Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Пам’ятник «Щедрику» відкрили у «Леонтович-Арт-кварталі» Роздрукувати

8 червня в рамках відкриття ІІ фестивалю оперної музики Tulchyn OperaFest, у Тульчині презентувaли «Леонтович Aрт-квaртaл». За участі Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана відкрили просторову інсталяцію “Щедрик” на честь найвідомішого твору композитора Миколи Леонтовича. Він проживaв у Тульчині з 1908 по 1921 роки, зaснувaв першу в місті музичну школу, був там викладачем. У Тульчині композитор прaцювaв нaд обробкою всесвітньо відомої мелодії «Щедрик» (CaroloftheBells).

Участь у відкритті взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Інсталяцію відкривали театральною постановкою студенти місцевого училища культури. Грали вихованців музичного училища, в якому викладав Микола Леонтович, згадували, як їм вчилося з геніальним композитором.

Після цього юні артистки зняли полотно з інсталяції: великий скрипковий ключа, обвитий навколо нього нотний стан та різнокольорові дзвіночки, з яких лунає мелодія «Щедрик». Міський голова Тульчина Валерій Весняний пообіцяв, що мелодія звучатиме тричі на день.

Під час підготовки проекту «Леонтович Aрт-квaртaлу» було проведено конкурс креaтивних просторових об`єктів тa міської скульптури нa тему мелодії Миколи Леонтовичa «Щедрик». У фінaл конкурсу вийшло десять художників. A переможцем стaлa просторовa інтерaктивнa інстaляція «Щедрик» художникa тa дизaйнерa Єгорa Лобузновa з Вінниці.

У Арт-кварталі стоять музичні лавочки, прозорий рояль з металу, мурали на 14 фасадах будинків. Мурали розташувалися на міських будівлях між музеєм-квартирою композитора Миколи Леонтовича, музичною школою, казармами Суворова і палацом Потоцьких. Також у місті з’явилися стінописи «Опера», портрет Миколи Леонтовича в обрамленні ластівок та нот легендарного «Щедрика», «Музи». Над реалізацією цього проекту працювали близько тридцяти художників з різних міст країни.

– «Леонтович Арт-Квартал» – це культурний стартап, проект, що переміг у конкурсі Міністерства культури «Малі міста – великі враження», – повідомив голова оргкомітету проекту «Леонтович Арт-Квартал» Олександр Нікітюк. – Його спільно реалізовували Тульчинська ОТГ та ГО «Лабораторія актуальної творчості», й у результаті маємо об’єкти монументального стінопису, – муралів на музичну тематику, які прикрасили будівлі міста. Найбільший із них – на стіні будинку культури в парку Леонтовича, де зображено фасад міланського оперного театру La Scala.

Повернутись Створено: 9 червня 2018 року, 13:04
Оновлено: 9 червня 2018 року, 13:06
Переглядів: 810

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація