Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Поету Володимиру Забаштанському встановили пам’ятник у Браїлові Роздрукувати

Депутати обласної Ради Тарас Кобець та Жанна Дмитренко взяли участь у відкритті пам’ятника громадському і літературному діячеві Володимиру Забаштанському в селищі Браїлові Жмеринського району.

На чолі з заслуженим працівником культури України, письменником і поетом Михайлом Каменюком вшанувати пам’ять поета приїхали вінницькі письменники Володимир Рабенчук, Віктор Мельник, представники Жмеринського відділу культури, працівники культури і освіти Жмеринської райдержадміністрації.  Майстриня Любов Шаламай привезла на відкриття пам’ятника вишитий портрет Володимира Забаштанського.

Крім того, участь у відкритті взяв член Національної спілки скульпторів України, автор пам’ятника Анатолій Бурдейний. Перед урочистостями письменники провели відкритий урок для учнів місцевої школи, де розташований музей Володимиру Забаштанському, та вручили книги і альманах навчальному закладу. Місцевий гурт виконав пісню на слова поета «Україно, молюся за тебе». Під час проведення урочистих заходів голова Конгресу української інтелігенції, письменник Василь Кобець став першим лауреатом почесної премії В. Забаштанського.

Талановитий поет, перекладач, громадський і літературний діяч народився 5 жовтня 1940 року в Браїлові Жмеринського району. 1958 року, внаслідок вибуху у кар’єрі, він залишився без очей і рук. Закінчив з відзнакою середню школу робітничої молоді, а згодом і філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Навчаючись, почав писати вірші, які друкувались у періодичних виданнях. За збірку “Запах далини” його було удостоєно Державної премії імені Тараса Шевченка. Крім того, твори поета перекладені різними мовами світу.

Володимир Забаштанський часто відвідував рідний Браїлів, де до нього безперервним потоком йшли земляки, щоб висловити слова вдячності за його подвижницьку працю, а також поділитися своїми проблемами та здобутками. За сприяння поета-земляка було споруджено пам’ятник браїлівчанам, загиблим у роки війни, надавалася допомога музею П.І.Чайковського та Надії фон Мекк.

Повернутись Створено: 9 жовтня 2017 року, 12:38 Переглядів: 947

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація