Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Польща як приклад самоврядування для України Роздрукувати

Реформи з децентралізації. Об’єднані територіальні громади. Нині - це одні з найбільш обговорюваних тем. Міркування зводяться до спектру запитань: у чому переваги й недоліки? Чи варто зважуватися на зміни? Що матимуть з цього громади? Аби знайти відповіді на ці питання, Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування спільно з Маршалківською управою Лодзинського воєводства Республіки Польща організували поїздку для представників органів місцевого самоврядування до Лодзинського воєводства.

Детальніше про візит та про побачене в країні ЄС під час прес-конференції розповіли заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради  Сергій Лановик та перший заступник керівника Секретаріату Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Репей.

- Ми стали на шлях реформи, яка у Польщі відбувалася ще у вісімдесятих роках, – каже Володимир Репей. - Усі хочуть змін і перетворень, але мають досить слабке уявлення, з чого починати та за що братися. Тож головна мета поїздки -  щоб голови територіальних громад Вінниччини, які стоять на шляху об’єднання, відчули впевненість та підтримку, на власні очі побачили, що зміни – це шлях до майбутнього.

Делегація самоврядців з Вінниччини нараховувала 27 осіб.  Це були ті представники територіальних громад, котрі впевнено рухаються в напрямі об’єднання, або вже об’єдналися.

Перебуваючи в  Лодзинському воєводстві, самоврядці відвідали сільську місцевість в Сроцьку, де оглянули місцевий костел, пожежну службу та будинок культури; побували у гміні Мощеніце, відвідали спортивний комплекс гміни та управління культури. В окружному офісі відбулася зустріч староства Пйотркур, де були презентовано основні завдання органів місцевого самоврядування на рівні повіту.

Польські друзі, старости та громадські діячі з гмін Лодзинського воеводства розповіли про свій край, особливості розвитку територій, доповнюючи розповіді презентаціями та відеороликами. Представники Вінниччини мали змогу детально ознайомитися з роботою законодавчої та виконавчої гілок місцевого самоврядування Польщі.

- Що вражає – так це згуртованість людей, - зазначив Володимир Іванович. - Наприклад, у одному невеличкому селі з населенням близько 600 осіб є пожежна частина – велика двоповерхова будівля. І вся дружина там складається з добровольців. Жінки також задіяні в громадській роботі.  Їхня основна мета – презентувати село та влаштовувати різні заходи, святкові вечори, концерти. Сільським головам сподобалась і доступність тамтешньої влади до людей. В адміністрації гміни жителі можуть  вирішити практично всі свої питання.

Також делегація побувала в Лодзинській агенції регіонального розвитку – організації, котра працює як із зовнішніми, так і з внутрішніми інвестиціями, спрямованими на розвиток територій.

Протягом другого дня візиту відбулося знайомство з Національним інститутом місцевого самоврядування та з Технічним університетом у Лодзі. В університеті польські партнери презентували проект «Кожне місце має свою власну історію», що реалізується викладачами і студентами в гуцульському регіоні воєводства за участі українських рад. Також наші представники мали змогу поділитися своїм досвідом та ідеями розвитку Вінницької області.

- Мене як представника Секретаріату ВОАОМС. надзвичайно зацікавив досвід роботи Національного інституту місцевого самоврядування, який був створений в 2015 році за ініціативою саме асоціацій місцевого самоврядування Польщі і проводить серед них просвітницьку діяльність, - зазначив  Водолимир Репей. - Нашою асоціацією досягнуті з інститутом  попередні домовленості щодо можливості проведення навчання з обміну досвідом щодо розвитку місцевого самоврядування серед територіальних громад Вінницької області. Надзвичайно корисний є досвід Лодзинської агенції регіонального розвитку в частині надання допомоги територіальним громадам по підготовці  їхніх стратегій регіонального розвитку та проектів по їхній реалізації. В ході візиту до Лодзинського Технічного університету  було також обговорено питання щодо можливості спільного вивчення культурної спадщини в територіальних громадах Вінниччини.

В Польщі реформування проходило також не без травм і помилок.

- Однією із головних проблем поляків на шляху реформування було питання кадрів, - додав Сергій Лановик. - Ті, хто працювали у 80-90-х роках мислять тими часами, а треба - на перспективу. Тому ставку поляки роблять саме на активну молодь. Польща також не вся однаково успішна. Є сильніші громади, є й слабші. Та ті, що відстають – постійно шукають  шлях для вдосконалення, працюють над своїми сильнішими сторонами. У нас теж є активні та пасивні громади. Одні пишуть гранти, а інші чекають чогось. Та люди з часом помічають цю різницю і задумуються: а чи треба їм такий лідер громади.

За словами Сергія Яковича, у майбутньому необхідно залучати активну молодь сільських громад Вінниччини, яка прагне змін та готова  об’єднуватися і працювати, аби  змінити сьогодення.

Представники громад Вінниччини після цього візиту продовжуватимуть співпрацю в рамках міжрегіонального співробітництва, вивчатимуть досвід об’єднання громад Польщі та інших країн для його успішної реалізації на місцях, аби швидше закінчити процес децентралізації в регіоні.

Повернутись Створено: 23 грудня 2016 року, 16:43 Переглядів: 975

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація