Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Польща відзначає 20-річчя приєднання до НАТО Роздрукувати

20 років тому Польща разом з Чехією та Угорщиною стали членами НАТО. З цієї нагоди Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці проводить низку заходів. Сьогодні, 16 квітня, у комунальному закладі обласної Ради молодіжному центрі «Квадрат» відбулося відкриття виставки «Польща:20 років в НАТО». Організована вона Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці спільно з облдержадміністрацією.

На відкриття виставки завітали Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов.

– Ми вже маємо за своїми плечами чималий польський досвід перебування у НАТО, що є запорукою нашої безпеки в майбутньому, – зазначив Дамян Цярціньскі. – На виставці презентований наш шлях вступу до Альянсу та всі ці наших 20 років у НАТО. Ці роки дали нам розуміння тих процесів, які відбуваються у сфері безпеки в Польщі, в Європі та й у світі в цілому. Ми вирішили провести цей захід також в контексті змін до Конституції України, де з’явився Євроатлантичний напрям.

Він підкреслив, що за останні 20 років НАТО стало фундаментом безпеки і оборонних можливостей багатьох країн Центрально-Східної Європи.

– Українці на власному досвіді вже переконалися, що такі гарантії, як Будапештський меморандум, не діють, – заявив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Україна не отримала захисту, віддавши ядерну зброю. Армія залишилася розформованою у ті часи. З подіями, які сталися на сході нині, згуртувався український народ і влада, тепер ми маємо гідну армію. Впевнений, що цей рік увійде в історію, як перший крок до майбутнього партнерства у вступі до Північноатлантичного Альянсу. Вдячні польській стороні за просвітницьку роботу в цьому напрямі.

– Завдання Збройних Сил України сьогодні – зберегти цілісність держави і надати відсіч усім ворогам, – зазначив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов. – Однак, ми розуміємо, що самостійно нам самим не вдасться встояти перед сильним загарбником. Зараз нашій армії потрібне єднання з Європою.

Перед гостями про оборонний досвід поляків та про шлях до приєднання до НАТО розповіли заступник аташе оборони при Посольстві Республіки Польща в Україні пані полковник Агнєшка Мальчевска та професор Пшемислав Журавскі вель Граєвскі.

12 березня 1999 року міністри закордонних справ Польщі, Угорщини й Чехії у присутності тодішньої держсекретарки США Мадлен Олбрайт підписали документ про вступ цих східноєвропейських країн до Альянсу. Церемонія підписання відбулася у штаті Міссурі в США.

Протягом багатьох років Польща намагається дбати про свою репутацію взірцевого члена Альянсу. Для цього Варшава щороку закладає в бюджет на оборонні витрати не менше двох відсотків від ВВП країни, як того вимагають договори про членство в Організації Північноатлантичного договору. За 20 років Варшаві вдалося довести свою реальність членства в цьому військово-політичному блоці ретельною перебудовою своїх збройних сил за стандартами НАТО, а також активною участю в багатьох закордонних місіях Альянсу.  Польські військові беруть участь у миротворчій місії в Афганістані. А ще поляки всіляко підтримують будь-яку присутність військ союзників із Альянсу на своїй території.

Повернутись Створено: 16 квітня 2019 року, 17:55 Переглядів: 262

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація