18 січня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудуться засідання постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, о 13.00 (сесійна зала, 2 поверх) – засідання постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту, о 13.00 (зала засідань, 4 поверх) – засідання постійної комісії з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування, о 14.00 (сесійна зала, 2 поверх) – засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів

 

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Підписали меморандум про співпрацю між громадами Вінницької та Житомирської областей Роздрукувати

16 листопада заступник голови обласної Ради Ігор Хміль взяв участь у форумі «Децентралізація: від об’єднання до розвитку».  На захід зібралися лідери громад Житомирської області та представники бізнесу і влади для обміну досвідом з реалізації розвиткових проектів. Форум проходить у форматі чотирьох пленарних сесій – «Реформи Non-Stop. Реалії та перспективи децентралізації в Україні: регіональний вимір», «Громада, влада, бізнес: партнерство заради добробуту», «Міжнародна співпраця – можливості для громад» та «Проекти місцевого розвитку. Кращі практики». Модераторами дискусій будуть Прем’єр-міністр України у 2005-2006 роках Юрій Єхануров та журналіст, редактор, телеведучий і медіаексперт Андрій Куликов.

Організатори форуму – Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, і Житомирська облдержадміністрація.

– Сьогодні на форумі йшлося про те, що є реальна загроза розверненню реформи децентралізації, зокрема, через супротив районних адміністрацій, – повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Ігор Хміль. – Про таке говорив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Також йшлося про необхідність розробки перспективного плану нині окупованих територій і стовідсоткове створення об’єднаних громад до 2020 року. Своїм досвідом поділилася Житомирщина, у якій на 62% території вже є об’єднані територіальні громади. У нас, на Вінниччині, ситуація інша. Одна з причин –  мала поінформованість людей про реформу. Є дослідження, яке засвідчує наступне: лише 16% українців добре знають, у чому полягає реформа децентралізації, 60 % – щось чули про неї. А частка тих, хто нічого не знає про децентралізацію, за рік зросла з 18 до 23%. Зараз питання територіальної єдності України як ніколи актуальне. І значним запобіжником відцентрових сил є посилення соціально-економічних міжобласних зв'язків.

Дві сотні учасників представили свої громади та організації, напрацювали нові контакти та знайомства, а також отримали передовий досвід розвитку громад та реалізації проектів.

Окрім того, на форумі відбулося підписання меморандумів про співпрацю між громадами Житомирської та Вінницької областей.

Повернутись Створено: 16 листопада 2018 року, 15:19 Переглядів: 696

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація