03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Пам’ятаємо! Роздрукувати

На Вінниччині відзначили учасників бойових дій

13 лютого у Вінниці відбулись урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24-ї річниці виводу військ з Афганістану. Воїнів нашої області привітали голова облдержадміністрації Іван Мовчан, перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, Вінницький міський голова Володимир Гройсман та голова обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Петро Кирилишин.

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, яке щороку в Україні офіційно відзначається 15 лютого відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року, на Вінниччині відбулась низка заходів, присвячена цій даті.
Учасникам бойових дій, що зібралися в залі облдержадміністрації з нагоди пам’ятної дати, засвідчив щиру вдячність і повагу голова ОДА Іван Мовчан.
– Цей день радості і скорботи водночас. Ми схиляємо голови перед полеглими і пишаємося героїзмом солдатів і офіцерів, яким вдалось пройти горнило війни, – зазначив І. Мовчан. Він подякував за активну життєву позицію воїнам-інтернаціоналістам, зокрема за участь у патріотичному вихованні підростаючого покоління.
Від імені всього депутатського корпусу та голови обласної Ради Сергія Татусяка присутніх привітав перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський.
– Ви на сьогодні є прикладом мужності і героїзму, братерської виручки і взаємопідтримки, вірності служіння військовій присязі та виконанню громадянського обов’язку. Я хочу вам подякувати від імені обласної Ради і запевнити, що ми завжди будемо йти назустріч вашим потребам і намагатися виконувати всі зобов’язання, дані перед вами, – наголосив І.Кревський.
За проявлений героїзм у бойових діях цього року було нагороджено Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради 36 учасників бойових дій. До їхньої уваги також була представлена концертна програма у виконанні солістів центру військово-музичного мистецтва повітряних Сил Збройних Сил України.
Після офіційних урочистостей представники влади та учасники бойових дій взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника полеглим воїнам-інтернаціоналістам у Центральному парку культури і відпочинку.
Вшанування завершилось прийомом у кафе «Плеяда».

Довідка.
В Україні проживає близько 220 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, які мужньо, виявляючи при цьому гуманізм, людяність і милосердя, виконували ратний обов’язок, гідно представляючи свою державу на території 26 країн світу.
Через Афганську війну (1979–1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч наших співвітчизників, з яких 3360 загинуло, більше 8 тисяч зазнали поранень, понад 100 тисяч перенесли поширені в азіатських країнах захворювання. Залишилися без синів 2729 матерів, 1982 батька, овдовіло 505 молодих жінок, осиротіло 711 дітей.
Тільки в одному в Афганістані воювали 3 600 вінничан. 168 – загинули, двоє земляків пропало безвісти, 200 – отримали поранення, а 116 – повернулися інвалідами.

 

Повернутись Створено: 13 лютого 2013 року, 00:00 Переглядів: 809

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація