Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Перший дзвінок у новій школі. Як на Вінниччині відкривали школу, на яку чекали 28 років Роздрукувати

3 вересня у селі Михайлівці Гайсинського району відкрили школу, яку почали будувати ще у 1990 році. На відкриття освітянського довгобуду приїхав заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, народний депутат України Микола Кучер.

– Відповідальне завдання стоїть перед школою сьогодні – дати суспільству творчу, адаптовану, конкурентоспроможну особистість, – зазначив Ігор Хміль. – Ми маємо завдання – виростити нове покоління освічених українців, які прославлятимуть себе, рідний край та Україну в усьому світі. У вашому віці може здаватися, що школа – це нудне проведення часу. Повірте, це не так. Усі шкільні уроки і завдання – для того, аби виробити у вас звичку до планомірної інтелектуальної роботи. Адже ви – нова генерація, наша надія на прогресивне майбутнє. Контрольні і «домашки» – це поки що тренування. Адже саме ви будете піднімати економіку країни, тому зараз  вам потрібно вирішувати задачки з алгебри. Сьогодні ви писатимете твір про проведене літо, а згодом – наукові праці та законопроекти. Ви виростите інтелектуалами і естетами, прочитавши зі шкільної програми українську класику. Тому не марнуйте свій дорогоцінний час, приділяйте багато часу навчанню. Багато читайте, вивчайте іноземні мови, бо, як казав Гете, «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти – людина.

За урочистостями у Михайлівській школі спостерігав у прямому ефірі Президент України Петро Порошенко.

– Ми відновлюємо інфраструктуру Донбасу, – звернувся до громади під час включення Петро Порошенко. – Ми будуємо нові дороги. Ми будуємо нові школи і дитячі садочки. І тільки сьогодні в Україні відкрито 25 нових і модернізованих шкіл. Це є демонстрацією нашого пріоритету, тому що люди, які живуть по різні боки лінії зіткнення, яскраво бачать відмінність між українською державою і «руським міром».

Новий довгобуд замість аварійних будівель нині може розмістити 144 учні. Двоповерхова школа розрахована на навчання учнів з першого по 12 класи. Просторі приміщення спортивної та актової залів, 14 навчальних кабінетів, розвантажувальна кімната для педагогічних працівників, майстерня для технічної праці, їдальня на 80 осіб, бібліотека площею  35 кв. м, сучасне інтерактивне обладнання – це те, чим може похизуватися сьогодні нова Михайлівська школа.

– Перший камінь школи заклали ще у 1990 році за кошти місцевого сільгоспформування, – ділиться спогадами директор Михайлівської школи Анатолій Балахтар. – Кілька разів будівництво призупинялось і було відновлено лише в 2004 за рахунок коштів субвенції з державного бюджету. Ми навіть не сподівалися, що наші михайлівські діти ходитимуть до школи, яка нічим не відрізняється від шкіл у столиці.

Протягом всього цього часу діти села ходили на навчання до двох пристосованих приміщень, які слугували місцевій громаді школою.  Директор Анатолій Балахтар зазначає, що нині ці будівлі в аварійному стані. Активно взялися за будівництво нової школи лише кілька років тому.

На свято прийшли майже всі сельчани, аби бути свідками події, на яку чекали майже 30 років.

Після урочистостей право першими зайти до нової школи надали цьогорічним «першачкам».  Керівництво області та району разом з місцевими жителями також оглянули довгобуд.

Наостанок почесні гості залишили свої відгуки про Михайлівську школу в книзі побажань.

На будівництво школи витратили понад 19 мільйонів гривень. Роботи в 2012-2013 роках проводились за рахунок коштів державного бюджету. У 2018 році з державного бюджету виділено 2 млн 700 тис. грн, з місцевого – 379,6 тис. грн. Залучено також позабюджетні кошти на потреби школи у розмірі п’ять тис. грн. 

Повернутись Створено: 3 вересня 2018 року, 16:25

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація