Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко взяв участь в церемонії освячення храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці Роздрукувати

10 жовтня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці у селі Вернигородок Козятинського району.

Перед храмом діти привітали Святійшого владику і піднесли йому коровай.  Храм та подвір’я в цей день було заповнене чисельними віруючими, які прибули до храму помолитись зі своїм Першосвятителем. Святійший Патріарх Філарет звершив чин освячення престолу та храму і очолив першу Божественну Літургію.

В церемонії освячення взяли участь: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, єпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, єпископ Вишгородський, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря Агапіт, секретар єпархії прот.Ігор Сіранчук, благочинний Козятинського району прот.Роман Масира, благочинний м.Вінниці прот.Микола Мельник, благочинний Погребищенського району прот.Богдан Бабій, благочинний Бершадського району прот.Ростислав Процанін, благочинний Оратівськогго району прот.Ярослав Мацюк та чисельне духовенство Вінницької єпархії.

 Разом із представниками духовенства та вірянами участь у першій Божественній літургії в новоосвяченій церкві взяли  голова Вінницької облради Сергій Свитко, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голова Козятинської райради Сергій Лановик, начальник управління у справах національностей і релігій Вінницької ОДА Ігор Саплецький.

Після освячення, Святійший владика звернувся до віруючих з архіпастирським словом за мир, спокій і злагоду в Україні. Керівники області також звернулись до всіх присутніх з вітальним словом та подарували на храм ікони і церковне начиння.

Голова обласної ради Сергій Свитко привітав вірян з завершенням будівництва і освяченням храму:

«Ваше Святійшество! Шановні владики, всечесні отці, шановні брати і сестри! Ми сьогодні з вами відзначаємо велике свято - закінчення будівництва і освячення храму. Дуже важливо, що сьогодні у нашій державі будуються і освячуються храми. У зв’язку із цим я згадав слова із Святого Письма про те, що є час розкидати каміння і час збирати каміння. Була радянська доба. Російська імперія під назвою Радянський Союз знищувала храми, вбивала священиків, інтелігенцію, селянство. І то була страшна доба двадцятого століття. З Божою допомогою, без жодної краплі крові український народ здобув 24 роки тому свою Незалежність. Сьогодні час, коли збирається каміння - будуються храми, Україна стала на шлях реформ, відродження економіки. Але, хотів би сказати, що ми не зможемо збудувати демократичну, правову, соціальну європейську державу, якщо не буде духовності, якщо не буде відродження церков. Мені дуже радісно, що відроджується саме Українська Православна Церква Київського Патріархату,  тому, що ця церква є духовною основою для всіх українських патріотів, для всього українського народу. Сьогодні для всіх нас незабутній день. Відбулось освячення храму, яке звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, тому я переконаний в тому, що в цьому храмі буде Божа благодать. Нехай Господь всім вам, шановні брати і сестри, дарує здоров'я, добро, благополуччя і мир. Мир - нашій країні і нашому народу».

Після богослужінь відбулась зустріч Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з керівниками Вінницької області та Козятинського району, під час якої піднімались питання державно-церковних відносин в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 11 жовтня 2015 року, 13:45 Переглядів: 2042

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація