13 грудня о 12.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу і земельних відносин   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Під гаслом “За нашу і вашу свободу” у Вінниці відкрито меморіальну дошку на честь зустрічі Симона Петлюри з Юзефом Пілсудським Роздрукувати

11 листопада у Вінниці на будівлі залізничного вокзалу було відкрито меморіальну дошку на честь зустрічі очільника Уряду і Головного Отамана Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри і Маршалка Польщі Юзефа Пілсудського, яка відбулась 16-17 травня 1920 року у місті Вінниці.

В урочистому відкритті дошки взяли участь: голова обласної Ради Сергій Свитко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, виконувач обов’язків голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов, депутат Сейму Республіки Польща, заступник Сеймової Комісії з питань поляків за кордоном Францішек Єжи Стефанюк та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек, представники громадськості області.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін у вітальному слові зазначив:

- Після століть неволі Польща і Україна прийшли до того, щоб підтримувати один одного у боротьбі за незалежність, щоб допомагати одне одному. Польські солдати пліч-опліч із українськими вояками боролися з більшовиками на території України, а українці воювали на території Польщі у 1920 році. Українці мають самі вирішувати свою долю, своє майбутнє. Дуже приємно, що саме сьогодні, в День незалежності Польщі, ми відкриваємо цю дошку та повертаємось спогадами до тих моментів, коли українці та поляки продемонстрували взаємну підтримку. Я переконаний, що у цей складний час Україна переможе і ми спільно будуватимемо світле майбутнє наших держав.

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко привітав присутніх з Днем незалежності Республіки Польща та побажав добра і благополуччя польському народу:

- Сьогодні ми згадуємо важливу історичну подію: зустріч керівників української і польської держав 16-17 травня 1920 року у Вінниці - Головного отамана Армії УНР Симона Петлюри і Маршалка Польської держави Юзефа Пілсудського. Дві незалежні держави, які утворилися на уламках імперій – Українська Народна Республіка і Польща підписали договір про спільну боротьбу з московсько-більшовицьким агресором. Отаман військ УНР Симон Петлюра в той час казав: “Пролита кров у боротьбі за свободу та незалежність наших держав міцно об’єднає два народи ”, а маршал Юзеф Пілсудський зазначав: “Відбувається боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога”. Як актуально звучать сьогодні ці слова. Сьогодні боротьба українського народу за незалежність і суверенітет на сході України - це боротьба за нашу і вашу свободу, за свободу народів Європи. Переконаний, що у цій нелегкій боротьбі Україна переможе, бо не можна здолати народ, який піднявся з колін і прагне жити у вільній, демократичній, правовій і соціальній державі, - зазначив Сергій Свитко.

Після виступів офіційних осіб – представників обласної влади і польської сторони, відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки, яка відтепер нагадуватиме майбутнім поколінням про часи українсько-польської дружби, спільної боротьби за незалежність двох народів, які прагнули жити у вільній і соборній державі.

Довідка: 25 квітня 1920 року згідно з військовою конвенцією розпочався спільний похід українських та польських військ на схід проти більшовиків - за визволення України. Відповідно до Варшавського договору 1920 року між Головою Директорії, Головним отаманом Армії УНР Симоном Петлюрою і Начальним Вождем Польської Держави Юзефом Пілсудським, був здійснений спільний похід на Київ з метою визволення від московсько-більшовицьких окупантів. 7 травня 1920 року союзницькі війська здобули Київ. З цієї нагоди Петлюра і Пілсудський обмінялися телеграмами. Петлюра писав, що «пролита кров у боротьбі за свободу та незалежність наших держав міцно об’єднає два народи, надасть їм почесну роль у колі народів світу». Пілсудський відповів: «Відбувається боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога. Я переконаний, що порозуміння між Українською і Польською республіками принесе славу і добробут обом народам».

16–17 травня 1920 року у Вінниці, куди після взяття Києва переїхав уряд УНР, відбулась зустріч Симона Петлюри і Юзефа Пілсудського. Вінниця стала першим містом незалежної Української держави, яке відвідав керівник іноземної країни. Варто зазначити, що Вінниця була тричі столицею УНР, де перебував Уряд. На урочистому вечорі на честь перемоги, 17 травня у Вінниці, Пілсудський виголосив промову: «Польща і Україна пережили тяжку неволю… Буду щасливим, коли не я, скромний слуга свого народу, а представники сеймів польського і українського знайдуть платформу порозуміння. Від імені Польщі проголошую: «Хай живе вільна Україна!». Петлюра в свою чергу говорив: «Висловлюю радість і вірю, що кров ще тісніше з’єднала обидва народи». Він провів тут переговори з Петлюрою та зустрівся з громадськістю Вінниці. Окремі зустрічі Юзеф Пілсудський провів у нинішньому Преображенському соборі з польським духовенством. Влітку 1920 року завдяки активній участі Армії УНР у боях під Замостям (6-та стрілецька дивізія Дієвої армії УНР на чолі із Марком Безручком), і подальшим спільним контрнаступом, який відомий як “Диво на Віслі”, московсько-більшовицькі війська були розгромлені і відкинуті з території Польщі і Західної України.

Повернутись Створено: 12 листопада 2014 року, 11:24 Переглядів: 1872

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація