Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Понад 200 учасників беруть участь  у форумі з питань економічного розвитку в умовах децентралізації Роздрукувати

27 жовтня розпочав свою роботу форум на тему: «Регіональний економічний розвиток в умовах децентралізації: можливості та виклики». Метою форуму є підтримка роботи місцевих громад у забезпеченні місцевого та регіонального розвитку, обмін досвідом, напрацювання спільних завдань.

Для участі у засіданні запрошено понад 200 учасників, серед яких – народні депутати України, представники міністерств, облдержадміністрації, керівництво та голови постійних комісій обласної Ради, голови об’єднаних територіальних громад, районних рад, районних державних адміністрацій, неурядових організацій, а також міжнародних фондів і програм.

Організаторами форуму виступили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку, Програма «U-LEAD з Європою», проект DESPRO, Вінницький Центр Розвитку Місцевого Самоврядування, Асоціація міст України, Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування, Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області.

Після реєстрації учасників, відбулась презентація виставки: «Можливості, ініціативи та очікування об’єднаних громад Вінницької області».

З вітальним словом перед присутніми на форумі виступили голова облдержадміністрації Валерій Коровій та заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

– Фінансова децентралізація почалась шляхом ухвалення змін до Бюджетного та Податкового кодексів. За три роки реформи місцеві бюджети зросли на 100 мільярдів гривень і ці темпи щороку набирають обертів. Держава підтримує громади, даючи додаткові фінансові інструменти у вигляді субвенцій для розвитку інфраструктури та соціального спрямування об’єднаних територіальних громад. Наразі вони отримують кошти на відбудову соціальних об’єктів, реконструкцію та ремонт доріг, мостів, впровадження заходів з енергоефективності, створення центрів надання адміністративних послуг, купівлю транспортних засобів. Я сподіваюсь, що сьогоднішня дискусія допоможе зрозуміти, які наступні кроки необхідно здійснити для ефективного впровадження децентралізації на місцях, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк у своєму виступі.

Участь у форумі взяли заступник керівника Програми «U-LEAD з Європою» Андрей Хорват, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку України В’ячеслав Негода, заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, народний депутат України Сергій Кудлаєнко.

 

Повернутись Створено: 27 жовтня 2017 року, 11:34 Переглядів: 1114

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація