Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Поету Володимиру Забаштанському встановили пам’ятник у Браїлові Роздрукувати

Депутати обласної Ради Тарас Кобець та Жанна Дмитренко взяли участь у відкритті пам’ятника громадському і літературному діячеві Володимиру Забаштанському в селищі Браїлові Жмеринського району.

На чолі з заслуженим працівником культури України, письменником і поетом Михайлом Каменюком вшанувати пам’ять поета приїхали вінницькі письменники Володимир Рабенчук, Віктор Мельник, представники Жмеринського відділу культури, працівники культури і освіти Жмеринської райдержадміністрації.  Майстриня Любов Шаламай привезла на відкриття пам’ятника вишитий портрет Володимира Забаштанського.

Крім того, участь у відкритті взяв член Національної спілки скульпторів України, автор пам’ятника Анатолій Бурдейний. Перед урочистостями письменники провели відкритий урок для учнів місцевої школи, де розташований музей Володимиру Забаштанському, та вручили книги і альманах навчальному закладу. Місцевий гурт виконав пісню на слова поета «Україно, молюся за тебе». Під час проведення урочистих заходів голова Конгресу української інтелігенції, письменник Василь Кобець став першим лауреатом почесної премії В. Забаштанського.

Талановитий поет, перекладач, громадський і літературний діяч народився 5 жовтня 1940 року в Браїлові Жмеринського району. 1958 року, внаслідок вибуху у кар’єрі, він залишився без очей і рук. Закінчив з відзнакою середню школу робітничої молоді, а згодом і філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Навчаючись, почав писати вірші, які друкувались у періодичних виданнях. За збірку “Запах далини” його було удостоєно Державної премії імені Тараса Шевченка. Крім того, твори поета перекладені різними мовами світу.

Володимир Забаштанський часто відвідував рідний Браїлів, де до нього безперервним потоком йшли земляки, щоб висловити слова вдячності за його подвижницьку працю, а також поділитися своїми проблемами та здобутками. За сприяння поета-земляка було споруджено пам’ятник браїлівчанам, загиблим у роки війни, надавалася допомога музею П.І.Чайковського та Надії фон Мекк.

Повернутись Створено: 9 жовтня 2017 року, 12:38 Переглядів: 1171

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація