Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

“Від Солідарності до Круглого Столу” Роздрукувати

4 червня керівники області і міста на запрошення Генерального Консульства Республіки Польща у м. Вінниці відвідали презентацію фотовиставки “Від Солідарності до Круглого Столу” в приміщенні обласної універсальної бібліотеки ім. К. Тімірязєва, що була присвячена 25-річчю проведення у Польщі перших демократичних парламентських виборів.

Участь у заході взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської Ради Сергій Моргунов. Фотовиставка була представлена у світлинах Еразма Цьолки. На світлинах було показано боротьбу польської “Cолідарності” за незалежність і демократію, повалення комуністичного тоталітарного устрою. На презентації виступили Генеральний Консул Республіки Польща у м. Вінниці Кшиштоф Швідерек та політолог, випускниця Варшавського університету – Івона Юрковська.

Звертаючись до представників польського консульства, Сергій Свитко привітав їх із відкриттям виставки і згадав про спільні прагнення польського і українського народів до незалежності, подолання комуністичних тоталітарних режимів, що панували на території Польщі і України.

- Ми спостерігали за подіями, що відбувалися на той час у Польщі. Хочу зазначити, що ці події суттєво вплинули на ситуацію в Україні. Наприкінці 80-х років утворювались і активно діяли визвольні рухи прибалтійських країн – литовський “Саюдіс”, латвійський і естонський “Народні Фронти”, польська “Солідарність”. В Україні у вересні 1989 року був утворений Народний Рух України, що привів Україну до незалежності. Ми вчилися багато в чому у вас, як перемагати тоталітарний режим. Сьогодні відбувається складний процес утвердження української державності. Український народ зі зброєю в руках виборює своє право жити у незалежній державі. Ми беремо приклад із європейських країн, які стали на шлях демократії, на шлях європейського розвитку. Я впевнений, що Україна також буде європейською правовою, соціальною, демократичною державою. Український народ свій вибір зробив. Бажаю миру і добробуту польському народу, - сказав Сергій Свитко.

Довідка: 4 червня виповнюється 25 років від дати проведення у 1989 році перших демократичних парламентських виборів у Польщі, завдяки яким в країні почався процес демократизації і демонтажу комуністичної тоталітарної системи. На чолі цього руху польського відродження була “Солідарність” – Незалежний рух профспілок, керівником якої був Лєх Валенса. Також у 2014 році виповнюється 15 років членства Польщі у НАТО і 10 років членства у ЄС.

Повернутись Створено: 5 червня 2014 року, 11:31 Переглядів: 988

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація