Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Підписали меморандум про співпрацю між громадами Вінницької та Житомирської областей Роздрукувати

16 листопада заступник голови обласної Ради Ігор Хміль взяв участь у форумі «Децентралізація: від об’єднання до розвитку».  На захід зібралися лідери громад Житомирської області та представники бізнесу і влади для обміну досвідом з реалізації розвиткових проектів. Форум проходить у форматі чотирьох пленарних сесій – «Реформи Non-Stop. Реалії та перспективи децентралізації в Україні: регіональний вимір», «Громада, влада, бізнес: партнерство заради добробуту», «Міжнародна співпраця – можливості для громад» та «Проекти місцевого розвитку. Кращі практики». Модераторами дискусій будуть Прем’єр-міністр України у 2005-2006 роках Юрій Єхануров та журналіст, редактор, телеведучий і медіаексперт Андрій Куликов.

Організатори форуму – Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, і Житомирська облдержадміністрація.

– Сьогодні на форумі йшлося про те, що є реальна загроза розверненню реформи децентралізації, зокрема, через супротив районних адміністрацій, – повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Ігор Хміль. – Про таке говорив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Також йшлося про необхідність розробки перспективного плану нині окупованих територій і стовідсоткове створення об’єднаних громад до 2020 року. Своїм досвідом поділилася Житомирщина, у якій на 62% території вже є об’єднані територіальні громади. У нас, на Вінниччині, ситуація інша. Одна з причин –  мала поінформованість людей про реформу. Є дослідження, яке засвідчує наступне: лише 16% українців добре знають, у чому полягає реформа децентралізації, 60 % – щось чули про неї. А частка тих, хто нічого не знає про децентралізацію, за рік зросла з 18 до 23%. Зараз питання територіальної єдності України як ніколи актуальне. І значним запобіжником відцентрових сил є посилення соціально-економічних міжобласних зв'язків.

Дві сотні учасників представили свої громади та організації, напрацювали нові контакти та знайомства, а також отримали передовий досвід розвитку громад та реалізації проектів.

Окрім того, на форумі відбулося підписання меморандумів про співпрацю між громадами Житомирської та Вінницької областей.

Повернутись Створено: 16 листопада 2018 року, 15:19 Переглядів: 432

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація