Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

“Від Солідарності до Круглого Столу” Роздрукувати

4 червня керівники області і міста на запрошення Генерального Консульства Республіки Польща у м. Вінниці відвідали презентацію фотовиставки “Від Солідарності до Круглого Столу” в приміщенні обласної універсальної бібліотеки ім. К. Тімірязєва, що була присвячена 25-річчю проведення у Польщі перших демократичних парламентських виборів.

Участь у заході взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської Ради Сергій Моргунов. Фотовиставка була представлена у світлинах Еразма Цьолки. На світлинах було показано боротьбу польської “Cолідарності” за незалежність і демократію, повалення комуністичного тоталітарного устрою. На презентації виступили Генеральний Консул Республіки Польща у м. Вінниці Кшиштоф Швідерек та політолог, випускниця Варшавського університету – Івона Юрковська.

Звертаючись до представників польського консульства, Сергій Свитко привітав їх із відкриттям виставки і згадав про спільні прагнення польського і українського народів до незалежності, подолання комуністичних тоталітарних режимів, що панували на території Польщі і України.

- Ми спостерігали за подіями, що відбувалися на той час у Польщі. Хочу зазначити, що ці події суттєво вплинули на ситуацію в Україні. Наприкінці 80-х років утворювались і активно діяли визвольні рухи прибалтійських країн – литовський “Саюдіс”, латвійський і естонський “Народні Фронти”, польська “Солідарність”. В Україні у вересні 1989 року був утворений Народний Рух України, що привів Україну до незалежності. Ми вчилися багато в чому у вас, як перемагати тоталітарний режим. Сьогодні відбувається складний процес утвердження української державності. Український народ зі зброєю в руках виборює своє право жити у незалежній державі. Ми беремо приклад із європейських країн, які стали на шлях демократії, на шлях європейського розвитку. Я впевнений, що Україна також буде європейською правовою, соціальною, демократичною державою. Український народ свій вибір зробив. Бажаю миру і добробуту польському народу, - сказав Сергій Свитко.

Довідка: 4 червня виповнюється 25 років від дати проведення у 1989 році перших демократичних парламентських виборів у Польщі, завдяки яким в країні почався процес демократизації і демонтажу комуністичної тоталітарної системи. На чолі цього руху польського відродження була “Солідарність” – Незалежний рух профспілок, керівником якої був Лєх Валенса. Також у 2014 році виповнюється 15 років членства Польщі у НАТО і 10 років членства у ЄС.

Повернутись Створено: 5 червня 2014 року, 11:31 Переглядів: 856

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація