Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Освітянська нива Роздрукувати

Сергій Татусяк обговорив із директорами шкіл стратегію розвитку краю

8 листопада відбувся круглий стіл на тему «Стратегія збалансованого розвитку територіальної громади – запорука успішного розвитку регіону», організований Вінницьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників. У заході взяли участь понад 30-ть директорів загальноосвітніх шкіл області. Експертами виступили голова обласної Ради Сергій Татусяк, професор Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського Олексій Струкевич та завідувач кафедри методології та управління освітою ВОІПОПП Людмила Юрчук.

Обговорюючи з освітянами механізми напрацювання стратегії розвитку територіальних громад, С.Татусяк наголосив, що щиро покладається на найактивнішу участь у цьому процесі саме педагогів, керівників навчальних закладів.
– Наша стратегія претендує на те, щоб стати для наших громад дороговказом на шляху розвитку. А, в залежності від того, якою буде в результаті стратегія розвитку Вінницької області, вона може претендувати стати базисом для державної стратегії, – зауважив С.Татусяк.
У ході відвертої розмови директори шкіл озвучили проблеми, з якими їм доводиться стикатися у професійній діяльності та під час громадської роботи. Зокрема, вони скаржилися на відсутність конструктивного діалогу із сільськими головами, котрі у роботі уникають публічності та переслідують власні негромадські інтереси.
Голова облради нагадав, що сільського голову обирає громада. І саме вона контролює його діяльність і саме їй підзвітний голова.
– Є механізми контролю за діяльністю влади, але, на жаль, громада ними не користується, – констатував С.Татусяк.
Депутат Ямпільської районної ради, директор Качківської СЗШ І-ІІІ ст. Михайло Девдера звернув увагу голови облради, що постійні комісії районних та сільських рад не мають контакту із відповідними профільними комісіями обласної Ради.
– Можливо, їхня діяльність була б більш ефективною, якби вони співпрацювали між собою, – зауважив М.Девдера.
Сергій Татусяк доручив внести у робочий план комісій облради пункти щодо навчання депутатів з відповідних комісій районних, міських та сільських рад. Крім того, голова «взяв на олівець» інші питання, порушені директорами: облаштування в школах медичних пунктів, про виконання штатного розпису педагогічних працівників та сплати податків підприємствами за місцем їх розташування, а не реєстрації.
С.Татусяк зауважив, що на регіональному рівні врегулювати дані питання практично неможливо, оскільки вони потребують внесення змін до законодавства.
– Але як представник Національного конгресу місцевого самоврядування у Кабінеті Міністрів я готовий їх порушувати перед міністрами, – пообіцяв С.Татусяк.


Повернутись Створено: 8 листопада 2012 року, 00:00 Переглядів: 905

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація