Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Перший етап розробки проекту Концепції реформування місцевого самоврядування буде завершений до 2015 року Роздрукувати

Перший підготовчий етап розробки проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні буде завершено до 2015 року. Про це заявила радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук.

За її словами, у межах Концепції реформування місцевого самоврядування мають бути запроваджені механізми демократії участі на місцях, впорядковано систему надання публічних послуг населенню органами місцевого самоврядування, врегульовано питання міжбюджетних відносин та розмежовано повноваження державної регіональної влади та органів місцевого самоврядування. Створена експертна робоча група щодо розробки проекту Концепції має також дати оцінку готовності до реформи та провести широку роз’яснювальну роботу в суспільстві.

Ставнійчук також зауважила, що Конституційна Асамблея, яка працює над змінами до Основного закону, вносить до нього принципи та засади, що закріплені у Європейській хартії місцевого самоврядування. Зокрема, Конституція має закласти підвалини для спроможності місцевих громад управляти справами на місцях, а також Основний закон повинен мати можливість посилити роль органів місцевого самоврядування на конституційному рівні.

– Упродовж багатьох років йде мова про те, що місцеві громади повинні мати ті ініціативи, які б дозволили їм вирішувати справи на місцях. Очевидно, що нині це – потреба в умовах часу, і від того, як буде відпрацьована сама ідея реформи місцевого самоврядування, її етапи, залежатиме чи це буде лише чергова спроба, чи реальна реформа, – резюмувала радник Президента.

 

Повернутись Створено: 17 квітня 2013 року, 10:57 Переглядів: 1001

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація