Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Понад 780 га нових лісів посадили цього року підприємства «Віноблагролісу» Роздрукувати

Заклавши нові культури у лісовому фонді та на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва, працівники 22-х дочірніх підприємств ВОКСЛП «Віноблагроліс» надалі дбатимуть про якість їхнього росту. Пріоритетною породою завжди був дуб.

– Саджанці отримують з жолудів, шпигуючи їх в розсадниках та безпосередньо на землях лісового фонду, – зазначила головний лісничий підприємства «Віноблагроліс» Валентина Магдич. – Дуб полюбляє сусідство інших порід. Гарно вживається з липою, кленом, шпильковими та іншими культурами.

Серед лісоутворюючих порід, якими також збагачує природу нашого регіону «Віноблагроліс» – різновиди горіха, каштана, бук, берест, ясен, тополя, береза, верба. Велику увагу приділяють шпильковим культурам.

– Спочатку їхнє насіння висівають у короби, а після дворічного віку висаджують у відкритий грунт, – розповів директор ДП «Вінницьий райагроліс» Магомед Магомаєв. - Окрім сосни та ялини, проводять експериментальні закладки площ модриною, ялицею.

Догляд за молодими насадженнями потребує багато фізичних і фінансових затрат. В перші роки їх просапують, прокошують ручним або механізованим способом. В подальшому у молодому лісі будуть проводити освітлення, прочищення, прорідження та прохідні рубки. В такий спосіб лісівники формують крону і стовбури дерев, бажаний склад і густоту насаджень, кількісне співвідношення між породами, виділяючи головну.

Ці роботи, в залежноті від віку деревостанів і порід, можуть проводити до 40 років. Вони підвищують якість і товарність насаджень. Оскільки до «Віноблагролісу» увійшли колишні колгоспні ліси, в яких багато грабових та інших малоцінних насаджень, колектив щорічно працює над відтворенням лісового фонду високопродуктивними культурами.

– Сьогодні залісненість в різних дочірніх підприємствах коливається від 25% до 4%, тоді як по області середня – 13%, – зазначив генеральний директор ВОКСЛП «Віноблагроліс» Анатолій Іванець. - Ліси обласного комунального підприємства віднесено до першої групи, які виконують переважно природоохоронні функції, також мають природно-заповідне та наукове, історичне значення.

Повернутись Створено: 22 травня 2017 року, 12:15 Переглядів: 438

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація