Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Перший культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича» відбувся на Тиврівщині Роздрукувати

Перший культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича» відбувся на Тиврівщині

5 серпня в селі Шершні Тиврівському районі відбувся перший культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича». Захід присвячений життю і творчості відомого українського композитора Миколи Леонтовича. Привітати учасників дійства приїхали заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутати обласної Ради Жанна Дмитренко та Степан Шимко, краєзнавець, письменник, автор пісні «Щедрику ти мій» Микола Денисенко, художні творчі колективи, вихованці місцевої школи, представники Вінницького обласного краєзнавчого музею, ГО «Молода Подільська Січ».
Організаторами фестивалю виступили директор ФБ «Волонтерський тил» Ніна Бегас, її батько – відомий історик, краєзнавець Олександр Коваль, а також мешканка села Шершні Валентина Чайковська, яка понад п’ять років виношувала ідею проведення фестивалю Леонтовича.Фестиваль проводився з метою привернути увагу громадськості та усіх небайдужих до збереження будинку, в якому проживав композитор з родиною понад 8 років в період з 1879 по 1888 роки.
– Збереження пам’яті про Миколу Леонтовича – це збереження культурної та історичної спадщини нашого народу,– виступив Михайло Кременюк перед присутніми на заході.– Вважаю вкрай важливим відтворювати, зберігати та примножувати нашу культурно-мистецьку історію Вінниччини. Шершнівський культурно-мистецький фестиваль – це перший крок до збереження пам’яті про великого композитора на Тиврівщині.
В рамках програми культурно-мистецького фестивалю відбувся творчий концерт, виставка обласного краєзнавчого музею «Визначні пам’ятки Вінниччини», майстер-класи, благодійні заходи (зібрано 1652 гривень на реставрацію будинку) та частування учасників.
Народився Микола Леонтович в селі Монастирок Брацлавського повіту Подільської губернії в сім’ї сільського священника. Його раннє дитинство минуло у селі Шершнях Тиврівської волості. Початкову музичну освіту Леонтович здобув у батька, який грав на віолончелі, скрипці, гітарі та деякий час керував хором семінаристів. У 1887 році Леонтович вступив до Немирівської гімназії. Сьогодні ім’я Миколи Леонтовича носять музичні колективи, навчальні закладу, названі вулиці у Києві та інших містах України. Меморіальний музей Леонтовича працює в Тульчині, а також нещодавно відреставрований музей в селі Марківка Теплицького району неподалік місця його поховання.

 

Повернутись Створено: 5 серпня 2017 року, 19:55 Переглядів: 1190

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація