Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Понад 780 га нових лісів посадили цього року підприємства «Віноблагролісу» Роздрукувати

Заклавши нові культури у лісовому фонді та на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва, працівники 22-х дочірніх підприємств ВОКСЛП «Віноблагроліс» надалі дбатимуть про якість їхнього росту. Пріоритетною породою завжди був дуб.

– Саджанці отримують з жолудів, шпигуючи їх в розсадниках та безпосередньо на землях лісового фонду, – зазначила головний лісничий підприємства «Віноблагроліс» Валентина Магдич. – Дуб полюбляє сусідство інших порід. Гарно вживається з липою, кленом, шпильковими та іншими культурами.

Серед лісоутворюючих порід, якими також збагачує природу нашого регіону «Віноблагроліс» – різновиди горіха, каштана, бук, берест, ясен, тополя, береза, верба. Велику увагу приділяють шпильковим культурам.

– Спочатку їхнє насіння висівають у короби, а після дворічного віку висаджують у відкритий грунт, – розповів директор ДП «Вінницьий райагроліс» Магомед Магомаєв. - Окрім сосни та ялини, проводять експериментальні закладки площ модриною, ялицею.

Догляд за молодими насадженнями потребує багато фізичних і фінансових затрат. В перші роки їх просапують, прокошують ручним або механізованим способом. В подальшому у молодому лісі будуть проводити освітлення, прочищення, прорідження та прохідні рубки. В такий спосіб лісівники формують крону і стовбури дерев, бажаний склад і густоту насаджень, кількісне співвідношення між породами, виділяючи головну.

Ці роботи, в залежноті від віку деревостанів і порід, можуть проводити до 40 років. Вони підвищують якість і товарність насаджень. Оскільки до «Віноблагролісу» увійшли колишні колгоспні ліси, в яких багато грабових та інших малоцінних насаджень, колектив щорічно працює над відтворенням лісового фонду високопродуктивними культурами.

– Сьогодні залісненість в різних дочірніх підприємствах коливається від 25% до 4%, тоді як по області середня – 13%, – зазначив генеральний директор ВОКСЛП «Віноблагроліс» Анатолій Іванець. - Ліси обласного комунального підприємства віднесено до першої групи, які виконують переважно природоохоронні функції, також мають природно-заповідне та наукове, історичне значення.

Повернутись Створено: 22 травня 2017 року, 12:15 Переглядів: 519

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація