Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Відбулася зустріч голови обласної Ради Сергія Свитка з представниками територіальних громад області Роздрукувати

21 липня відбулася зустріч голови обласної Ради Сергія Свитка з представниками територіальних громад Літинського, Вінницького і Калинівського районів.

В зустрічі взяли участь заступник начальника  Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Олександр Королюк, заступник керуючого справами – начальник юридичного відділу обласної Ради  Алла Олійник, ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур.

Жителі села Петрик Літинського району звернулися до голови обласної Ради з проханням допомогти  повернути громаді Петрика 428 га із земель запасу, яку  ще у 2011-му забрав у постійне користування агроуніверситет. Представників   громади переконували, що ці землі будуть використовуватись для наукової роботи, але за усі роки студентів вони там не бачили. Тут фактично з 2007-го вирощуються ріпак, пшениця, кукурудза, - констатували заявники. За їх словами, з 2013-го року ця величезна ділянка не використовується за цільовим призначенням.

Неодноразово мешканці села зверталися до місцевої та обласної влади із зазначеного питання, проте реагування не було. У зв’язку із тим, що розпаювання у селі не було здійснено, а більша половина мешканців залишається без земельних паїв, люди вимагають повернути у власність громади зазначену ділянку і розподілити її між мешканцями села.

Крім того, селяни розповіли, що половина земель місцевого пасовища було розподілено Літинською райдержадміністрацією у попередні роки між чужими сільській громаді людьми – жителями міста Вінниці. Цільове призначення цієї землі за межами с. Петрик було змінено і надано її у користування нових власників. Пасовищем люди користувалися близько 30 років, а нині не мають де випасати худобу. Тому мешканці Петрика вимагають повернути у власність громади зазначені земельні ділянки і забезпечити законне право громадян на отримання землі.

Сергій Свитко зазначив, що сприятиме жителям с. Петрик у вирішенні їхнього земельного питання, відповідно до чинного законодавства. В ході зустрічі голова обласної Ради Сергій Свитко підтримав пропозицію створити робочу групу за участю усіх зацікавлених сторін,  з метою вивчення і  вирішення цього питання в інтересах жителів місцевої територіальної громади.

В ході зібрання частково змогли отримати відповіді на свої болючі питання і представники ініціативної групи мешканців  села Зарванці Вінницького району. В кінці червня 2015 року, як повідомили члени ініціативної групи при зустрічі з головою обласної ради Сергієм Свитком 20 липня цього року, стало відомо, що якимось чином відбувся аукціон, за результатами якого, ставки, якими користувались жителі с. Зарванці  перейшли в оренду на десять років нікому невідомій фірмі ТОВ «КРЕДО-АВТО».

Причому, як стверджують представники територіальної громади, аукціон був проведений з порушенням чинного законодавства. Про проведення аукціону не були повідомлені ні Якушинецька сільська рада, ні вуличний комітет «Семеновичі».

На завершення розгляду цього питання голова обласної ради Сергій Свитко підписав лист на ім’я начальника УМВС України у Вінницькій області Ігоря Моренця  щодо порушення, як стверджується у листі  Якушинецького сільського голови  Катілова В. Й, чинного законодавства при проведенні  аукціону з передачі в оренду ставків  «Верхні Семеновичі» та «Нижні Семеновичі», а також попросив поінформувати автора і обласну Раду про результати розгляду.

Від імені жителів села Корделівка Калинівського району до голови обласної Ради звернувся депутат Калинівської районної ради Микола Кожухівський  з проханням допомогти вирішити питання використання та розподілу земель запасу що належать Корделівській територіальній громаді.

Як стверджує депутат жителям територіальної громади, стало відомо, що із 108 га пасовищ, якими користувалась громада, 39 га  виділено під фермерське господарство, 40 га- розподілено по 2 га для невстановлених осіб під ведення  особистого селянського господарства, ще 20 га – виділено, нібито, для учасників АТО.

На всі звернення до органів влади, в тому числі і до обласної прокуратури, надходять відписки, що все - в межах закону. Проте землі по 2 га, отримали в переважній більшості студенти Вінницького національного аграрного університету 1991-1992 р.н., що викликає певні підозри.

У відстоюванні своїх прав селяни налаштовані рішуче аж до безстрокового перекриття дороги Житомир-Вінниця. Депутат Калинівської районної ради Микола Кожухівський  попросив  надати селянам підтримку.

 Голова обласної ради Сергій Свитко дав доручення скерувати сьогодні лист з цього питання на ім’я начальника УМВС України у Вінницькій області Ігоря Моренця.

 

 

Повернутись Створено: 21 липня 2015 року, 17:59 Переглядів: 1194

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація