в умовах прийняття нового закону Роздрукувати

Під керівництвом директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Тетяни Пашиніної відбувся круглий стіл на тему: «Реформування освіти в Україні. Проблеми та перспективи». Засідання було організоване для педагогічних працівників, директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, керівників районних відділів освіти, представників університетів, академій та коледжів, причетних до освітянської галузі.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк виступив перед присутніми на засіданні круглого столу з баченням реформування та розвитку освіти в навчальних закладах.

– Наразі, з прийняттям нового Закону України «Про освіту», перед освітянською галуззю постає питання про створення нової системи навчання в закладах. Обласна Рада завжди підтримувала новації та зміни в освітянській галузі, які спрямовані на те, щоб саме учень став головним у школі. Сьогодні відбулась 25 позачергова сесія обласної Ради, на якій депутати проголосували за збільшення видатків загального фонду обласного бюджету Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам галузі на загальну суму понад 20 мільйонів гривень, – зазначив Михайло Володимирович.

Участь в обговоренні реформування освіти взяли перший заступник директора Департаменту освіти і науки Олена Чорна, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету дошкільної початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету Галина Кіт, голова Ради Подільського центру соціальних технологій Оксана Яцюк, директор дошкільного навчального закладу №19 Ванда Харматова, учитель англійської мови гімназії №6 Владислав Качур, заступник директора школи №25 Олена Волжаніна та вчитель початкових класів Стрижавської школи І-ІІІ ступенів Людмила Шквира.

Відповідно до Закону України «Про освіту» передбачається нова структура загальної середньої освіти: початкова – 4 роки (1-4 клас), базова середня – 5 років (5-9 клас) та старша школа – 3 роки (10-12 клас) ліцей. Нові державні стандарти будуть реалізовані наступним чином: початкова освіта – з 1 вересня 2018 року, базова середня – з 1 вересня 2022 року та загальна середня – з 1 вересня 2027 року. Запроваджується автономія, прозорість та відкритість навчальних закладів. У Вінницькій області 81 відсоток шкіл в сільській місцевості, які охоплюють навчанням 127 тисяч учнів. Завданням для таких закладів залишається організація підвезення учнів до школи, збереження початкової школи, як філії, та безкоштовне харчування. Згідно з новим законом, зовнішнє незалежне оцінювання буде введено після закінчення базової середньої школи (9 клас), для отримання загальної середньої освіти та для вступу в магістратуру.

 

Повернутись Створено: 12 жовтня 2017 року, 16:27 Переглядів: 752

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація