29 травня о14.00 в приміщенні обласної Ради (303 кабінет) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань регулювання комунальної власності та приватизації             

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Під гаслом “За нашу і вашу свободу” у Вінниці відкрито меморіальну дошку на честь зустрічі Симона Петлюри з Юзефом Пілсудським Роздрукувати

11 листопада у Вінниці на будівлі залізничного вокзалу було відкрито меморіальну дошку на честь зустрічі очільника Уряду і Головного Отамана Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри і Маршалка Польщі Юзефа Пілсудського, яка відбулась 16-17 травня 1920 року у місті Вінниці.

В урочистому відкритті дошки взяли участь: голова обласної Ради Сергій Свитко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, виконувач обов’язків голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов, депутат Сейму Республіки Польща, заступник Сеймової Комісії з питань поляків за кордоном Францішек Єжи Стефанюк та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек, представники громадськості області.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін у вітальному слові зазначив:

- Після століть неволі Польща і Україна прийшли до того, щоб підтримувати один одного у боротьбі за незалежність, щоб допомагати одне одному. Польські солдати пліч-опліч із українськими вояками боролися з більшовиками на території України, а українці воювали на території Польщі у 1920 році. Українці мають самі вирішувати свою долю, своє майбутнє. Дуже приємно, що саме сьогодні, в День незалежності Польщі, ми відкриваємо цю дошку та повертаємось спогадами до тих моментів, коли українці та поляки продемонстрували взаємну підтримку. Я переконаний, що у цей складний час Україна переможе і ми спільно будуватимемо світле майбутнє наших держав.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко привітав присутніх з Днем незалежності Республіки Польща та побажав добра і благополуччя польському народу:

- Сьогодні ми згадуємо важливу історичну подію: зустріч керівників української і польської держав 16-17 травня 1920 року у Вінниці - Головного отамана Армії УНР Симона Петлюри і Маршалка Польської держави Юзефа Пілсудського. Дві незалежні держави, які утворилися на уламках імперій – Українська Народна Республіка і Польща підписали договір про спільну боротьбу з московсько-більшовицьким агресором. Отаман військ УНР Симон Петлюра в той час казав: “Пролита кров у боротьбі за свободу та незалежність наших держав міцно об’єднає два народи ”, а маршал Юзеф Пілсудський зазначав: “Відбувається боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога”. Як актуально звучать сьогодні ці слова. Сьогодні боротьба українського народу за незалежність і суверенітет на сході України - це боротьба за нашу і вашу свободу, за свободу народів Європи. Переконаний, що у цій нелегкій боротьбі Україна переможе, бо не можна здолати народ, який піднявся з колін і прагне жити у вільній, демократичній, правовій і соціальній державі, - зазначив Сергій Свитко.

Після виступів офіційних осіб – представників обласної влади і польської сторони, відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки, яка відтепер нагадуватиме майбутнім поколінням про часи українсько-польської дружби, спільної боротьби за незалежність двох народів, які прагнули жити у вільній і соборній державі.

Довідка: 25 квітня 1920 року згідно з військовою конвенцією розпочався спільний похід українських та польських військ на схід проти більшовиків - за визволення України. Відповідно до Варшавського договору 1920 року між Головою Директорії, Головним отаманом Армії УНР Симоном Петлюрою і Начальним Вождем Польської Держави Юзефом Пілсудським, був здійснений спільний похід на Київ з метою визволення від московсько-більшовицьких окупантів. 7 травня 1920 року союзницькі війська здобули Київ. З цієї нагоди Петлюра і Пілсудський обмінялися телеграмами. Петлюра писав, що «пролита кров у боротьбі за свободу та незалежність наших держав міцно об’єднає два народи, надасть їм почесну роль у колі народів світу». Пілсудський відповів: «Відбувається боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога. Я переконаний, що порозуміння між Українською і Польською республіками принесе славу і добробут обом народам».

16–17 травня 1920 року у Вінниці, куди після взяття Києва переїхав уряд УНР, відбулась зустріч Симона Петлюри і Юзефа Пілсудського. Вінниця стала першим містом незалежної Української держави, яке відвідав керівник іноземної країни. Варто зазначити, що Вінниця була тричі столицею УНР, де перебував Уряд. На урочистому вечорі на честь перемоги, 17 травня у Вінниці, Пілсудський виголосив промову: «Польща і Україна пережили тяжку неволю… Буду щасливим, коли не я, скромний слуга свого народу, а представники сеймів польського і українського знайдуть платформу порозуміння. Від імені Польщі проголошую: «Хай живе вільна Україна!». Петлюра в свою чергу говорив: «Висловлюю радість і вірю, що кров ще тісніше з’єднала обидва народи». Він провів тут переговори з Петлюрою та зустрівся з громадськістю Вінниці. Окремі зустрічі Юзеф Пілсудський провів у нинішньому Преображенському соборі з польським духовенством. Влітку 1920 року завдяки активній участі Армії УНР у боях під Замостям (6-та стрілецька дивізія Дієвої армії УНР на чолі із Марком Безручком), і подальшим спільним контрнаступом, який відомий як “Диво на Віслі”, московсько-більшовицькі війська були розгромлені і відкинуті з території Польщі і Західної України.

Повернутись Створено: 12 листопада 2014 року, 11:24 Переглядів: 2016

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація