30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Підконтрольність влади громаді – запорука успішної децентралізації Роздрукувати

Екскурсією до Вінницької обласної Ради завершився 10 жовтня проект Асоціації євроклубів Вінниччини «Досвід країн Вишеградської четвірки у сфері децентралізації». Понад 350 учнів, педагогів та місцевих активістів взяли участь у обговоренні процесу децентралізації під час інформаційних зустрічей, які відбулися у вересні цього року на базі 6-ти шкіл області.

Як зауважили учасники проекту, найважливішою проблемою проведення децентралізації в Україні, базуючись на досвіді країн Вишеградської четвірки та наших політичних реаліях, є корупція. Дуже важко знайти реальні діючі механізми забезпечення контролю громади над владою на місцях, яка отримає розширенні повноваження та значні ресурси. Чудовим зразком організації такого контролю є досвід Польщі, де мешканці гміни – основної одиниці місцевого самоврядування країни, реально можуть контролювати місцеву владу та брати участь в управлінні громадою.

Найбільш активні учасники проекту отримали запрошення відвідати управлінський орган місцевого самоврядування – Вінницьку обласну Раду. Діти і вчителі ознайомилися з робочими кабінетами керівництва облради, оглянули сесійну залу, подивилися, як працюють співробітники. З повсякденними робочими буднями учасників ознайомив заступник керуючого справами – начальник відділу організаційного забезпечення діяльності Ради та зв’язків з органами місцевого самоврядування Олег Романець. Про діяльність народних представників розповіли депутати обласної Ради, обрані від територіальних громад учасників проекту: від Тиврівщини – Жанна Дмитренко, Козятинщини – Ірина Колесник та депутат Вінницької міської ради – Юрій Максименко.

– Вінницька обласна Рада прагне втілювати кращі практики відкритості та прозорості місцевої влади, – зазначила під час екскурсії Жанна Дмитренко. – Лише, налагодивши інтенсивну співпрацю між владою і громадою, ми зможемо розраховувати на успіх у проведенні реформ в нашій державі. 

Повернутись Створено: 11 жовтня 2016 року, 13:02 Переглядів: 1338

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація