21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Питання реформи охорони здоров’я у Вінницькій області обговорили на зустрічі Роздрукувати

5 листопада під час робочої зустрічі голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур разом з  депутатами обласної Ради Олександром Масленніковим, Владиславом Роєм та Миколою Віннічуком, виконувачем обов’язків  начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад області Іваном Бойком, керівником комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради» Олександром Жупановим та керівником комунального некомерційного підприємства «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр  екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної Ради» Анатолієм Пірникозою обговорили проблемні питання, які виникають під час впровадження реформи закладів охорони здоров’я.

Видатки для охорони здоров’я на 2020 рік визначені з урахуванням продовження реалізації заходів і реформи фінансування охорони здоров’я згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Також для унормування здійснення витрат з державного та місцевих бюджетів на розгляді парламенту знаходиться проєкт закону «Про внесення змін до бюджетного кодексу», який розроблено урядом з метою врегулювання, в тому числі й таких питань галузі: зміна розподілу видатків державного бюджету на централізовані заходи між адміністративно-територіальними одиницями для здійс­нення закупівлі ліків та оперативного вирішення питань щодо перерозподілу їх між регіонами на суму 4,9 млрд грн; перенесення термінів долучення комунальних закладів до програми медичних гарантій на 1 квітня 2020 рік і збереження у І кварталі наступного року медичної субвенції в обсязі 14,6 млрд грн.

Ця субвенція передбачена для таких закладів, як будинки дитини, бюро судово-медичних експертиз, які не підпадають під діяльність з надання медичної допомоги відповідно до закону № 2168, але які на сьогодні залишаються у віданні й фінансуванні медичного сектору.

Також до видатків, що здійснюватимуться з обласних бюджетів, віднесено видатки на інші заходи в системі охорони здоров’я, на які передбачено 1,5 млрд грн.

Стосовно функціонування комунального некомерційного підприємства «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр  екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної Ради», то виникають питання в напрямі створення однієї юридичної особи та розширення самого підприємства, питання його розміщення, покращення матеріальної бази та ін.

Одним із найважливіших аспектів самостійності комунальних некомерційних підприємства – вміння грамотно формувати фінансову політику. Саме тому Геннадій Мазур звернув увагу присутніх на перспективи подання та затвердження фінансових планів на 2020 рік в контексті прийняття Закону України «Про Державний Бюджет України на 2020 рік».

– Заклади розпочали працювати за Господарським Кодексом України. Це означає, що лікарні більше не працюватимуть, як бюджетники, а стають не прибутковими підприємствами. Тобто, самостійно розпоряджаються своїми коштами, складають фінансовий план, планують закупівлю обладнання та ремонт, вільно формують заробітну плату своїх медичних працівників, –  зазначив Геннадій Мазур.

Повернутись Створено: 5 листопада 2019 року, 15:29 Переглядів: 479

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація