Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Підприємці України та Молдови напрацювали рекомендації для влади своїх держав Роздрукувати

22 січня у Вінниці відбулося засідання круглого столу «Підготовка рекомендацій органам влади та міжнародним організаціям щодо підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва на територіях Єврорегіону «Дністер».

Захід відбувся в рамках проекту «Розвиток економічного потенціалу Єврорегіону «Дністер», який стартував восени минулого року завдяки Європейському Союзу. А саме: Програмі «Підтримка заходів по зміцненню довіри» та Програмі розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). Згаданим круглим столом учасники проекту наблизилися до його фінальної стадії, а саме до напрацювання рекомендацій органам влади України та Молдови в питанні підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва на територіях Єврорегіону «Дністер» (7 районів Молдови і Вінницька область України).

Учасниками круглого столу стали більше 50 представників бізнесу, торгово-промислових палат, місцевих органів влади, громадських організацій, ЗМІ згаданих регіонів. Відкривав засідання голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк. Він подякував партнерам з Євросоюзу за можливість реалізації важливого для України та Молдови проекту з розвитку підприємництва.

- Європейські програми і фонди протягом багатьох років довели свою надійність і неоціненну підмогу українцям і молдаванам у вирішенні їхніх соціальних і суспільних проблем. Наприклад, Програма розвитку ООН вже багато років працює в сільських територіях Вінницької області та районах Молдови. Завдяки їй, місцеві школи, садочки, лікарні, бібліотеки отримують новий зовнішній вигляд, теплі приміщення, надійні вікна, дахи. Це - той шлях розвитку територіальних громад, якого дотримується Єврорегіон «Дністер», - підкреслив С.Татусяк.

Він також відзначив, як важливий фактор транскордонного співробітництва, участь у проекті представників Каменського і Рибницького районів Придністров'я. Ті, в свою чергу, подякували організаторам за можливість участі у такому унікальному проекті. Наприклад, директор ТОВ «Інтерекономсервіс» Галина Попик відзначила продуктивність навчальної поїздки учасників проекту в Польщу, звідки вони привезли багато нової інформації, практичного досвіду та нові контакти в бізнес-середовищі.

Присутня на засіданні координатор проекту з розвитку бізнесу Програми ЄС-ПРООН «Підтримка заходів по зміцненню довіри» Наталія Джанджгава позитивно оцінила хід проекту. Вона подякувала учасникам за активну участь, а координаторів - за добре організовану роботу протягом декількох місяців. Також Н.Джанджгава анонсувала, що Євросоюз оголосив наступну фазу Програми ЄС-ПРООН, яка триватиме до 2018 року. За її словами, бюджет програми складе 10 млн. євро, з них 2,5 млн. євро будуть спрямовані на проекти з розвитку підприємництва.

Протягом двох годин йшла дискусія та обмін думками з приводу рекомендацій органам влади України та Молдови в питанні підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва. Так, українська сторона напрацювала 20 пунктів пропозицій до парламенту і уряду, молдовська – 15. По багатьох позиціях ці рекомендації співпадають. Наприклад, в частині спрощення податків, зниження кредитної ставки, відповідності вітчизняних стандартів європейським, уваги до аграрного сектору, енергоефективних технологій та багато чого іншого.

Також всі сторони одноголосно заявили про те, що економіка придністровських територій не буде ефективною без належного екологічного стану річки Дністер. С.Татусяк зазначив, що це питання є пріоритетним в стратегії Єврорегіону, зокрема, будівництво очисних споруд, які б врятували річку від відходів життєдіяльності жителів Молдови та Вінницької області. Обговоривши порядок денний, учасники круглого столу домовилися, що зауваження і корективи до рекомендацій організатори прийматимуть до кінця січня. Далі вони будуть направлені органам влади України та Молдови.

А 17 лютого цього року відбудеться підсумкова прес-конференція проекту «Розвиток економічного потенціалу Єврорегіону «Дністер» у м.Окниця Республіки Молдова.

Повернутись Створено: 23 січня 2015 року, 18:32 Переглядів: 748

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація