9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Вінниччина розпочала співпрацю з Агенціями регіонального розвитку Польщі та Італії Роздрукувати

Сьогодні у Вінниці підписано тристоронній Меморандум про співпрацю між Агенціями регіонального розвитку Вінницької області, Польщі та Італії. Співпрaця між трьомa організаціями дозволить Вінниччині перейняти зaкордонний досвід і сприятиме подaльшому розвитку регіону та залучення коштів у різні галузі.

У заході взяли участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, уповноважена зі справ місцевих органів влади Лодзинського воєводства Республіки Польща Іоланта Хельмінська, спеціаліст Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської управи Лодзинського воєводства Міхал Пєтранек,  генеральний директор Лодзинської Агенції регіонального розвитку Пшемислав Анджеяк, директор агенції зі співробітництва Валле-д’Аоста Італійської Республіки Енріко Мартіал,  перший заступник голови Вінницької обласної Ради Людмила Щербаківська,  заступник голови Вінницької обласної Ради Олександр Качур, голови фракцій та постійних комісій обласної Ради, керівники вищих навчальних закладів міста.

- Розвиток Вінниччини відбувається динамічно, - підкреслив під час підписання угоди голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник. -  Ми віримо, що підписання тристороннього Меморандуму стане новою сторінкою у розвитку партнерських стосунків із Польщею та Італією. Для нас є приорітетним співпраця із країнами ЄС, залучення інвестицій, розвиток ринку праці, вирішення проблеми тіньової зайнятості та безробіття. Найближчим завданням буде розробка деталізованого плану роботи до 2017 року. Плануємо також започаткувати обговорення спільних проектів у територіальних громадах регіону, щоб активізувати їхню діяльність, стимулювати на розвиток.

Як наголосила присутня на заході уповноважена зі співпраці місцевих органів влади Лодзинського воєводства Республіки Польща Іоланта Хельмінська, найперше, що можуть отримати вінницькі партнери від польської Агенції, – це досвід.

- Наш досвід – база, яку ви можете для себе використати, щоб уникнути наших помилок, - зауважила пані Іоланта Хельмінська.

За словами генерального директора Лодзинської Агенції регіонального розвитку (Республіка Польща) Пшемислава Анджеяка, за п’ять років роботи їхньої установи вдалося залучити інвестицій  на суму понад 500 млн злотих, які були скеровані на розвиток бізнесу. Пан Анджеяк підкреслив, що більшість проектів було втілено завдяки молодим людям, яким надавали здешевлені кредити на старт-апи. Тож співпраця із навчальними закладами і студентством Вінниччини – у пріоритетах.

Пшемислав Анджеяк висловив захоплення темпами розвитку вінницької Агенції, яка за короткий час пройшла етап реєстрації і вже подала спільний із італійськими партнерами проект на отримання європейського гранту з розвитку зеленого туризму.

Голова проекту “Waste MGMT Project” Енріко Мартіал, який представляє Агенцію співробітництва та розвитку Італії, поінформував, що впродовж п’яти років діяльності італійська установа отримала понад 6 млн євро донорської допомоги. На його переконання, цьому сприяла відокремленість Агенції від органів влади. Він запропонував вінничанам отримати цей досвід під час візитів до Італії. Наразі ж підкреслив, що в роботі італійської Агенції успішність втілених проектів не завжди вимірювалась сумою фінансування.

- Великі суми не грають значної ролі, оскільки інколи проект на 100 тисяч євро виявляється більш дієвий і потрібніший громаді, - дав настанови Енріко Мартіал.

У свою чергу виконувач обов’язків директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк окреслив найближчі плани роботи Агенції.

- Розвиток зеленого туризму у сільській місцевості, розвиток міста Хмільник, як міста-курорту та інших територій регіону, де є лікувально-оздоровча база, розв’язання проблем внутрішньо-переміщених осіб із Донецької та Луганської областей та Криму – основні проекти, над втіленням яких працюватимемо найближчим часом, - констатував Валерій Нікітюк.

Також він повідомив, що Агенція регіонального розвитку Вінницької області є неприбутковою установою, яка створена на засадах партнерства між державними, приватними і громадськими установами, із залученням навчальних закладів та Асоціації органів місцевого самоврядування. Вона сприятиме вирішенню нагальних питань, зокрема, створенню сприятливих умов для динамічного розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні, впровадженню технологій енергозбереження та використання альтернативних і відновлювальних джерел енергії. Також до напрямів роботи входить підтримка інтенсивного розвитку в усіх секторах сільського господарства, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку області та міжнародної донорської допомоги, розробка та впровадження спільних інвестиційних проектів з іноземними партнерами.

- Ми розраховуємо, що співпраця з Лодзинською та Італійською агенціями, які мають значний досвід подібних проектів в своїх країнах, допоможе нам в налагодженні потрібних контактів, отриманні необхідного досвіду співпраці з іноземними інституціями, – зазначив в.о. директора Агенції регіонaльного розвитку Вінницької облaсті Вaлерій Нікітюк. – Зокрема, ми сподіваємося на допомогу та співпрацю в сфері навчання співробітників Агенції, написання стратегії розвитку Агенції, пошуку донорів та проведення спільних заходів з питань проектної і грантової роботи.

Наразі ж триває підбір та навчання персоналу і у цьому теж допоможуть нові партнери, які беруть на себе навантаження з обміну знаннями, з підтримки, розробки стратегії розвитку вінницької Агенції.

Делегації Лодзинської Агенції Регіонального Розвитку (Республіка Польща) та Агенції зі співробітництва та розвитку (Італійська Республіка) перебуватимуть у Вінниці 12-13 липня. Окрім підписання Меморандуму про співпрацю, вже відбулась зустріч-презентація за участю представників органів влади, бізнесу, громадськості та ЗМІ на тему: «Напрями співпраці агенцій регіонального розвитку щодо стимулювання розвитку та оптимізації використання потенціалу регіонів». Цього ж дня польська делегація ознайомиться з роботою закладів та підприємств області. Зокрема, відвідають Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, побувають у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. І. Пирогова (хірургічний корпус) та у обласному клінічному госпіталі ветеранів війни. Також відвідають ПАТ «Вінницький молочний завод «Рошен». 

 

Повернутись Створено: 12 липня 2016 року, 15:44 Переглядів: 914

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація