Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Посадовці органів місцевого самоврядування Вінниччини ознайомилися із системою електронних держзакупівель ProZorro Роздрукувати

12 лютого в сесійній залі обласної Ради відбувся навчальний семінар посадових осіб районних та міських рад Вінницької області, відповідальних за здійснення допорогових державних закупівель на базі електронної системи закупівель ProZorro. Учасників зібрання привітав голова обласної Ради Анатолій Олійник.

 Відкриваючи засідання, очільник найвищого представницького органу Вінниччини наголосив на важливості проблеми щодо питання здійснення державних закупівель і тендерних процедур, а також запровадження нової системи ProZorro, у відповідності до Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10 квітня 2014 року.

 – Все, що найбільше турбує наших громадян, про що ми неодноразово читали і чули, – це непрозорість тендерного процесу. Тому система ProZorro, на мій погляд, є досить серйозним кроком, щоб в Україні нарешті запровадити схему, яка давала би можливість здійснювати всі державні закупівлі відкрито й прозоро. Я глибоко переконаний, що іншого шляху у нас немає, і саме від вас буде залежати наскільки професійно та якісно ми розпочнемо цю роботу на належному рівні у нашій області, – підкреслив Анатолій Олійник, звертаючись до присутніх.
 Він закликав учасників до активного обговорення всіх питань під час проведення занять, а також напрацювання зауважень та пропозицій, з метою направлення і подальшого їх врахування розробниками системи й вищими державними інстанціями.
 
В ході семінару перед слухачами виступили заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко, заступник начальника загального відділу виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Володимир Брилюк та керівник відділу розвитку державних закупівель zakupki.prom.ua Андрій Баришполь.

 Вони ознайомили присутніх з питаннями організації допорогових державних закупівель на базі електронної системи закупівель ProZorro та електронного майданчику http://zakupki.prom.ua/; порядком реєстрації на торгівельному майданчику; здійсненням допорогових державних закупівель з "Кабінету замовника".

 За результатами засвоєного матеріалу учасники семінару отримали відповідні сертифікати про проходження навчання.

 Для довідки: наприкінці 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про публічні закупівлі”, який забезпечував законодавче підґрунтя для наступного етапу реформи держзакупівель – повного переходу на електронні торги. Цей Закон набрав чинності та вводиться в дію поетапно: з 1 квітня 2016 року – для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня 2016 року – для всіх державних замовників.

 Закон забезпечує розгортання в національному масштабі системи електронних держзакупівель ProZorro, яка сьогодні працює в пілотному режимі на допорогових закупівлях (тендерах до 200 тис. грн. для товарів і послуг, та до 1,5 млн. грн. - для робіт).

 Система створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців, з метою прозорого і ефективного витрачання державних коштів, а також запобігання корупції, завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Її унікальність та прогресивність полягає в тому, що вона створена на відкритому коді, що дозволяє використовувати систему будь-якою іншою державою світу і створювати на її основі інші системи купівлі-продажу. Розробка електронної системи державних закупівель завершилась наприкінці 2014 року. Тестування системи із залученням IT-спеціалістів та пілотних замовників тривало протягом майже двох місяців. 2 лютого 2015 року систему електронних закупівель, яка отримала назву ProZorro, було презентовано громадськості та ЗМІ, її запустили в "пілотному" режимі. 

Повернутись Створено: 12 лютого 2016 року, 16:40 Переглядів: 1160

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація