03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Передбачений подальший розподіл коштів на освіту та охорону здоров’я Роздрукувати

Під головуванням Геннадія Мазура відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм, де було розглянуто ряд питань порядку денного. Захід пройшов за участі директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмили Грабович,  в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимира Буняка, начальника управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації Сергія Чернявського, начальника відділу Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Валерія Індика, депутатів обласної Ради Людмили Щербаківської, Владислава Роя, Андрія Вигонюка, генерального директора КП «Вінницяоблтеплоенерго» Валерія Довбанюка, заступників начальника КП «Вінницяоблводоканал» Раїси Півторак та Олександра Стельмащука,  заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка, керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяни Яременко, начальника управління юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної Ради Алли Олійник.

Постійна комісія одноголосно підтримала  проєкт рішення «Про інформацію прокурора Вінницької області щодо результатів діяльності органів прокуратури області» та рекомендувала винести його на розгляд сесії обласної Ради.

Дискусійним було обговорення діяльності та стратегічних проєктів по КП «Вінницяоблводоканал». Представники комунального підприємства, депутати та управління юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної Ради  детально обговорили можливі шляхи розв’язання ситуації, що склалася на сьогодні.

– Гостро стоїть питання по очисних спорудах. Звісно, що це має вирішуватися та фінансуватися спільно кількома учасниками процесу, зокрема, Вінницькою міською та Вінницькою обласною Радами. Лише на 79,4 % покривався тариф по водозабезпеченню та водовідведенню, тому в пріоритеті є зменшити або ліквідувати заборгованість по електроенергії.  Вважаю, що ми маємо «підставити плече» та винайти шляхи вирішити це питання спільно, – зазначив Геннадій Мазур.

Сергій Чернявський поінформував постійну комісію щодо розпорядження голови облдержадміністрації «Про надання грошової винагороди» в межах якого передбачено виділення з обласного бюджету коштів для преміювання спортсменів, які стали призерами на міжнародних змаганнях.

З метою зниження використання палива, в першу чергу природного газу, за рахунок технічного переоснащення системи теплопостачання об'єктів міста Вінниці та Вінницької області розроблено проєкт рішення «Про погодження інвестиційної програми комунальному підприємству «Вінницяоблтеплоенерго» на 2020 рік», про який доповів генеральний директор Валерій Довбанюк.

Микола Копачевський під час обговорення проєкту рішення «Про внесення змін до рішення 41 сесії обласної Ради 7 скликання від 17 грудня 2019 року № 885 «Про обласний бюджет на 2020 рік» зазначив, що передбачається розподіл залишків коштів загального фонду обласного бюджету, які склалися станом на 01.01.2020 року в загальній сумі понад  244 млн грн, зокрема, з них:

– залишки освітньої субвенції з державного бюджету - 93 918 601,84 грн;

– залишки медичної субвенції з державного бюджету - 22 285 030,94 грн;

– вільний залишок коштів додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я - 3 368 321,33 грн;

– вільний залишок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами - 2 759 147,08 грн;

– вільний залишку коштів загального фонду - 6 562 245,88 грн;

– вільний залишок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, за рахунок залишку коштів, що утворився на початок бюджетного періоду - 3 642 852,85 грн;

– вільний залишок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості - 111 670 100,00 грн;

- вільний залишок субвенції з місцевого бюджету на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах - 88 884,24 грн та інше.

Також розподілено залишки спеціального фонду обласного бюджету, які склалися станом на 01.01.2020 року в сумі понад 216 млн грн, в тому числі  вільний залишок субвенції з державного бюджету  місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості в межах 111 млн грн.

Так, збільшуються видатки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на загальну суму 23 653 164,56 грн, а саме:

– на надання загальної середньої освіти спеціальними закладами для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку на суму 11 120 664,56 грн;

– на надання загальної середньої освіти навчально-реабілітаційними центрами для дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку  на суму 2 313 400,00 грн та інше. Збільшуються видатки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на загальну суму 94 925 731,86 грн, а саме:

– на підготовку кадрів закладами фахової передвищої освіти на суму 2 137,28 грн;

– на екстрену та швидку медичну допомогу населенню на суму 29 964 486,00 грн та інше.

Наприкінці Геннадій Мазур звернув увагу присутніх, і в тому числі представників департаментів та управлінь облдержадміністрації, які є головними розпорядниками коштів, що зазначеним проєктом рішення розподіляється не уся сума коштів. Найближчим часом будуть додаткові розподіли, особливо в сфері охорони здоров’я та освіти. Також особлива  увага має бути приділена питанню контролю за діяльністю комунальних закладів відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, в тому числі за цільовим використанням коштів, в першу чергу по капітальним видаткам.

Крім того комісія розглянула ряд інших питань порядку денного. З протоколом та висновками  комісії можна ознайомитися на сайті обласної Ради.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.
 

Повернутись Створено: 19 березня 2020 року, 16:31 Переглядів: 357

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація