Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Положення Роздрукувати

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОБІТ «РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЛАДИ»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Обласний конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» (далі - Конкурс)  проводиться в рамках виконання обласної «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки» задля сприяння демократичним змінам в Україні та в області через підвищення обізнаності і прихильності населення до реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Мета Конкурсу

Підвищити обізнаність населення Вінницької області про переваги і здобутки  реформи місцевого самоврядування  та децентралізації влади, а також про кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку територіальних громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у друкованих та електронних засобах масової інформації (далі - ЗМІ).

Завдання Конкурсу

 • Збільшення кількості та якості інформаційних матеріалів у ЗМІ щодо переваг та здобутків реформи місцевого самоврядування та підсилення інтересу представників ЗМІ до висвітлення інформації про кращі практики та результати вдосконалення системи місцевого самоврядування в громадах області.
 • Поширення позитивного досвіду впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращих практик територіальних громад та органів місцевого самоврядування області, спрямованих на збільшення ефективності місцевої влади, розбудову спроможності громад та збільшення добробуту населення.
 • Привернення уваги населення області й зацікавлених сторін до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.

 

ІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Тематика Конкурсу

На Конкурс приймаються роботи з тематики щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, які висвітлюють різні аспекти процесу реформування,  в тому числі:

 • мету, цілі та завдання реформи, національний та зарубіжний досвід з цього питання;
 • добровільне об‘єднання територіальних громад;
 • співпрацю територіальних громад;
 • залучення додаткових ресурсів до реалізації завдань реформи місцевого самоврядування, розвитку громад і підвищення якості надання послуг населенню;
 • фінансову децентралізацію та ресурсну підтримку місцевого і регіонального розвитку;
 • кращі практики органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій, їхню відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

Вимоги до конкурсних робіт

Подані на Конкурс роботи повинні відповідати наступним основним вимогам та критеріям:

 • фахово висвітлювати тематику, коректно застосовуючи необхідну термінологію;
 • містити актуальну інформацію, яка сприятиме розумінню суті реформи, висвітлюватиме кращі практики (здобутки, проекти, програми, корисні ініціативи тощо) органів місцевого самоврядування та/чи громади;
 • автори конкурсних медіа матеріалів мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації з проблеми тощо);
 • інформація у конкурсних роботах має бути викладена оригінально, креативно, з авторським підходом, враховуючи цільову аудиторію.

 

 

Учасники Конкурсу і номінації

Учасниками Конкурсу є автори матеріалів, розміщених у друкованих та електронних ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) та форм власності (державної, приватної, комунальної), які отримали підтвердження щодо реєстрації своїх аплікаційних конкурсних заявок.

Конкурс проводиться та його переможці визначаються в 3-х номінаціях:  «Краща онлайн-публікація», «Краща стаття», «Кращий радіо матеріал або відеоматеріал». Конкурсні матеріали оцінюються в межах номінацій, відповідно до типу ЗМІ: онлайн-медіа, друковані видання, теле- та радіо компанії.

Учасник Конкурсу гарантує власне авторство та дотримання авторських прав на матеріали, що надіслані до Конкурсної ради.

Номінації та розміри грошових премій (грн.)

 

Краща стаття, грн.

Краща онлайн-публікація, грн.

Кращий радіо- або відеоматеріал, грн.

І місце

10000

10000

10000

ІІ місце

6000

6000

6000

ІІ місце

6000

6000

6000

ІІІ місце

3000

3000

3000

ІІІ місце

3000

3000

3000

ІІІ місце

3000

3000

3000

                            

Терміни проведення Конкурсу

Конкурс проводиться щороку. Дата початку Конкурсу – день публікації на сайті обласної Ради  оголошення про нього. 

Роботи, які подаються на Конкурс, мають бути опублікованими вперше в регіональних ЗМІ у період з 1 квітня попереднього року по 1 квітня поточного року. З 1 квітня до 1 червня поточного року конкурсні заявки, з доданими до них роботами, розглядають Конкурсною радою.

У двомісячний термін після дати завершення збору конкурсних робіт Конкурсна  рада проводить їхнє оцінювання та вносить пропозиції обласній Раді щодо визначення переможців.

Оголошення про переможців конкурсу відбувається щороку до 6 червня.

 

Призовий фонд та фінансування обласного Конкурсу

Конкурс (його преміальний фонд та заходи) фінансується з обласного бюджету. Рішення про фінансування конкурсу приймається на сесії обласної Ради.

Серед поданих на Конкурс робіт, в кожній з трьох номінацій, конкурсною радою визначається по 6 переможців (I, ІІ і III премія). Кількість призових місць - 18. Проте, у разі ухвалення відповідних рішень Конкурсною радою, кількість призових місць  може бути збільшена. Лауреати премій отримують грошові премії у розмірі, відповідно до категорії премії.

Конкурсна рада також може своїм рішенням визначати низку робіт, автори яких отримують заохочувальні відзнаки. Додаткові заохочувальні відзнаки та супутні Конкурсу заходи можуть також фінансуватися з інших джерел, відповідно до чинного законодавства.  

Умови участі у Конкурсі

 

Для участі в Конкурсі необхідно до 1 квітня поточного року оформити заявку на свої роботи (публікацію, або аудіо- чи відеозапис) за посиланням http://www.vinrada.gov.ua/zayavka.htm, де попередньо завантажується автором на файлообмінні хмарні сервіси, або до мереж YouTube, Vimeo, SoundCloud та має знаходитися там у вільному доступі до моменту оголошення переможців Конкурсу. До листа додати коротку аплікаційну форму: прізвище, ім’я, по-батькові журналіста, назва ЗМІ, дата оприлюднення матеріалу, контактний телефон (з кодом) та e-mail.

Кожний учасник може подати на Конкурс до трьох робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

Перелік документів, які необхідно завантажити учасникам Конкурсу на файлообмінні хмарні сервіси або до мереж YouTube, Vimeo, SoundCloud перед заповненням конкурсних заявок:

 1. Для учасників номінації «Краща онлайн-публікація»:
 • текст статті в форматі .doc з посиланням (лінком) на першу публікацію матеріалу в онлайн виданні та зазначенням дати першої публікації;
 • скріншот екрану публікації у форматі .jpeg., що містить повний текст та дату публікації.

Технічні вимоги:

 • кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.
 • загальний обсяг файлу має не перевищувати 10 Мб.

 

 1. Для учасників номінації «Краща стаття»:
 • текст статті в форматі .doc з позначенням реквізитів (назви, номера та дати) друкованого ЗМІ, де він був вперше опублікований;
 • скановане зображення статті в верстці друкованого ЗМІ, де її було вперше опубліковано, а також першої/титульної сторінки цього ЗМІ з його реквізитами (назва, номер, дата випуску) у форматі .jpeg, .pdf

 

Технічні вимоги:

 • кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 15000 др. зн.
 • загальний обсяг файлів має не перевищувати 10 Мб.

 

 1. Для учасників номінації «Кращий радіо- та відеоматеріал»:

Радіоматеріал:

 • аудіозапис в форматі .mp3, .wma студійної якості;
 • довідка з радіокомпанії із підтвердженням дати виходу радіоматеріалу у ЗМІ.

За бажанням - текстове розшифрування радіоматеріалу в форматі .doc.

Технічні вимоги:

 • хронометраж запису має бути від 1,5 хв. до 20 хв.
 • загальний обсяг файлів має не перевищувати 40 Мб.

 

Відеоматеріал:

 • відеозапис в форматі .mp4, .avi студійної якості;
 • довідка з телекомпанії із підтвердженням дати виходу відеоматеріалу у ЗМІ.

За бажанням - текстове розшифрування відеоматеріалу в форматі .doc.

Технічні вимоги:

 • хронометраж запису має бути від 1,5 хв. до 45 хв.
 • загальний обсяг файлів має не перевищувати 700 Мб.

 

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

Процедура оцінювання поданих на Конкурс робіт

Оцінювання поданих на Конкурс робіт та визначення переможців проводиться Конкурсною радою, склад якої затверджується обласною Радою та складу якої входять фахові  експерти  у сфері медіа та місцевого самоврядування.

Процедура оцінювання передбачає попередній відбір, який здійснюється за формальними ознаками під час реєстрації конкурсної заявки учасника Конкурсу та безпосередньо процедуру оцінювання змісту медійних робіт у два етапи. 

Попередній відбір: кожна робота, що міститься в конкурсній заявці, попередньо перевіряється на відповідність вимогам та критеріям до конкурсних робіт. Її автор отримує лист-відповідь про зарахування/відмову його роботи на Конкурс. Всі медіа-матеріали, що пройшли попередній відбір, будуть оцінюватись за шкалою, затвердженою Конкурсною радою.

Рішення Конкурсною радою приймається на засіданні відкритим голосуванням простою  більшістю голосів. У разі однакової кількості  голосів - голос головуючого на засіданні є вирішальним.

Рішення Конкурсної ради оформлюється протоколом, який підписують усі присутні на засідання члени ради.

Результати Конкурсу затверджуються розпорядженням голови обласної Ради.

ІV. ПОРЯДОК НАГОРОДЖЕННЯ

Церемонія нагородження приурочується до Дня журналіста і проходить в урочистому порядку.

Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та грошовими преміями за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання обласної «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки».

Передбачається можливість відзначення учасників додатковими призами та преміями та у спосіб, не заборонений чинним законодавством України.

Створено: 25 січня 2017 року, 10:37

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація