Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Перший культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича» відбувся на Тиврівщині Роздрукувати

Перший культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича» відбувся на Тиврівщині

5 серпня в селі Шершні Тиврівському районі відбувся перший культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича». Захід присвячений життю і творчості відомого українського композитора Миколи Леонтовича. Привітати учасників дійства приїхали заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутати обласної Ради Жанна Дмитренко та Степан Шимко, краєзнавець, письменник, автор пісні «Щедрику ти мій» Микола Денисенко, художні творчі колективи, вихованці місцевої школи, представники Вінницького обласного краєзнавчого музею, ГО «Молода Подільська Січ».
Організаторами фестивалю виступили директор ФБ «Волонтерський тил» Ніна Бегас, її батько – відомий історик, краєзнавець Олександр Коваль, а також мешканка села Шершні Валентина Чайковська, яка понад п’ять років виношувала ідею проведення фестивалю Леонтовича.Фестиваль проводився з метою привернути увагу громадськості та усіх небайдужих до збереження будинку, в якому проживав композитор з родиною понад 8 років в період з 1879 по 1888 роки.
– Збереження пам’яті про Миколу Леонтовича – це збереження культурної та історичної спадщини нашого народу,– виступив Михайло Кременюк перед присутніми на заході.– Вважаю вкрай важливим відтворювати, зберігати та примножувати нашу культурно-мистецьку історію Вінниччини. Шершнівський культурно-мистецький фестиваль – це перший крок до збереження пам’яті про великого композитора на Тиврівщині.
В рамках програми культурно-мистецького фестивалю відбувся творчий концерт, виставка обласного краєзнавчого музею «Визначні пам’ятки Вінниччини», майстер-класи, благодійні заходи (зібрано 1652 гривень на реставрацію будинку) та частування учасників.
Народився Микола Леонтович в селі Монастирок Брацлавського повіту Подільської губернії в сім’ї сільського священника. Його раннє дитинство минуло у селі Шершнях Тиврівської волості. Початкову музичну освіту Леонтович здобув у батька, який грав на віолончелі, скрипці, гітарі та деякий час керував хором семінаристів. У 1887 році Леонтович вступив до Немирівської гімназії. Сьогодні ім’я Миколи Леонтовича носять музичні колективи, навчальні закладу, названі вулиці у Києві та інших містах України. Меморіальний музей Леонтовича працює в Тульчині, а також нещодавно відреставрований музей в селі Марківка Теплицького району неподалік місця його поховання.

 

Повернутись Створено: 5 серпня 2017 року, 19:55 Переглядів: 1082

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація