Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Польський досвід регіонального розвитку для Вінниччини Роздрукувати

З 13 по 24 листопада проходить навчальний візит до Польщі в рамках проекту «Зростання інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів» директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталії Гижко та проектного менеджера Юлії Кулакової. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Польщі в рамках програми «Польська допомога». Учасники стажування – представники Агенцій регіонального розвитку з різних міст України мають можливість ознайомитись із діяльністю Центрів підтримки підприємництва та Агенцій регіонального розвитку, які функціонують в містах Плоцьк, Жешув, Тарнув.

Учасники навчального візиту в рамках Всесвітнього Тижня Підприємництва взяли участь у дебатах з підприємцями в м. Плоцьк та у конференції «Biznes Level Up», де ділились своїм досвідом та розповідали про свій бізнес.

Крім того, побували в Центрі підтримки підприємництва «Przetwornia», який створено як підрозділ комунального підприємства «Агенція відновлення старого міста» у Плоцьку. Центр створено в 2016 році для  підтримки мікро- та малого бізнесу. Підприємці мають змогу орендувати міні-офіс, є місце для переговорів, дві конференц-зали на 8 та 12 чоловік, кав’ярня.  Такий Центр є зручним для підприємців, адже там вони мають можливість скористатись офісною технікою та інтернетом, отримати  допомогу в реєстрації  в форматі "віртуальний офіс", провести ділову зустріч Поруч із  Центром знаходиться   кав’ярня-книгарня «Червоні апартаменти», яка  виявилась стартапом та була заснована трьома молодими людьми. Для початку справи ініціатори взяли в кредит під 6% річних 80 тис. злотих і створили 13 робочих місць.

На цьому тижні учасники навчального візиту ознайомились із діяльністю Жешувської Агенції регіонального розвитку, яка працює з 1993 року. В структурі Агенції налічується 11 підрозділів, в яких працює 180 осіб. Агенція займається регіональним розвитком, залученням інвестицій, розвитком кластерів, створенням комфортних умов для ведення підприємницької діяльності та іншими напрямками, які охоплюють навчання та консультування. Програма навчального візиту розроблена таким чином, щоб дізнатись про роботу кожного з підрозділів.

Під час зустрічі з керівництвом Центру регіонального розвитку та міжнародного співробітництва Жешувської Агенції було детально розглянуто національні, міжрегіональні, транскордонні та міжнародні проекти, в яких Агенція брала участь. Окремо, українській делегації розповіли про можливості отримання фінансування для українських організацій за рахунок міжнародних та польських програм розвитку. За результатами зустрічей, представники Жешувської та Вінницької Агенцій домовились про спільну розробку проектної пропозиції для подальшої подачі. 

В рамках візиту також відбулась зустріч з працівниками Підкарпатської Енергетичної Агенції, під час якої було презентовано основні завдання та діяльність Агенції та останні досягнення в сфері енергетики.

Крім того, українська делегація взяла участь в міжнародній конференції «Актуальні соціально-економічні проблеми польсько-українського транскордонного співробітництва», яка проходила на базі цніверситету м. Жешув. Серед основних тем, які розглядались – соціально-економічні відносини, транскордонна мобільність, розвиток освіти та науки, стан ринку зайнятості та історичний контекст україно-польської співпраці.

16 листопада в Жешуві під патронатом Президента Республіки Польща Анджея Дуди відбувся захід «Конгрес-590». Захід став своєрідною платформою, яка зібрала представників великого та малого бізнесу, науки, політики та державного управління з метою сприяння динамічному розвитку польської економіки. Лідери великого та малого бізнесу ділилися своїм успішним досвідом ведення підприємництва, а також обговорювали проблеми, які гальмують його розвиток. Разом з науковцями та представниками влади шукали пізні способи покращення інвестиційного клімату та вирішення проблем, які сьогодні постають перед польським бізнесом.

Варто зазичити, що в ході навчального візиту учасники планують ознайомитися з роботою Центру трансферу технологій та ноу-хау і Технологічного інкубатора Laboratoria Aeropopis, а також відвідати Підкарпатський Науково-Технологічний Парк, Центр підтримки інвестора та бізнес-інкубатор.

Наступного тижня до представників українських Агенцій приєднаються депутати обласних рад з різних регіонів України, які будуть знайомитись з інституційними структурами, що працюють для підтримки бізнесу в Польщі.

Повернутись Створено: 17 листопада 2017 року, 15:03 Переглядів: 537

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація