Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Питання науково-практичного обґрунтування стратегічного планування територій обговорили на секційному засіданні. Роздрукувати

В рамках Міжнародної науково-практичної конференції „Збалансований розвиток громад – основа формування Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року”, яка проводилась у Вінниці 17 травня 2013 року відбулося секційне засідання у форматі круглого на тему: „Стратегічне планування – як системний спосіб управління змінами”.

Учасниками заходу були представники міжнародних інвестиційних та донорських фондів, грантових організацій, науковці, експерти загальнодержавного рівня, депутати Вінницької обласної Ради, голови районних рад та районних державних адміністрацій, окремі сільські, селищні, міські голови; керівники обласних департаментів, управлінь і відомств, громадські організації Вінниччини.

Відкриваючи засідання перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський зауважив на тому, що питання яке вноситься на обговорення досить актуальне.

„Свідченням цьому - поставлене Президентом завдання забезпечити до 1 липня 2013 року ухвалення Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року. З цією метою ми продовжуємо активну роботу з підготовки програмного документу соціально-економічного життя області – „Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року”- зазначив І.Кревський.

Він наголосив, що сьогодні із 707 сільських, селищних, міських рад власні стратегії розвитку до 2020 року прийняли 650, або 92%, та 25 з 27 районів.

Механізми створення і реалізації стратегічних планів територій в США презентував Олександр Нетбалюк - доцент кафедри економіки та міжнародної економіки Вінницького торгово-економічного інституту Київського національного торгово-економічного університету, зазначивши, що в основі цих стратегій – внутрішні ресурси громад.

„При цьому необхідно сповна використовувати людський потенціал, адже неможливо змінити країну не змінивши людей”-зазначила Світлана Ходакова – голова правління Обۥєднання громадських організацій „Відкрите суспільство”, експерт зі стратегічного планування, презентуючи доповідь на тему: „Розвиток людського потенціалу як основний чинник збалансованого розвитку громад”.

Про досвід реформування місцевого самоврядування країн Східної Європи інформував Михайло Бардин - голова правління Подільського центру прав людини, керівник експертної групи громадської ради при обласній державній адміністрації. Він зауважив, що реформування місцевого самоврядування має відбуватись комплексно тобто одночасно мають вирішуватись питання бюджетної, податкової та муніципальної реформ із дотримання положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

Поділилися досвідом розробки місцевих Стратегій та надбанням своїх громад Наталя Черниш -Черепашинецький сільський голова Калинівського району та Володимир Кулешов -Гніванський міський голова Тиврівського району.

Про оголошення Європейським Союзом нового конкурсу проектів для підтримки регіональної політики України та умови його проведення інформували учасників засідання Анна Ососінська - експерт з питань фінансування та виконання проектів Проекту ЄС „Підтримка політики регіонального розвитку України”та Мирослава Дідух -координатор сектору „Регіональний та місцевий розвиток”.

На їх переконання конкурс дасть можливість регіональним та місцевим органам влади отримати фінансову підтримку для реалізації стратегій розвитку своїх регіонів.

Конкурс складається з двох «лотів» («кошиків»): для обласного рівня і для рівня району/населеного пункту. Перший націлений на вирівнювання розривів між регіонами і допомогу найменш розвиненим регіонам України (орієнтовний бюджет 1 Лоту – 4 мільйони євро).

Другий – націлений на підтримку стабільного та збалансованого розвитку сільської місцевості (орієнтовний бюджет 2 Лоту – 2 мільйона євро).

Кінцевий термін подання коротких концепцій проекту (Concept Notes) у рамках цього конкурсу - 1 липня 2013 року.

Учасники засідання підтримали в цілому проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та відзначили позитивний досвід стратегічного планування територій Вінницької області.

Повернутись Створено: 18 травня 2013 року, 15:36 Переглядів: 848

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація