Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Пам’ятник «Щедрику» відкрили у «Леонтович-Арт-кварталі» Роздрукувати

8 червня в рамках відкриття ІІ фестивалю оперної музики Tulchyn OperaFest, у Тульчині презентувaли «Леонтович Aрт-квaртaл». За участі Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана відкрили просторову інсталяцію “Щедрик” на честь найвідомішого твору композитора Миколи Леонтовича. Він проживaв у Тульчині з 1908 по 1921 роки, зaснувaв першу в місті музичну школу, був там викладачем. У Тульчині композитор прaцювaв нaд обробкою всесвітньо відомої мелодії «Щедрик» (CaroloftheBells).

Участь у відкритті взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Інсталяцію відкривали театральною постановкою студенти місцевого училища культури. Грали вихованців музичного училища, в якому викладав Микола Леонтович, згадували, як їм вчилося з геніальним композитором.

Після цього юні артистки зняли полотно з інсталяції: великий скрипковий ключа, обвитий навколо нього нотний стан та різнокольорові дзвіночки, з яких лунає мелодія «Щедрик». Міський голова Тульчина Валерій Весняний пообіцяв, що мелодія звучатиме тричі на день.

Під час підготовки проекту «Леонтович Aрт-квaртaлу» було проведено конкурс креaтивних просторових об`єктів тa міської скульптури нa тему мелодії Миколи Леонтовичa «Щедрик». У фінaл конкурсу вийшло десять художників. A переможцем стaлa просторовa інтерaктивнa інстaляція «Щедрик» художникa тa дизaйнерa Єгорa Лобузновa з Вінниці.

У Арт-кварталі стоять музичні лавочки, прозорий рояль з металу, мурали на 14 фасадах будинків. Мурали розташувалися на міських будівлях між музеєм-квартирою композитора Миколи Леонтовича, музичною школою, казармами Суворова і палацом Потоцьких. Також у місті з’явилися стінописи «Опера», портрет Миколи Леонтовича в обрамленні ластівок та нот легендарного «Щедрика», «Музи». Над реалізацією цього проекту працювали близько тридцяти художників з різних міст країни.

– «Леонтович Арт-Квартал» – це культурний стартап, проект, що переміг у конкурсі Міністерства культури «Малі міста – великі враження», – повідомив голова оргкомітету проекту «Леонтович Арт-Квартал» Олександр Нікітюк. – Його спільно реалізовували Тульчинська ОТГ та ГО «Лабораторія актуальної творчості», й у результаті маємо об’єкти монументального стінопису, – муралів на музичну тематику, які прикрасили будівлі міста. Найбільший із них – на стіні будинку культури в парку Леонтовича, де зображено фасад міланського оперного театру La Scala.

Повернутись Створено: 9 червня 2018 року, 13:04
Оновлено: 9 червня 2018 року, 13:06
Переглядів: 702

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація