Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Перспективи економіки Роздрукувати

Вінниччина може стати «пілотом» з виробництва біоетанолу

Голова Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Григорій Калетнік запропонував використати Вінницьку область у якості пілотного регіону з виробництва біоетанолу. Про це народний депутат сказав Прем’єр-міністрові України Миколі Азарову 2 серпня під час наради у Вінниці з цукровиробниками.

− На одному з цукрових заводів області ми можемо запровадити закритий цикл − від вирощування буряка до виробництва біопалива із супутніми продуктами. Ми маємо для цього відповідний проект і розрахунки, − зазначив Г.Калетнік.
За словами нардепа, вже сьогодні 60% вітчизняних цукрових заводів можуть перейти на виробництво дешевшого за бензин і дизель біопаливо, витративши на перепрофілювання незначні кошти.
− Для цього не потрібно державних дотацій, потрібна тільки політична воля, − звернувся Григорій Миколайович до Прем’єр-міністра.
За таких умов, стверджують експерти, через 2-3 роки Україна вийде на виробництво 4 млн. тонн сумішевого бензину, що становить 20% її річної потреби.
Микола Азаров погодився, що це реальна перспектива для вітчизняної економіки, але, за його словами, процес слід розпочинати із розробки нових законопроектів, які б регулювали виробництво біопалива в Україні.


Повернутись Створено: 2 серпня 2011 року, 00:00

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація