24 жовтня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Підведено підсумки роботи медичної галузі області за 2014 рік Роздрукувати

24 лютого на базі обласного клінічного госпіталю для інвалідів війни відбулось засідання  колегії Департаменту охорони здоров’я та курортів обласної державної адміністрації. Медики області  прозвітували про свої успіхи і досягнення та визначили шляхи функціонування і розвитку галузі на 2015 рік.

У засіданні взяли участь: голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, начальник Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Вінницькій області, головний державний санітарний лікар Вінницької області Олександр Сорочан, головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Іван Лєта, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Надія Марусяк, члени колегії Департаменту охорони здоров’я та курортів, члени постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров'я,курортів та здорового способу життя, головні лікарі ОЛШ, ЦРЛ, ЛПЛ, Ладижинського МТМО, Центрів ПМСД,  міських лікувально-профілактичних  закладів м.  Вінниця,санаторіїв, стоматологічних поліклінік, станцій ШМД та лікувально-профілактичних закладів III рівня, директори медичних коледжів,представники ВНМУ ім. М. І. Пирогова.

З основною доповіддю про підсумки діяльності галузі охорони здоров'я області у 2014 році та перспективи на 2015 рік виступила директор Департаменту охорони здоров’я та курортів Тетяна Бабій. Вона  зазначила, що у 2014 році здійснювався подальший євроінтеграційний курс на оптимізацію галузі охорони здоров'я з наближенням кваліфікованих та якісних медичних послуг до всіх верств населення.

Зокрема, відмічається зростання народжуваності з 10,76%о до 10,89%о та стабілізація смертності в межах 15,9%. Загальна захворюваність населення за звітний період за всіма нозологічними формами зменшилась на 2,9% .

Рівень травматизму населення області зменшився як в цілому по області, так і серед дитячого населення. По області рівень травматизму становить 62,4 тис. випадків, що на 1,3 тис. менше в порівнянні з минулим роком. Показник зменшився з 393,27 до 387,57 на 10 тис. населення

Кількість відвідувань до лікарів поліклініки в середньому по області знизилась на 0,2% і склала 72157,5 на 10 тис. населення.

В роботі поліклінічної ланки пріоритетним залишається подальший розвиток та удосконалення стаціонарозамінних форм медичної допомоги, однак негативна динаміка щодо амбулаторної хірургії, зокрема, кількість втручань, виконаних в умовах Центрів ПМСД зберігається на попередньому рівні. За звітний період кількість операцій зменшилась у порівнянні з 2013 роком на 1,7 тисячі.

Забезпеченість ліжками денного стаціонару по області залишається на рівні 2013 і становить 23,6 на 10 тисяч населення, що відповідає затвердженому нормативу.

У 2014 році захворюваність активним туберкульозом знизилась на 10,2%, з 55,9 до 50,2 на 100 тисяч населення. Захворюваність туберкульозом дітей знизилась з 4,7 до 2,8 на 100 тисяч дитячого населення.

У звітному періоді число осіб, що вперше захворіли злоякісними новоутвореннями, зменшилось на 1,2%, показник склав 369,7 випадків на 100 тис. населення проти 372,4 минулорічного.

 

Звертаючись до медичної спільноти Вінниччини, голова облдержадміністрації побажав медикам області добра, миру і нових успіхів   та зазначив, що   у поточному році проводитиметься робота зі зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів регіону – вже сформований перелік об’єктів, де упродовж року вживатимуться такі заходи. Є також чітке розуміння проблематики та необхідних кроків по хірургічному корпусу обласної лікарні ім. Пирогова. Вирішення потребує й питання, пов’язане із благодійними внесками у закладах медицини.

Обговоривши підсумки діяльності медичної галузі області, колегія визнала роботу закладів охорони здоров’я області з медичного обслуговування населення такою, що потребує покращення   та визначила  актуальні завдання на 2015 рік.

На завершення роботи колегії заступник голови обласної Ради Наталія Солейко подякувала медиків за роботу в 2014 році, побажала не втрачати оптимізму  та висловила своє бачення окремих проблем медичної галузі області:

- Сьогодні ми почули дуже багато інформації. Грунтовно підготовлений аналіз діяльності нашої галузі, тому мені практично немає що додати до цього, але в чому проблема - важко підтримати оптимізм і допомогти існувати галузі в таких умовах, про які ми сьогодні почули.

 При такому зменшенні фінансування і тих завданнях, які стояли, а вони у нас не зменшується, ми маємо розвиватися на сучасному рівні, запроваджувати сучасні технології лікування. В який спосіб це можна зробити, якщо держава не фінансує всі розділи державних галузевих програм, що передбачалися, і ми не маємо права виділяти з місцевого бюджету кошти на виконання поставлених завдань, змішувати ці бюджети.

Як вийти із цієї ситуації? Давайте говорити відверто. Мабуть кожний  головний  лікар міг би зекономити якусь частину коштів на діяльність свого закладу, але  він обмежений рамками закону. Наприклад. Можна було б  не фінансувати харчування, або зменшити на 80 відсотків в лікарні, яка надає стаціонарну допомогу пацієнтам - мешканцям цього населеного пункту.  Але ж законом цього не дозволяють. Можна було  б якусь кількість ліжок не фінансувати, якщо ми бачимо, що вони не заповнені, але знову ж таки - не хочеться цього робити через неможливість прогнозувати потреби в майбутньому за нинішніх умов.

 На превеликий жаль і можливості обласної Ради обмежені, і ви це чудово розумієте. Єдине, що ми  намагалися зробити - це проконтролювати ефективне використання коштів. Обласна рада взяла за мету і контролює діяльність всіх комунальних закладів, які належать обласній територіальній громаді, і буде ставити питання про те, що, можливо, окремі з них (не стосується медицини) будуть або скорочені, або закриті, якщо вони неефективно використовують кошти, або багато коштів заборгували в обласний бюджет, з тою метою, щоб спробувати ці вивільнені кошти спрямувати саме на соціальні заклади, в тому числі і на охорону здоров'я. Я свідомо не називаю ці заклади, тому що завершується аналіз їхньої діяльності. Ви почуєте свого часу, яких це закладів стосується.

Якщо обласні програми фінансуються тільки на 30 відсотків, якщо менше 7 відсотків від потреби бюджет забезпечує  хіміотерапевтичне лікування онкохворих, а, повірте, це максимальна кількість людей, які звертаються до депутатів обласної Ради з тим, щоб їм допомогли фінансово, а депутатські фонди також невеликі - як можна подолати цю проблему?  Кроки які тільки можна - обласна Рада буде робити: звертатися до Міністерства охорони здоров'я України, до Кабінету Міністрів України, до Верховної  Ради України. Скільки років ми з вами чекаємо оновленого закону про охорону здоров'я? Я думаю стільки років-скільки працюємо у період створення незалежної України. 

Міністр охорони здоров'я, під час візиту, запропонував комерціалізацію лікувальних закладів, зважаючи на  нестачу бюджетних коштів в державі.  Скажіть, будь ласка, чи задовольняє це всіх?  Населення цього не розуміє і не сприймає. В першу чергу, через неспроможність створення великої кількості страхових компаній, які б мали конкурувати між собою для задоволення потреб медичної галузі. Ще одна велика проблема -  неспроможність більшості громадян вносити страхові  внески. Я вже не кажу за пенсіонерів та  дітей.  А групи пацієнтів, яким би була гарантована державою безоплатна медична допомога,  на превеликий жаль, досі не визначена.

 Ми будемо сподіватися, що Міністр охорони здоров'я не помилявся, коли сказав, що готовий новий    закон про охорону здоров’я і він буде внесений в Верховну Раду на опрацювання. Шкода, що його випадково не внесли в той порядок денний,  коли Міністерство охорони здоров'я очікувало. Але в якому вигляді ми його отримаємо - будемо бачити.

Декілька слів про створення в області 3 госпітальних округів. Будемо сподіватися, що це добре. Але проаналізуйте  матеріали, які у вас також є, наскільки  по різному функціонують ці три округи: Бершадський, Крижопільський і Могилів-Подільський. Чи випадково всі показники діяльності виконуються  найкраще у Крижопільській лікарні, чи це якісь організаційні  прорахунки, що спричинили неефективну роботу в бершадській лікарні інтенсивного лікування. Адже головні лікарі кожної з лікарні інтенсивного лікування досить досвідчені організатори, які мають великий досвід. Тому ці прорахунки або через те, що населення з більш віддалених сіл не їде туди по допомогу, або транспортне сполучення гірше, або дорога погана, або якісь інші причини. Це я кажу тільки для того, щоб ретельно проаналізувати, в чому прорахунки і змінити ситуацію. Можливо тоді частину коштів вдасться спрямувати саме на лікування наших пацієнтів. І мені здається, що можна залучити до аналізу наших науковців  кафедру організації охорони здоров'я медичного університету. А на майбутнє - просто кожний крок має бути ретельно спрогнозований, щоб передбачити всі ризики.

Запроваджуючи пілотний проект в нашому регіоні, ми найбільше боялися втратити цілу касту педіатрів, в тому числі -вузьких спеціалістів. Так воно зараз і є.  Де зараз педіатри? Навіть в тих стаціонарах, які офіційно, відповідно до закону функціонують, спостерігається дефіцит лікарських педіатричних кадрів. Можливо не в кожній лікарні, але є ціла плеяда районів, в яких немає кому працювати. Практично чотири роки ми запроваджували пілотний проект, але  ніхто до цього часу  не може сказати в Міністерстві охорони здоров'я про вартість медичної послуги, яку вже мали б   обрахувати. І зараз нас агітують  за приватну медицину, як мінімум - госпрозрахункову.

Багато інших проблем ви знаєте, можливо, краще за мене, тому переконана, що ми як медики все витримаємо,  виживемо і збережемо всі наші заклади та   будемо намагатися якомога ефективніше працювати. Хочеться тільки надіятися, що це буде у мирних умовах, тому що від цього залежить практично все, а держава дослухається до медиків і допоможе реалізувати їхнє бачення цих змін на краще,- зазначила Наталія Солейко, звертаючись до медичної спільноти області.

 

Повернутись Створено: 25 лютого 2015 року, 14:47 Переглядів: 1275

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація