Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Польща відзначає 20-річчя приєднання до НАТО Роздрукувати

20 років тому Польща разом з Чехією та Угорщиною стали членами НАТО. З цієї нагоди Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці проводить низку заходів. Сьогодні, 16 квітня, у комунальному закладі обласної Ради молодіжному центрі «Квадрат» відбулося відкриття виставки «Польща:20 років в НАТО». Організована вона Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці спільно з облдержадміністрацією.

На відкриття виставки завітали Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов.

– Ми вже маємо за своїми плечами чималий польський досвід перебування у НАТО, що є запорукою нашої безпеки в майбутньому, – зазначив Дамян Цярціньскі. – На виставці презентований наш шлях вступу до Альянсу та всі ці наших 20 років у НАТО. Ці роки дали нам розуміння тих процесів, які відбуваються у сфері безпеки в Польщі, в Європі та й у світі в цілому. Ми вирішили провести цей захід також в контексті змін до Конституції України, де з’явився Євроатлантичний напрям.

Він підкреслив, що за останні 20 років НАТО стало фундаментом безпеки і оборонних можливостей багатьох країн Центрально-Східної Європи.

– Українці на власному досвіді вже переконалися, що такі гарантії, як Будапештський меморандум, не діють, – заявив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Україна не отримала захисту, віддавши ядерну зброю. Армія залишилася розформованою у ті часи. З подіями, які сталися на сході нині, згуртувався український народ і влада, тепер ми маємо гідну армію. Впевнений, що цей рік увійде в історію, як перший крок до майбутнього партнерства у вступі до Північноатлантичного Альянсу. Вдячні польській стороні за просвітницьку роботу в цьому напрямі.

– Завдання Збройних Сил України сьогодні – зберегти цілісність держави і надати відсіч усім ворогам, – зазначив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов. – Однак, ми розуміємо, що самостійно нам самим не вдасться встояти перед сильним загарбником. Зараз нашій армії потрібне єднання з Європою.

Перед гостями про оборонний досвід поляків та про шлях до приєднання до НАТО розповіли заступник аташе оборони при Посольстві Республіки Польща в Україні пані полковник Агнєшка Мальчевска та професор Пшемислав Журавскі вель Граєвскі.

12 березня 1999 року міністри закордонних справ Польщі, Угорщини й Чехії у присутності тодішньої держсекретарки США Мадлен Олбрайт підписали документ про вступ цих східноєвропейських країн до Альянсу. Церемонія підписання відбулася у штаті Міссурі в США.

Протягом багатьох років Польща намагається дбати про свою репутацію взірцевого члена Альянсу. Для цього Варшава щороку закладає в бюджет на оборонні витрати не менше двох відсотків від ВВП країни, як того вимагають договори про членство в Організації Північноатлантичного договору. За 20 років Варшаві вдалося довести свою реальність членства в цьому військово-політичному блоці ретельною перебудовою своїх збройних сил за стандартами НАТО, а також активною участю в багатьох закордонних місіях Альянсу.  Польські військові беруть участь у миротворчій місії в Афганістані. А ще поляки всіляко підтримують будь-яку присутність військ союзників із Альянсу на своїй території.

Повернутись Створено: 16 квітня 2019 року, 17:55 Переглядів: 386

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація