6 грудня о 14.00 у приміщенні обласної Ради відбудеться засідання постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Підприємці України та Молдови напрацювали рекомендації для влади своїх держав Роздрукувати

22 січня у Вінниці відбулося засідання круглого столу «Підготовка рекомендацій органам влади та міжнародним організаціям щодо підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва на територіях Єврорегіону «Дністер».

Захід відбувся в рамках проекту «Розвиток економічного потенціалу Єврорегіону «Дністер», який стартував восени минулого року завдяки Європейському Союзу. А саме: Програмі «Підтримка заходів по зміцненню довіри» та Програмі розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). Згаданим круглим столом учасники проекту наблизилися до його фінальної стадії, а саме до напрацювання рекомендацій органам влади України та Молдови в питанні підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва на територіях Єврорегіону «Дністер» (7 районів Молдови і Вінницька область України).

Учасниками круглого столу стали більше 50 представників бізнесу, торгово-промислових палат, місцевих органів влади, громадських організацій, ЗМІ згаданих регіонів. Відкривав засідання голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк. Він подякував партнерам з Євросоюзу за можливість реалізації важливого для України та Молдови проекту з розвитку підприємництва.

- Європейські програми і фонди протягом багатьох років довели свою надійність і неоціненну підмогу українцям і молдаванам у вирішенні їхніх соціальних і суспільних проблем. Наприклад, Програма розвитку ООН вже багато років працює в сільських територіях Вінницької області та районах Молдови. Завдяки їй, місцеві школи, садочки, лікарні, бібліотеки отримують новий зовнішній вигляд, теплі приміщення, надійні вікна, дахи. Це - той шлях розвитку територіальних громад, якого дотримується Єврорегіон «Дністер», - підкреслив С.Татусяк.

Він також відзначив, як важливий фактор транскордонного співробітництва, участь у проекті представників Каменського і Рибницького районів Придністров'я. Ті, в свою чергу, подякували організаторам за можливість участі у такому унікальному проекті. Наприклад, директор ТОВ «Інтерекономсервіс» Галина Попик відзначила продуктивність навчальної поїздки учасників проекту в Польщу, звідки вони привезли багато нової інформації, практичного досвіду та нові контакти в бізнес-середовищі.

Присутня на засіданні координатор проекту з розвитку бізнесу Програми ЄС-ПРООН «Підтримка заходів по зміцненню довіри» Наталія Джанджгава позитивно оцінила хід проекту. Вона подякувала учасникам за активну участь, а координаторів - за добре організовану роботу протягом декількох місяців. Також Н.Джанджгава анонсувала, що Євросоюз оголосив наступну фазу Програми ЄС-ПРООН, яка триватиме до 2018 року. За її словами, бюджет програми складе 10 млн. євро, з них 2,5 млн. євро будуть спрямовані на проекти з розвитку підприємництва.

Протягом двох годин йшла дискусія та обмін думками з приводу рекомендацій органам влади України та Молдови в питанні підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва. Так, українська сторона напрацювала 20 пунктів пропозицій до парламенту і уряду, молдовська – 15. По багатьох позиціях ці рекомендації співпадають. Наприклад, в частині спрощення податків, зниження кредитної ставки, відповідності вітчизняних стандартів європейським, уваги до аграрного сектору, енергоефективних технологій та багато чого іншого.

Також всі сторони одноголосно заявили про те, що економіка придністровських територій не буде ефективною без належного екологічного стану річки Дністер. С.Татусяк зазначив, що це питання є пріоритетним в стратегії Єврорегіону, зокрема, будівництво очисних споруд, які б врятували річку від відходів життєдіяльності жителів Молдови та Вінницької області. Обговоривши порядок денний, учасники круглого столу домовилися, що зауваження і корективи до рекомендацій організатори прийматимуть до кінця січня. Далі вони будуть направлені органам влади України та Молдови.

А 17 лютого цього року відбудеться підсумкова прес-конференція проекту «Розвиток економічного потенціалу Єврорегіону «Дністер» у м.Окниця Республіки Молдова.

Повернутись Створено: 23 січня 2015 року, 18:32 Переглядів: 759

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація