Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Перший на Вінниччині пам’ятник Героям Небесної Сотні відкрили і освятили у Брацлаві Роздрукувати

30 червня у селищі Брацлав Немирівського району, з ініціативи місцевих активістів Майдану, було відкрито і освячено пам’ятник Героям Небесної Сотні, які загинули за свободу українського народу під час Революції Гідності. Це перший такого роду пам’ятник, який споруджено на території Вінницької області у селищі, що здавна було осередком волелюбного козацького духу. Участь в урочистих заходах з відкриття пам’ятника взяв голова обласної Ради Сергій Свитко.

Вшанувати загиблих Героїв Небесної Сотні приїхали до Брацлава представники Самооборони з Києва і багатьох районів Вінниччини, члени громадських організацій і політичних партій патріотичного спрямування, місцеві мешканці і молодь. Участь у заході взяв також народний депутат України фракції ВО “Свобода” Олексій Фурман.

Вшанування розпочалося із виконання національного гімну України та залпів салюту на честь героїв Майдану. Церемонія за участю голови обласної Ради Сергія Свитка продовжилась перерізанням червоної стрічки, після чого присутні поклали квіти і вінки до пам’ятника. Представники українського духовенства освятили пам’ятник і прочитали молитву за спокій душ українських героїв. На мітингу виступили керівники місцевої Самооборони, активісти Майдану, представники громадських організацій і меценати, які спільними силами домоглися спорудження монументу. Школярі зачитали імена Героїв Небесної Сотні, що полягли під час Революції Гідності у Києві. Цього дня згадувались і бійці української армії, які загинули під час бойових дій на Сході країни.

Голова обласної Ради Сергій Свитко звернувся до учасників вшанування:

- Герої не вмирають, вони повертаються в Україну у бронзі і граніті. Серед тих прізвищ, які ви чули, долучилася душа героя Майдану Юрія Сидорчука, який помер кілька днів тому у Чехії. У нього залишилась донька і дружина. Герої Майдану поклали свої голови за волю, честь і славу України. Знаменним є те, що відкриття пам’ятника Героям Небесної Сотні відбувається саме у вас. Тому що Брацлав, це - козацький край, він пам’ятає славетних ватажків, зокрема Данила Нечая. Знаменно, що відкриття пам’ятника відбувається 30 червня, бо саме 30 червня 1941 року у Львові українськими націоналістами було проголошено Акт відновлення української держави. Українські націоналісти створили під час Другої світової війни Українську Повстанську Армію, яка боролася за українську державу. Перша точка Декалогу українського націоналіста говорить: “Здобудеш українську державу або згинеш у боротьбі за неї”. За українську державу поклали голови мільйони кращих синів і дочок нашої країни.

Сьогодні ми маємо українську державу, але на нашу долю випало складне випробування. У важких муках відбувається утвердження державності України. На Сході країни іде справжня війна. Гинуть військовослужбовці, гинуть мирні громадяни України. Сьогодні закінчується термін перемир’я. Путін звернувся до Президента України Порошенка з проханням продовжити перемир’я. Я вважаю, що з терористами не повинно бути жодного перемир’я. Настав час знищувати їх без суда і слідства, бо вони взяли в руки зброю і тероризують наш мирний народ, нищать українську державу. Я переконаний, що Україна була, є, і буде, бо є воля українського народу жити у своїй незалежній державі. Ми неодмінно збудуємо європейську, правову, соціальну, справедливу країну, - зазначив Сергій Свитко.  

Школярі Брацлава читали вірші і співали пісні, в яких уславлюються подвиги новітніх лицарів ідеї і чину, звучали промови про необхідність проведення докорінних змін в українській державі, проведення люстрації, подолання агресії Російської Федерації, належного розслідування вбивств на Майдані. Місцевими активістами було запропоновано перейменувати вулицю Енгельса у Брацлаві на вулицю Героїв Майдану, що одноголосно було підтримано усіма присутніми. Учасники урочистостей були єдиними в прагненні зберегти пам'ять про героїзм Небесної Сотні, плекання патріотичного духу серед українського народу і розбудови української держави на засадах національної і соціальної справедливості.

Повернутись Створено: 1 липня 2014 року, 12:33 Переглядів: 2267

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація