Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

Подільські традиції Роздрукувати

На Ямпільщині будують фабрику клембівської вишивки

19 серпня у с.Клембівці Ямпільського району відбувся IV обласний мистецький фестиваль «Мамину сорочку пригорну до серця». Четвертий рік поспіль даний захід збирає майстрів з усього Поділля та інших регіонів України. Вони, крім традиційних вишиванок, демонструють витвори народно-прикладного мистецтва (різьбярство, гончарство, плетіння), колекції раритетів та сучасні техніки народних ремесел. Цьогоріч до українських митців приєдналися й рукодільниці Сорокського району сусідньої Молдови.

Цьогоріч на свято національної історії і традицій завітали голова обласної Ради Сергій Татусяк, народний депутат України Григорій Калетнік, голова правління Благодійного фонду «Батьківська земля» Оксана Калетник. Особливим гостем на святі став народний артист України Володимир Талашко, відомий широкому загалу за роллю Скворцова у фільмі «В бій ідуть лише «старі».
Вітаючи гостей та учасників фестивалю, Сергій Татусяк наголосив, що подібні народні дійства мають унікальну здатність об’єднувати людей спільними ідеями та планами на майбутнє.
– Духовність – це наше головне надбання, яке ми не розтратили навіть у найскрутніші часи. Нашій духовності заздрять. Тому вона має стати основою для розбудови громадянських і соціальних цінностей, – сказав С.Татусяк.
Також голова облради подякував організаторам заходу і жителям Клембівки за їхній ентузіазм, небайдужість до історії, за збереження традицій та сучасний розвиток громади.

Саме з метою збереження унікальної клембівської, і подільської вишивки загалом, у Клембівці розпочато будівництво вишивальної фабрики. Спорудження цехів та гуртожитку для працівників відбувається за приватні кошти. Головним ініціатором та інвестором є вінничанка, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, голова правління Благодійного фонду «Батьківська земля» Оксана Калетник. На її думку, фабрика дозволить поширювати подільську вишивку в Україні і світі, осучаснити її використання. Крім того, відкриття підприємства – це нові робочі місця та надходження податків до місцевого бюджету, що сприятиме розвиткові громади.
У ході фестивалю гості оглянули виставку робіт місцевих та приїжджих майстрів, взяли участь у деяких майстер-класах.

 

Повернутись Створено: 20 серпня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1435

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація