Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Понад 780 га нових лісів посадили цього року підприємства «Віноблагролісу» Роздрукувати

Заклавши нові культури у лісовому фонді та на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва, працівники 22-х дочірніх підприємств ВОКСЛП «Віноблагроліс» надалі дбатимуть про якість їхнього росту. Пріоритетною породою завжди був дуб.

– Саджанці отримують з жолудів, шпигуючи їх в розсадниках та безпосередньо на землях лісового фонду, – зазначила головний лісничий підприємства «Віноблагроліс» Валентина Магдич. – Дуб полюбляє сусідство інших порід. Гарно вживається з липою, кленом, шпильковими та іншими культурами.

Серед лісоутворюючих порід, якими також збагачує природу нашого регіону «Віноблагроліс» – різновиди горіха, каштана, бук, берест, ясен, тополя, береза, верба. Велику увагу приділяють шпильковим культурам.

– Спочатку їхнє насіння висівають у короби, а після дворічного віку висаджують у відкритий грунт, – розповів директор ДП «Вінницьий райагроліс» Магомед Магомаєв. - Окрім сосни та ялини, проводять експериментальні закладки площ модриною, ялицею.

Догляд за молодими насадженнями потребує багато фізичних і фінансових затрат. В перші роки їх просапують, прокошують ручним або механізованим способом. В подальшому у молодому лісі будуть проводити освітлення, прочищення, прорідження та прохідні рубки. В такий спосіб лісівники формують крону і стовбури дерев, бажаний склад і густоту насаджень, кількісне співвідношення між породами, виділяючи головну.

Ці роботи, в залежноті від віку деревостанів і порід, можуть проводити до 40 років. Вони підвищують якість і товарність насаджень. Оскільки до «Віноблагролісу» увійшли колишні колгоспні ліси, в яких багато грабових та інших малоцінних насаджень, колектив щорічно працює над відтворенням лісового фонду високопродуктивними культурами.

– Сьогодні залісненість в різних дочірніх підприємствах коливається від 25% до 4%, тоді як по області середня – 13%, – зазначив генеральний директор ВОКСЛП «Віноблагроліс» Анатолій Іванець. - Ліси обласного комунального підприємства віднесено до першої групи, які виконують переважно природоохоронні функції, також мають природно-заповідне та наукове, історичне значення.

Повернутись Створено: 22 травня 2017 року, 12:15 Переглядів: 413

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація