03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Подільському зоопарку – 14 років Роздрукувати

Після пленарного засідання члени Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради на чолі з Анатолієм Олійником ознайомились з роботою Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс».

Генеральний директор Анатолій Іванець поінформував про діяльність підприємства.

– За період з 2006 по 2019 рік підприємствами управління створено 6523 га нових лісів, правовстановлюючі документи виготовлено на площу 6147 га. На завершення виготовлення свідоцтв на право власності Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс» потрібно близько 3 млн грн за цінами 2019 року, – розповів Анатолій Васильович. – За рахунок коштів що надійшли з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році придбано обладнання для переробки та утилізації відходів на суму 2 100 тис. грн. Обсяг фінансуванняінших заходів, проведених постійними лісокористувачами області становив 4 280 тис. грн. Кошти використано на охорону червонокнижнижних рослин та тварин, боротьбу із браконьєрством, проведення лісовпорядкування та будівництво каналізаційної системи комплексу для утримання тварин.

Починаючи з січня 2020 року, підприємство повністю переходить на електронний облік деревини.

Також Анатолій Іванець під час ознайомлення із господарством підприємства розповів членам Координаційної ради, що в умовах фактичного зменшення об’ємів заготовленої деревини, з метою її більш раціонального використання в продовж останніх трьох років запроваджено переробку низькосортної деревини, яка складає в загальному об’ємі заготівлі близько 65-70%.

– Для цієї мети у 2018 році придбано мобільний тріскорубальний агрегат ЄНЦ-820, німецького виробника, з ліфтовою кабіною і маніпулятором на базі автомобіля IVECO для заготівлі тріски паливної з низькосортної деревини і відходів лісозаготівель та деревообробки, – розповів під час екскурсії Анатолій Іванець.

Окрім цього, Анатолій Васильович розповів, що з метою виконання Регіональної екологічної бюджетної програми на 2019-2023 роки для зміцнення матеріально-технічної бази передбачається залучити 700 тисяч гривень, в тому числі 400 тисяч гривень – власні кошти, фактично для реалізації цих цілей залучено майже 5 мільйонів гривень, в тому числі кошти секторальної підтримки Євросоюзу – 2 млн 400тис. грн, кошти обласного бюджету – 1 млн 400 тис. грн, кошти обласного екологічного фонду – 300 тис. грн та власних коштів 800 тис. грн. Зазначені кошти залучаються для будівництва вхідної групи, резиденції Святого Миколая, вольєрів декоративних голубів та рисей, а також зимівника для чотирьох вольєрів на чотири різних входи.

У рамках роботи Координаційної ради учасники зібрання ознайомились з роботою Подільського зоопарку. , як зоологічний розплідник для розведення мисливських тварин для подальшого розселення у дикій природі. А вже за півроку згідно з рішенням сесії обласної Ради він отримав статус зоопарку місцевого значення. Першими у вольєрах вінницького зоопарку оселились тварини з Київського, Менського та Рівненського зоопарків, наразі тут мешкає понад 250 тварин.

На території зоопарку ведуться роботи з будівництва вхідної групи з адміністративною будівлею, Новорічної резиденції, вольєру для рисів, нового вольєру для птахів, двоповерхового зимівника, інших важливих для зоопарку об’єктів. Своєрідною візитівкою вінницького зоопарку може стати спеціалізація на лосях. Для того, аби умови для цих тварин були наближені до диких директор Євгеній Ткачик пропонує облаштувати вольєр. Ділянка, яка підходить для розведення цих тварин, є неподалік від зоопарку й лісова ділянка з пагорбом, яка підходить для розведення цих тварин. За життям звірів у майже дикій природі можна буде спостерігати зі спеціально зведеного довгого оглядового пішохідного містка, який вестиме до ділянки і над нею.

Повернутись Створено: 20 грудня 2019 року, 15:36 Переглядів: 375

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація