03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Посадовців області навчали антикорупційному законодавству та особливостям електронного декларування Роздрукувати

5 лютого в сесійній залі обласної Ради відбувся навчальний семінар з питань «Дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» та особливостей чергового етапу електронного декларування».

Відкрив семінар голова обласної Ради Анатолій Олійник. Участь у його роботі взяли заступники голови обласної Ради Ігор Хміль та Михайло Кременюк, депутати обласної Ради, керівники підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад області та працівники виконавчого апарату обласної Ради на чолі з заступницею керівника апарату Інною Кухарчук і керуючою справами Тетяною Яременко.

Перед присутніми з доповіддю виступив завідувач сектору з питань запобігання корупції апарату облдержадміністрації Андрій Сільницький.

– Сьогодні ми з вами обговоримо ті зміни, які були внесені до Закону України «Про запобігання корупції», у розрізі фінансового контролю та дотримання правил етичної поведінки. 2 жовтня 2019 року Верховною радою України прийнятий Закон щодо внесення змін до цього Закону України, які набули чинності з 18 жовтня. Такі зміни стосувались, зокрема, переліку близьких осіб. До переліку також увійшли: двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки). Також змінено обмеження щодо отримання подарунків, які відповідають загальноприйнятним уявлення про гостинність. Дозволено отримувати одноразово, якщо вартість не перевищує один прожитковий мінімум на день прийняття подарунка (з 1 січня 2020 року – 2102 грн, з 1 липня – 2197 грн, з 1 грудня – 2270 грн), сукупна вартість протягом року не може перевищувати 4204 грн, – зазначив Андрій Сільницький у виступі. – Окрім того, визначено потенційний та приватний конфлікт інтересів, зобов’язання щодо запобігання та способи врегулювання конфлікту інтересів, алгоритм дій керівника у зв’язку зі встановленням наявності конфлікту інтересів.

Доповідач додав, що найбільше змін до Закону України «Про запобігання корупції» набули чинності з 1 січня 2020 року саме в частині електронного декларування. Щодо декларування, варто зазначити, що декларація перед припиненням діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування наразі подається протягом 20 днів із дня звільнення. Вона охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, тобто – день припинення діяльності. У нинішній формі декларації за 2019 рік декларуємо: об’єкт, нерухомість, незавершене будівництво, рухоме майно (для членів сім’ї, якщо перевищує 192 100 грн) транспорті засоби, цінні папери, частку в бізнесі, нематеріальні активи, доходи (окрім декларанта, всіх членів сім’ї), подарунки (для членів сім’ї понад 9605 грн), кошти в банках та готівка (для членів сім’ї понад 96 050 грн), видатки та правочини (відповідно понад 96 050 грн).

У разі суттєвих змін у майновому стані суб’єкта декларування (які займають відповідальне, або особливо відповідальне становище, чи обіймають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків), а саме – отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку, на суму яка, перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, у 2020 році – це 105 100 грн, зазначений об’єкт у десятиденний термін із моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку, зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Також внесено зміни до переліку членів сім’ї, які підлягають внесення даних до декларації: особа, яка перебуває у шлюбі з суб’єктом; діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття – незалежно від спільного проживання із суб’єктом; будь-які особи, пов’язані спільним побутом та мають взаємні права та обов’язки.

Окрім того, у нинішній декларації необхідно вказувати банківські та інші фінансові установи, у яких відкриті рахунки, незалежно від типу рахунку. Такі відомості включають дані про тип та номер рахунку (IBAN); дані про банківську або фінансову установу; осіб, які мають право розпоряджатися таким рахунком, або мають доступ до індивідуального банківського сейфа; осіб, які відкрили рахунок на ім’я суб’єкта декларування, або члена його сім’ї.

Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року розпочато черговий етап подання суб’єктами декларування до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» щорічних електронних декларацій за 2019 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

 

Стежте за новинами у Теlegram:


Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Повернутись Створено: 5 лютого 2020 року, 14:56 Переглядів: 487

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація