Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Освітянська нива Роздрукувати

Сергій Татусяк обговорив із директорами шкіл стратегію розвитку краю

8 листопада відбувся круглий стіл на тему «Стратегія збалансованого розвитку територіальної громади – запорука успішного розвитку регіону», організований Вінницьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників. У заході взяли участь понад 30-ть директорів загальноосвітніх шкіл області. Експертами виступили голова обласної Ради Сергій Татусяк, професор Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського Олексій Струкевич та завідувач кафедри методології та управління освітою ВОІПОПП Людмила Юрчук.

Обговорюючи з освітянами механізми напрацювання стратегії розвитку територіальних громад, С.Татусяк наголосив, що щиро покладається на найактивнішу участь у цьому процесі саме педагогів, керівників навчальних закладів.
– Наша стратегія претендує на те, щоб стати для наших громад дороговказом на шляху розвитку. А, в залежності від того, якою буде в результаті стратегія розвитку Вінницької області, вона може претендувати стати базисом для державної стратегії, – зауважив С.Татусяк.
У ході відвертої розмови директори шкіл озвучили проблеми, з якими їм доводиться стикатися у професійній діяльності та під час громадської роботи. Зокрема, вони скаржилися на відсутність конструктивного діалогу із сільськими головами, котрі у роботі уникають публічності та переслідують власні негромадські інтереси.
Голова облради нагадав, що сільського голову обирає громада. І саме вона контролює його діяльність і саме їй підзвітний голова.
– Є механізми контролю за діяльністю влади, але, на жаль, громада ними не користується, – констатував С.Татусяк.
Депутат Ямпільської районної ради, директор Качківської СЗШ І-ІІІ ст. Михайло Девдера звернув увагу голови облради, що постійні комісії районних та сільських рад не мають контакту із відповідними профільними комісіями обласної Ради.
– Можливо, їхня діяльність була б більш ефективною, якби вони співпрацювали між собою, – зауважив М.Девдера.
Сергій Татусяк доручив внести у робочий план комісій облради пункти щодо навчання депутатів з відповідних комісій районних, міських та сільських рад. Крім того, голова «взяв на олівець» інші питання, порушені директорами: облаштування в школах медичних пунктів, про виконання штатного розпису педагогічних працівників та сплати податків підприємствами за місцем їх розташування, а не реєстрації.
С.Татусяк зауважив, що на регіональному рівні врегулювати дані питання практично неможливо, оскільки вони потребують внесення змін до законодавства.
– Але як представник Національного конгресу місцевого самоврядування у Кабінеті Міністрів я готовий їх порушувати перед міністрами, – пообіцяв С.Татусяк.


Повернутись Створено: 8 листопада 2012 року, 00:00 Переглядів: 1026

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація