Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Підприємці 25 країн взяли участь в V Міжнародному інвестиційному форумі Роздрукувати

Сьогодні, 8 вересня, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Вінницький міський голова Сергій Моргунов взяли участь в V Міжнародному інвестиційному форумі  «Вінниччина – бізнес в центрі України». На заході були  присутні народні депутати України Олексій Порошенко та Олександр Домбровський, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу, народні депутати України Олександр Домбровський та Олексій Порошенко, Віце-Прем’єр Міжнародного Трейд-клубу, Перший Секретар Посольства Республіки Польща в Україні, радник з економічних питань Малгожата Гавін, директор офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, радник Прем’єр-міністра України Данило Білак.

У зібранні також взяли участь депутати обласної Ради, представники бізнесового середовища з Вінницької області та іноземні делегації.

Основна мета Міжнародного інвестиційного форуму є активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, економічного, агропромислового та туристичного потенціалів Вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів і налагодження взаємовигідного співробітництва.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова обласної Ради Анатолій Олійник.

– Вінниччина за роки незалежності в своїй новітній історії робить послідовні та впевнені кроки в своєму соціально-економічному розвитку,  – сказав Анатолій Олійник. – Ми успішно розвиваємо свої регіональні проекти, наприклад, такі, як Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Обираючи проект кожний інвестор звертає увагу на соціальну сферу, тому над усіма питаннями, що стосується розвитку соціальної сфери, ми працюємо послідовно і системно. За останніх три роки кількість учасників конкурсу збільшилась з 200 до 700.

Також учасників інвестиційного форуму привітав голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

– Аграрний бізнес і аграрна переробка на Вінниччині є локомотивом зростання, – зазначив у своєму виступі Валерій Коровій. – Лише у Вінницькій області в поточному році експорт збільшився на 54 %. Великий інтерес в частині стимулювання створення умов для інвестицій аграрного бізнесу. Бажання взяти участь у цьогорічному міжнародному інвестиційному форумі виявило більше 300 компаній. Це вселяє дуже великий оптимізм стосовно наших перспектив і результатів нашого сьогоднішнього форуму, адже зараз до нас приїхали підприємці з 23 країн.

Перед присутніми виступив і Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

– У нас в місті близько 100 підприємств різного профілю, – сказав Сергій Моргунов. – На сьогоднішній день основа кожного міста - це економіка. І ми надзвичайно зацікавлені в тому, аби інвестор заходив у місто Вінницю, щоб вкладав кошти у виробництво і налагоджував відносини з нашими європейськими партнерами.

Народний депутат україни Олексій Порошенко зазначив, що програма цього потужного представницького інвестиційного форуму вражає і надихає.

– Я переконаний -– досвід Вінниччини у розвитку інвестиційної привабливості є символом тих загальних змін, яких прагне українське суспільство, - звернувся до присутніх Олексій Петрович. - Найголовніше завдання для підвищення інвестиційної привабливості України – це реформа судової системи, яка вже стартувала після відповідних змін до Конституції та профільних законів. Зараз тривають кадрові конкурси, і ми впевнені, що очищена судова система остаточно скасує ті інвестиційні бар’єри, які заважають нам зробити ривок в економіці. Крім того, в Україні сформована унікальна система нових антикорупційних органів. Наступ на корупцію розпочався по всьому фронту – від місцевих органів влади і аж до найвищого представницького органу – Верховної Ради України. Корупційні гроші повертаються у бюджет і працюють на Україну. Але найкращим мотиватором для підприємців є законодавче поле, вичищене від корупційних механізмів. Ми вже чимало зробили в цьому плані – нагадаю лише про запровадження системи електронних закупівель Prozorro, яка визнана на міжнародному рівні.

Олексій Порошенко закликав внутрішніх інвесторів активніше долучатися до нових проектів та ініціатив, аби реалізувати ті можливості, які надає Угода про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі, використовуючи програми підтримки від іноземних партнерів.

- Приємно, що нинішній Форум – продовження тієї системної роботи, яку ми розпочинали у Вінниці, коли я працював міським головою та головою облдержадміністрації, - зазначив у своєму вистапі народний депутат України Олександр Домбровський. - Добре, що з кожним роком інвестиційний форум у Вінницькій області має все вище представництво і стає ефективнішим.

Олександр Домбровський, як в. о. голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, переконував дипломатів та іноземних інвесторів у привабливості для капіталовкладень енергетичної сфери України й Вінниччини зокрема. Особливо привабливою вважає нардеп галузь альтернативної або ж «зеленої» енергетики. За словами парламентарія, якби використати біоенергетичний ресурс України хоча б на 40%, можна було б замістити приблизно 11 млрд кубометрів газу, який Україна імпортує. Крім того, Олександр Домбровський запропонував на Форумі подискутувати про три дуже важливі проблеми, що, на думку нардепа, гальмують інвестиційний процес в Україні. Це питання спрощення процедур землевідведення для інвестиційної діяльності в Україні.

- Сьогодні побудувати трансформаторну підстанцію, підвести газ, або побудувати підприємство – величезна проблема взаємостосунків з тими інституціями, які опікуються землею. Проблема друга – спрощена робота архітектурно-будівельних інституцій: дозволи на будівництво: введення в експлуатацію тощо. І третя позиція, що безпосередньо стосується локальних монополістів – підключення до мереж газу, електроенергії, водо- й теплопостачання. Це ті питання, які нам потрібно суттєво спростити – тоді інвестиції в Україну і Вінницьку область будуть йти набагато швидшими темпами, - сказав Олександр Домбровський.

В ході пленарного засідання виступила координатор Програми USAID  «Лідерство в економічному врядуванні» Оксана Кузяків, яка розповіла присутнім про результати щорічної оцінки ділового клімату Вінницької області за 2016 рік.

Про інвестиційний потенціал Вінниччини поінформував перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, а з інвестиційним потенціалом міста Вінниці ознайомив заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський.

Секрети вінницького рецепту успіху розкрили директор  ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» (ТМ «Наша Ряба»), депутат обласної Ради Ігор Лещенко, виконавчий директор ПАТ «ПлазмаТек» Юрій Омельчук, заступник генерального директора ТОВ «Барлінек Інвест» Володимир Шевчук та директор ДП «Електричні системи» Олександр Тищенко.

Після завершення пленарної частини форуму Вінницький бізнес-клуб та міжнародний Трейд-клуб підписали меморандум про співпрацю. Документ передбачає взаємовигідне партнерство сторін з метою активізації торгово-економічного співробітництва підприємств і організацій Вінницької області із зарубіжними країнами, створення сприятливих умов для розвитку торговельних відносин, встановлення ділових контактів між українськими та іноземними підприємцями, реалізація спільних інвестиційних та інноваційних проектів.

Заступники голови обласної Ради Ігор Хміль та Михайло Кременюк, а також всі учасники форуму продовжили роботу у трьох дискусійних панелях, зокрема, «Сьвєнтокшиське воєводство Республіка Польща та Вінниччина Україна – горизонти можливостей», «Формування туристичного іміджу Вінниччини як чинника конкурентоспроможності регіону», «VinКреатив: перспективи економічного розвитку».

 

Повернутись Створено: 8 вересня 2017 року, 16:22 Переглядів: 849

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація