03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Пам’ятна дата Роздрукувати

80 років минуло з часу великого голодомору в Україні

23 листопада на території Вінницької області відбулися заходи, присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів та 80-й річниці з часу найбільшого голодомору в Україні – 1932-33 років. В обласному центрі заходи розпочалися зі зборів громадськості краю, де 42 громадських активісти, дослідники теми голодомору були відзначені за свою роботу Почесними грамотами обласної Ради та облдержадміністрації.

Відзнаки вінничанам вручили 1-й заступник голови облдержадміністрації Іван Мовчан, заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова та заступник голови обласної Ради Юрій Медведєв.
Звертаючись до присутніх, Іван Мовчан зауважив, що згадуючи щороку цю сумну історичну подію, ми, українці, показуємо, що ми гуманна та патріотична нація.
– З тих страшних історичних подій ми винесли урок, що в центрі діяльності держави і суспільства завжди має бути Людина – її життя, здоров’я і спокій, – сказав Іван Мовчан.
Він нагадав учасникам зборів, що голодомор 1932-33 років забрав на Вінниччині понад 1,5 мільйона життів. Заступник голови обласної Ради Юрій Медведєв додав, що загалом в Україні його жертвами стали понад 10 мільйонів людей.
– Це навіть жахливо уявити: Велика Вітчизняна війна за 4 роки забрала більше 20 мільйонів життів, а голод всього за рік – 10 мільйонів. Тому треба називати речі своїми іменами – це був геноцид, – зазначив Юрій Медведєв.
По завершенні зборів, учасники взяли участь у мітингу-реквіємі біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів.

Нагадаємо, що у суботу 24 листопада відбудеться всеукраїнська акція «Запали свічку!» на знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору. Її суть полягає у тому, щоб із настанням темряви засвітити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

 

Повернутись Створено: 23 листопада 2012 року, 00:00 Переглядів: 759

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація