Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Питання науково-практичного обґрунтування стратегічного планування територій обговорили на секційному засіданні. Роздрукувати

В рамках Міжнародної науково-практичної конференції „Збалансований розвиток громад – основа формування Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року”, яка проводилась у Вінниці 17 травня 2013 року відбулося секційне засідання у форматі круглого на тему: „Стратегічне планування – як системний спосіб управління змінами”.

Учасниками заходу були представники міжнародних інвестиційних та донорських фондів, грантових організацій, науковці, експерти загальнодержавного рівня, депутати Вінницької обласної Ради, голови районних рад та районних державних адміністрацій, окремі сільські, селищні, міські голови; керівники обласних департаментів, управлінь і відомств, громадські організації Вінниччини.

Відкриваючи засідання перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський зауважив на тому, що питання яке вноситься на обговорення досить актуальне.

„Свідченням цьому - поставлене Президентом завдання забезпечити до 1 липня 2013 року ухвалення Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року. З цією метою ми продовжуємо активну роботу з підготовки програмного документу соціально-економічного життя області – „Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року”- зазначив І.Кревський.

Він наголосив, що сьогодні із 707 сільських, селищних, міських рад власні стратегії розвитку до 2020 року прийняли 650, або 92%, та 25 з 27 районів.

Механізми створення і реалізації стратегічних планів територій в США презентував Олександр Нетбалюк - доцент кафедри економіки та міжнародної економіки Вінницького торгово-економічного інституту Київського національного торгово-економічного університету, зазначивши, що в основі цих стратегій – внутрішні ресурси громад.

„При цьому необхідно сповна використовувати людський потенціал, адже неможливо змінити країну не змінивши людей”-зазначила Світлана Ходакова – голова правління Обۥєднання громадських організацій „Відкрите суспільство”, експерт зі стратегічного планування, презентуючи доповідь на тему: „Розвиток людського потенціалу як основний чинник збалансованого розвитку громад”.

Про досвід реформування місцевого самоврядування країн Східної Європи інформував Михайло Бардин - голова правління Подільського центру прав людини, керівник експертної групи громадської ради при обласній державній адміністрації. Він зауважив, що реформування місцевого самоврядування має відбуватись комплексно тобто одночасно мають вирішуватись питання бюджетної, податкової та муніципальної реформ із дотримання положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

Поділилися досвідом розробки місцевих Стратегій та надбанням своїх громад Наталя Черниш -Черепашинецький сільський голова Калинівського району та Володимир Кулешов -Гніванський міський голова Тиврівського району.

Про оголошення Європейським Союзом нового конкурсу проектів для підтримки регіональної політики України та умови його проведення інформували учасників засідання Анна Ососінська - експерт з питань фінансування та виконання проектів Проекту ЄС „Підтримка політики регіонального розвитку України”та Мирослава Дідух -координатор сектору „Регіональний та місцевий розвиток”.

На їх переконання конкурс дасть можливість регіональним та місцевим органам влади отримати фінансову підтримку для реалізації стратегій розвитку своїх регіонів.

Конкурс складається з двох «лотів» («кошиків»): для обласного рівня і для рівня району/населеного пункту. Перший націлений на вирівнювання розривів між регіонами і допомогу найменш розвиненим регіонам України (орієнтовний бюджет 1 Лоту – 4 мільйони євро).

Другий – націлений на підтримку стабільного та збалансованого розвитку сільської місцевості (орієнтовний бюджет 2 Лоту – 2 мільйона євро).

Кінцевий термін подання коротких концепцій проекту (Concept Notes) у рамках цього конкурсу - 1 липня 2013 року.

Учасники засідання підтримали в цілому проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та відзначили позитивний досвід стратегічного планування територій Вінницької області.

Повернутись Створено: 18 травня 2013 року, 15:36 Переглядів: 768

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація