03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Перший в Україні фестиваль рівних прав та можливостей пройшов у Вінниці Роздрукувати

У Вінниці громадські діячі порушили питання рівності, толерантності та взаємоповаги в суспільстві. У середу, 19 жовтня, в галереї «ІнтерШик» пройшов перший в країні фестиваль рівних прав і можливостей «INFEST2016».

На перший в місті фестиваль завітала депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко. За її словами, нині значну увагу необхідно приділяти інформуванню суспільства з питань рівних прав та можливостей.

- Сьогодні питання рівних прав та можливостей стосується не лише жінок, а й чоловіків, - наголосила Людмила Станіславенко. – Також це питання розвитку та функціонування різноманітних спільнот – бійців антитерористичної операції, пенсіонерів, дітей, переселенців та людей з інвалідністю. Дотримання принципів неупередженого ставлення до особи, незалежно від статі, нині сприймається як невід’ємна складова демократичних перетворень. Наша держава перебуває на етапі становлення і більш детального вивчення принципів рівних можливостей, тому подібні фестивалі сьогодні надзвичайно важливі. Я вдячна організаторам за запрошення та ініціативу проведення заходу в подібному форматі. Адже мешканці й гості міста отримали багато нової та корисної інформації.

Організатори проведення фестивалю підготували для гостей п’ять тематичних зон. На учасників фестивалю чекали лекційний потік, який був спрямований на просвітницькі моменти та мав інформаційний характер; різноманітні перфоманси, серед яких були соціальний театр, дебатна майстерня та майстер-клас з самооборони. Окремо проходили юридичні консультації з питань, що пов’язані з захистом прав людини. Також впродовж всього заходу проходив фото-флешмоб.

Ініціатор проведення фестивалю та директор громадської організації «Відкрите суспільство» Світлана Ходакова розповіла, що фестиваль проводиться для посилення гендерної культури, толерантності й взаємоповаги між людьми. Вона наголосила, що, незважаючи на те, що всі люди різні, ми маємо рівні права і маємо мати рівні можливості.

– Сьогодні тема гендерної політики та рівності в Україні й на Вінниччині надзвичайно актуальна, - наголосила директор ГО «Відкрите суспільство». – Індикаторами цієї проблеми є представлення жінок у владі та у засобах масової інформації. Сьогодні ми маємо наступні цифри: у владі – 16% жінок, а в ЗМІ – 23-24%. Насправді, це надзвичайно низький показник. Також ми маємо в нашому суспільстві загострення соціальної ситуації, яке спричинене збройним конфліктом на Сході країни. Про актуальність проведення «INFEST2016» говорить кількість людей, яка тут зібралась.

Світлана Ходакова розповіла, що до участі в заході запросили представників громадських організації, депутатів, студентів і просто активних вінничан.

Помічниця директора організації «Відкрите суспільство» Катерина Стецюра, зазначила, що питання рівних прав та можливостей  стосується різних груп населення.

– Сьогодні пройшов перший на Вінниччині фестиваль рівних можливостей «INFEST2016», – розповіла Катерина Стецюра. – Хочу трохи детальніше зупинитися на назві. «FEST» – це фестиваль, а «IN» – наша концептуальна задумка. Вона означає інклюзивність, іншість, інноваційність та інтелектуальність. Ми провели декілька різноманітних заходів, які пов’язані однією темою – рівні права та можливості людини, в тому числі, мова йшла про гендерну культуру на Вінниччині. Звичайно обговорили, що нині вже зроблено, над чим ми працюємо та які перспективи й стратегічні плани ми маємо. 

Повернутись Створено: 20 жовтня 2016 року, 15:38 Переглядів: 758

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація