Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Питання родючості ґрунтів – на контролі обласної Ради Роздрукувати

2 листопада під час робочої наради депутата обласної Ради, голови постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура з директором Вінницької філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», заслуженим працівником сільського господарства Василем Пасічняком було обговорене актуальне питання родючості ґрунтів Вінницької області.

Геннадій Федорович зазначив, що земля – це найбільше надбання, яке має Україна!

– В останні роки спостерігається зниження родючості ґрунтів. Одним з основних факторів, що впливає на родючість, є надмірна кислотність. Це призводить до негативних процесів, – зауважив голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм. – Зокрема, пригнічення мікробіологічної діяльності в кореневмісному шарі ґрунту, нагромадження шкідливих для рослин рухомих форм елементів живлення, ураження рослин хворобами, засвоєння рослинами радіонуклідів, важких металів, накопичення в них нітратів. Через пригнічення кореневої системи вільним алюмінієм знижується зимостійкість та посухостійкість озимих культур, збільшується засміченість полів бур’янами, так як більшість їх витримують кислу реакцію ґрунтового розчину.

В області нараховується 635,3 тис. га кислих орних земель, що становить 50,2% від обстеженої площі, в тому числі, 221,9 тис. га сильнокислих та середньокислих грунтів, які потребують першочергового вапнування.

Найбільші площі сильнокислих та середньокислих грунтів спостерігаються у таких районах: Жмеринському – 27,5 тис. га, Тульчинському – 20,4 тис. га, Гайсинському – 18,9 тис.га, Тиврівському – 18,2 тис.га, Барському – 15,9 тис. га, Мурованокуриловецькому – 15,6 тис. га, Літинському – 14,7 тис.га, Немирівському – 13,8 тис.га, Тростянецькому – 10,3 тис.га, Шаргородському – 10,5 тис. га.

Роботи із зниження кислотності ґрунтів проводились в незначних обсягах. На реалізацію заходів, передбачених Програмою „Хімічна меліорація кислих ґрунтів у Вінницькій області на 2006 – 2010 роки” у 2007 році з обласного бюджету було виділено 500 тис. гривень для компенсації вартості робіт з вапнування кислих ґрунтів на площі 6821,4 га. Загальна провапнована площа в області становила 13,9 тис. га. Для виконання заходів Програми щорічно необхідно виділяти близько 180,3 млн. грн, в тому числі, не менше 45,1 млн. грн. з обласного бюджету.

Площа кислих ґрунтів області, за даними останнього агрохімічного обстеження, порівняно з 10-им (2011-2016) туром агрохімічного обстеження, збільшилась на 108,5 тис. га. Різке  підкислення ґрунтів пояснюється тим, що в зв’язку з відсутністю фінансування, як з обласного, так із державного бюджетів, вапнування кислих  ґрунтів за період з 2008 по 2016 рік не  проводилось. 

Повернутись Створено: 2 листопада 2016 року, 17:00 Переглядів: 1123

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація