Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Поету Володимиру Забаштанському встановили пам’ятник у Браїлові Роздрукувати

Депутати обласної Ради Тарас Кобець та Жанна Дмитренко взяли участь у відкритті пам’ятника громадському і літературному діячеві Володимиру Забаштанському в селищі Браїлові Жмеринського району.

На чолі з заслуженим працівником культури України, письменником і поетом Михайлом Каменюком вшанувати пам’ять поета приїхали вінницькі письменники Володимир Рабенчук, Віктор Мельник, представники Жмеринського відділу культури, працівники культури і освіти Жмеринської райдержадміністрації.  Майстриня Любов Шаламай привезла на відкриття пам’ятника вишитий портрет Володимира Забаштанського.

Крім того, участь у відкритті взяв член Національної спілки скульпторів України, автор пам’ятника Анатолій Бурдейний. Перед урочистостями письменники провели відкритий урок для учнів місцевої школи, де розташований музей Володимиру Забаштанському, та вручили книги і альманах навчальному закладу. Місцевий гурт виконав пісню на слова поета «Україно, молюся за тебе». Під час проведення урочистих заходів голова Конгресу української інтелігенції, письменник Василь Кобець став першим лауреатом почесної премії В. Забаштанського.

Талановитий поет, перекладач, громадський і літературний діяч народився 5 жовтня 1940 року в Браїлові Жмеринського району. 1958 року, внаслідок вибуху у кар’єрі, він залишився без очей і рук. Закінчив з відзнакою середню школу робітничої молоді, а згодом і філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Навчаючись, почав писати вірші, які друкувались у періодичних виданнях. За збірку “Запах далини” його було удостоєно Державної премії імені Тараса Шевченка. Крім того, твори поета перекладені різними мовами світу.

Володимир Забаштанський часто відвідував рідний Браїлів, де до нього безперервним потоком йшли земляки, щоб висловити слова вдячності за його подвижницьку працю, а також поділитися своїми проблемами та здобутками. За сприяння поета-земляка було споруджено пам’ятник браїлівчанам, загиблим у роки війни, надавалася допомога музею П.І.Чайковського та Надії фон Мекк.

Повернутись Створено: 9 жовтня 2017 року, 12:38 Переглядів: 880

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація