Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Питання родючості ґрунтів – на контролі обласної Ради Роздрукувати

2 листопада під час робочої наради депутата обласної Ради, голови постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура з директором Вінницької філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», заслуженим працівником сільського господарства Василем Пасічняком було обговорене актуальне питання родючості ґрунтів Вінницької області.

Геннадій Федорович зазначив, що земля – це найбільше надбання, яке має Україна!

– В останні роки спостерігається зниження родючості ґрунтів. Одним з основних факторів, що впливає на родючість, є надмірна кислотність. Це призводить до негативних процесів, – зауважив голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм. – Зокрема, пригнічення мікробіологічної діяльності в кореневмісному шарі ґрунту, нагромадження шкідливих для рослин рухомих форм елементів живлення, ураження рослин хворобами, засвоєння рослинами радіонуклідів, важких металів, накопичення в них нітратів. Через пригнічення кореневої системи вільним алюмінієм знижується зимостійкість та посухостійкість озимих культур, збільшується засміченість полів бур’янами, так як більшість їх витримують кислу реакцію ґрунтового розчину.

В області нараховується 635,3 тис. га кислих орних земель, що становить 50,2% від обстеженої площі, в тому числі, 221,9 тис. га сильнокислих та середньокислих грунтів, які потребують першочергового вапнування.

Найбільші площі сильнокислих та середньокислих грунтів спостерігаються у таких районах: Жмеринському – 27,5 тис. га, Тульчинському – 20,4 тис. га, Гайсинському – 18,9 тис.га, Тиврівському – 18,2 тис.га, Барському – 15,9 тис. га, Мурованокуриловецькому – 15,6 тис. га, Літинському – 14,7 тис.га, Немирівському – 13,8 тис.га, Тростянецькому – 10,3 тис.га, Шаргородському – 10,5 тис. га.

Роботи із зниження кислотності ґрунтів проводились в незначних обсягах. На реалізацію заходів, передбачених Програмою „Хімічна меліорація кислих ґрунтів у Вінницькій області на 2006 – 2010 роки” у 2007 році з обласного бюджету було виділено 500 тис. гривень для компенсації вартості робіт з вапнування кислих ґрунтів на площі 6821,4 га. Загальна провапнована площа в області становила 13,9 тис. га. Для виконання заходів Програми щорічно необхідно виділяти близько 180,3 млн. грн, в тому числі, не менше 45,1 млн. грн. з обласного бюджету.

Площа кислих ґрунтів області, за даними останнього агрохімічного обстеження, порівняно з 10-им (2011-2016) туром агрохімічного обстеження, збільшилась на 108,5 тис. га. Різке  підкислення ґрунтів пояснюється тим, що в зв’язку з відсутністю фінансування, як з обласного, так із державного бюджетів, вапнування кислих  ґрунтів за період з 2008 по 2016 рік не  проводилось. 

Повернутись Створено: 2 листопада 2016 року, 17:00 Переглядів: 1473

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація