Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко: «Україна стала на шлях реформ і для нас важливий досвід об'єднання громад» Роздрукувати

По завершенні семінару голова обласної ради Сергій Свитко, разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні паном Корнелом Іонеску та секретарями Ясської повітової ради (Румунія) Вернікою Лакраміорою і Ришканської районої ради (Молодова) Родікою Постолачі провели прес-конференцію.  

- Нам важливо проаналізувати шлях, який пройшли Румунія та Молдова щодо децентралізації влади та об'єднання територіальних громад, -  сказав Сергій Свитко. – Тому маємо дуже важливу складову семінару – ознайомлення із кращим європейським досвідом. Крім цього, сподіваюсь, нашим сусідам буде цікаво дізнатись, що ж насправді відбувається в Україні. Адже засоби масової інформації, особливо російські, не завжди подають об’єктивну інформацію. А тут є можливість на власні очі побачити як живе Україна,зокрема і Вінниччина. Є можливість пересвідчитись, що в нас все добре й спокійно, і регіон стабільно розвивається.

        - Яким чином відбуватиметься навчання українських секретарів місцевих рад? – запитали журналісти секретаря Ришканської районної ради (Молдова) Родіку Постолачі.

- Використовуватимемо методику обміну. Зокрема, минулого року перший подібний обмін між Україною, Румунією та Молдовою відбувся у місті Ясси. Тоді ми ознайомились із особливостями роботи секретарів повітових рад у Румунії. Мене глибоко вразила роль та важливість діяльності секретарів з точки зору законодавчого захисту прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Коли я приїхала додому, то обговорювала почуте з колегами на різних заходах республіканського та місцевого рівня. Тому, сподіваюсь, що нинішнього року також відбуватиметься щось подібне.

- Як швидко може Україна перейняти румунський досвід і що для цього потрібно?, - поцікавились мас-медійники секретаря Ясської повітової ради (Румунія)Верніку Лакраміоару

- Ми отримали дуже важливу інформацію. Стало чітко зрозуміло, що в Україні повним ходом йде праця над проектом з децентралізації влади. Це означає, що система влади у вашій країні буде змінено. Ці зміни несуть за собою затвердження  на національному рівні цілого пакету законодавчих актів. В тому числі і тих, котрі гарантуватимуть дотримання цих законів на низовому рівні. У нас цим займаються відповідні працівники. Можливо, нині настав час створити щось подібне і в Україні, взявши за основу досвід Молдови й Румунії.

До речі, Сергій Свитко переконаний, що для того, аби не було дублювання функцій між секретарями місцевих рад і префектами, які покликані забезпечувати законність на підпорядкованих територіях, необхідно вивчити досвід Румунії, Молдови і Польщі, і розділити їхні обов’язки, залишивши як перших, так і других.

- Зрозуміло, що у нас теж є секретарі місцевих рад. Але функції секретарів, повноваження у Румунії вищі й ширші. Це саме ті люди, котрі захищають законодавство. Саме вони відіграють роль стримуючого фактора, що не дає робити якісь неправильні кроки голові ради. Думаю, що нам теж слід запровадити щось подібне. Ми відпрацюємо відповідні пропозиції і надамо їх депутатам Верховної ради, аби вони під час роботи над законами врахували досвід Молдови, Румунії і Польщі, тому що та модель влади, яка формується в Україні, це польська модель. Але досвід Румунії і Молдови теж важливий.

- Водночас, як на мене, функцію префекта необхідно залишити, - продовжив Сергій Михайлович. – Тому що він представляє президентську гілку влади. А Президент є гарантом Конституції, прав і свобод людини і громадянина. Відтак, враховуючи ситуацію в державі, потрібно, щоб було забезпечено соціальну цілісність держави. При цьому функції секретаря і префекта можуть дублюватись, але ми вивчатимемо досвід Румунії та Молдови.

Не обійшли увагою журналісти і Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні пана Корнела Іонеску, запитавши його, чи готова його батьківщина до прийому делегації з Вінниччини? На це дипломат відповів, що Румунія хоче бачити Україну стабільною, сильною і заможною. Тому докладатиме всіх зусиль, аби співпраця між українцями й румунами була якнайглибшою.

- Ми готові вас приймати і допомагати в реформах. Якщо з'явиться бажання приїздити, зателефонуйте і я одразу повідомлю про це колег в Румунії.

 

 

 

 

Повернутись Створено: 9 липня 2015 року, 18:35 Переглядів: 1173

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація