Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Освітяни області обговорили реформування галузі в умовах прийняття нового закону Роздрукувати

Під керівництвом директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Тетяни Пашиніної відбувся круглий стіл на тему: «Реформування освіти в Україні. Проблеми та перспективи». Засідання було організоване для педагогічних працівників, директорів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, керівників районних відділів освіти, представників університетів, академій та коледжів, причетних до освітянської галузі.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк виступив перед присутніми на засіданні круглого столу з баченням реформування та розвитку освіти в навчальних закладах.

– Наразі, з прийняттям нового Закону України «Про освіту», перед освітянською галуззю постає питання про створення нової системи навчання в закладах. Обласна Рада завжди підтримувала новації та зміни в освітянській галузі, які спрямовані на те, щоб саме учень став головним у школі. Сьогодні відбулась 25 позачергова сесія обласної Ради, на якій депутати проголосували за збільшення видатків загального фонду обласного бюджету Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам галузі на загальну суму понад 20 мільйонів гривень, – зазначив Михайло Володимирович.

Участь в обговоренні реформування освіти взяли перший заступник директора Департаменту освіти і науки Олена Чорна, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету дошкільної початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету Галина Кіт, голова Ради Подільського центру соціальних технологій Оксана Яцюк, директор дошкільного навчального закладу №19 Ванда Харматова, учитель англійської мови гімназії №6 Владислав Качур, заступник директора школи №25 Олена Волжаніна та вчитель початкових класів Стрижавської школи І-ІІІ ступенів Людмила Шквира.

Відповідно до Закону України «Про освіту» передбачається нова структура загальної середньої освіти: початкова – 4 роки (1-4 клас), базова середня – 5 років (5-9 клас) та старша школа – 3 роки (10-12 клас) ліцей. Нові державні стандарти будуть реалізовані наступним чином: початкова освіта – з 1 вересня 2018 року, базова середня – з 1 вересня 2022 року та загальна середня – з 1 вересня 2027 року. Запроваджується автономія, прозорість та відкритість навчальних закладів. У Вінницькій області 81 відсоток шкіл в сільській місцевості, які охоплюють навчанням 127 тисяч учнів. Завданням для таких закладів залишається організація підвезення учнів до школи, збереження початкової школи, як філії, та безкоштовне харчування. Згідно з новим законом, зовнішнє незалежне оцінювання буде введено після закінчення базової середньої школи (9 клас), для отримання загальної середньої освіти та для вступу в магістратуру.

 

Повернутись Створено: 12 жовтня 2017 року, 16:27 Переглядів: 881

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація