Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Посол Румунії привіз на Вінниччину пакет проектних пропозицій Роздрукувати

22 серпня у Вінниці відбувалися урочисто-святкові заходи з нагоди відзначення 22-ї річниці незалежності України. Вони розпочалися із зустрічі голови обласної Ради Сергія Татусяка, голови облдержадміністрації Івана Мовчана та Вінницького міського голови Володимира Гроймана з делегацією із Румунії.

Її, у складі 7 осіб, очолили Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску та голова Ясської повітової ради, голова Єврорегіону «Сірет-Прут-Дністер» Крістіан Адомніцей.

Вітаючи вінничан в особі обласних очільників з державним святом, пан Адомніцей зауважив, що відводить особливу роль в побудові сучасної України керівникам регіонів.

– Розумію, що теперішній генерації керівників дуже важко зробити Україну процвітаючою, адже вона дісталася вам не в найкращому стані. І, до того ж, не існує стандартного рецепта вивести країну на високий рівень – його потрібно самими придумати. Втім, ваша праця в будь-якому разі буде записана в книгу історії, – звернувся до керівництва Вінниччини К.Адомніцей.

Він додав, що українців і румун багато в чому об’єднує історія, але ще більше їх може об’єднати майбутнє. Відтак Ясський повіт і надалі приділятиме пріоритетну увагу спільним проектам з Вінницькою областю.

– Запевняю: будь-якому проекту, де Вінниччина бачить партнером Ясси, я скажу «так»! – підкреслив Крістіан Адомніцей.

На підтвердження слів колеги Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску повідомив, що він привіз для керівників Вінницької області низку пропозицій щодо майбутніх спільних проектів. Один з них, зокрема, стосується пакування та маркування продуктів харчування, а другий – консультаційних послуг в сфері бізнесу, освіти і культури.

– Вінницька область і Ясський повіт – не єдині регіони України і Румунії, які можуть співпрацювати. Але ця співпраця є аксіоматичною моделлю для інших регіонів, – сказав пан Посол.

Очільники області подякували гостям за увагу до Вінниччини та висловили готовність до подальшої співпраці, в тому числі через адміністративно-територіальні одиниці і Єврорегіони «Дністер» і «Сірет-Прут-Дністер».

– За півроку спільної діяльності ми маємо вже близько 30-ти угод про співпрацю між громадами Вінниччини і двох румунських повітів. А незабаром наше місто Ладижин і одне з міст Ясського повіту поповнять цей список, підписавши протокол намірів, – поінформував Сергій Татусяк.

Наостанок румуни запросили вінницьких партнерів на 2 важливих заходи у Яссах: сільськогосподарський форум 26-29 вересня та літературний фестиваль 23-27 листопада.

 

 

Повернутись Створено: 22 серпня 2013 року, 14:57 Переглядів: 820

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація