Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Постійна комісія обласної Ради з питань охорони довкілля, раціонального використання надр обговорила актуальні екологічні питання області Роздрукувати

11 серпня 2015 року, з метою попереднього розгляду проектів рішень, що вносяться на розгляд пленарного засідання чергової сесії обласної Ради,  відбулося засідання постійної комісії обласної Ради з питань охорони довкілля, раціонального використання надр, очолюваної депутатом обласної Ради Олександром Яремчуком.

 

Комісія розглянула низку проектів рішень, що стосуються сфери охорони довкілля та  питання про внесення змін і доповнень до Обласної комплексної програми захисту населення і територій Вінницької області у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій на 2008-2015 роки, затвердженої рішенням 16 сесії обласної Ради 5 скликання від 19 березня 2008 року №511.

 

В  засіданні постійної комісії взяли участь: Наталія Солейко - заступник голови обласної Ради, Володимир Боковець - начальник Територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області; Сергій Вовченко - директор Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації; Ілля Дяконович – заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації; Петро Петровський  – заступник начальника Головного  управління Держгеокадастру  у Вінницькій області; Василь Пасічняк– директор Вінницької філії державної установи „Інститут охорони ґрунтів України ”, Олександр Якубик - директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації; Михайло Попович - інспектор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації.

 

З першого питання порядку денного засідання постійної комісії „Про рекомендації учасників круглого столу „Стан екологічної безпеки в місті Ладижині  та прилеглих до нього територій ” виступила Наталія Солейко, яка зазначила, що вивчення цього питання почалося ще на засіданні робочої групи, в якій брали участь  Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев, директор Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик, керівник департаменту з екологічної безпеки Дирекції з генерації електроенергії ДТЕК Ірина Вербицька; керівництво департаменту екології і природних ресурсів ОДА та управління Держсанепідслужби у Вінницькій області; представники Громадської ради при обласній Раді; науковці та фахівці природоохоронної й екологічної галузей області.

 Наталія Солейко також зауважила, що члени робочої групи, аналізуючи окремі матеріали, відзначили, що проблемні питання, зокрема, щодо шкідливих викидів Ладижинської ТЕС - існують. І полягають вони в тому, що згідно статистичних даних, 70,9% всіх забруднюючих речовин в атмосферу припадають на місто Ладижин. Тому було вирішено провести виїзне засідання  круглого столу на тему: «Стан екологічної безпеки в місті Ладижині та прилеглих до нього територій», з’ясувати стан проблем, які є на сьогодні, та визначити, як їх вирішити.

Заступник голови обласної Ради наголосила і на тому, що у Вінницькій області одним з найпотужніших підприємств теплової енергетики є відокремлений підрозділ „Ладижинська ТЕС” ПАТ „ДТЕК Західенерго”ДТЕК. У котлоагрегатах шести її енергоблоків спалюється вугілля газової групи, внаслідок чого, в залежності від завантаженості Ладижинської ТЕС та якості вугілля, в атмосферу викидається понад 100 тисяч тонн різних забруднюючих речовин на рік.

Крім того, на думку учасників круглого столу, проблемою є те, що на теплоелектростанції є лише системи очистки від пилу, але зовсім відсутні системи сірко-азотної очистки та інше.

Учасники круглого столу підготували низку пропозицій щодо поліпшення стану екологічної безпеки.

Зокрема, звернутися до Президента України, До Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо затвердження Національного плану скорочення викидів від великих опалювальних установок та прийняття законодавчих і нормативних актів, які регулюватимуть вирішення зазначених питань й визначатимуть джерела фінансування.

За дорученням  учасників круглого столу Наталія Солейко запропонувала  рекомендувати  голові обласної Ради внести це питання на розгляд пленарного засідання сесії обласної Ради.  

Депутати постійної комісії  одноголосно підтримали цю пропозицію та відповідний проект рішення рекомендували внести на розгляд пленарного засідання сесії обласної Ради.

Особливу увагу комісія приділила розгляду ситуації, яка склалась із забезпеченням екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання пестицидів та тари від них, що зберігаються на території Джуринського отрутомогильника Шаргородського району Вінницької області.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації на території Джуринського отруто могильника, який був  побудований в 1978 році поблизу с. Джурин Шаргородського району на площі 4,2 га завезено та захоронено 1023,7 тонн невизначених, непридатних та невідомих пестицидів з Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

У липні 2012 року були розпочаті роботи із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання пестицидів та тари від них на території Джуринського отрутомогильника Шаргородського району Вінницької області. За результатами розкриття об'єми перезатарених відходів збільшились. Розбіжності щодо збільшення кількості отрутохімікатів, що захороненні згідно акту від 18 серпня 1978 року, та їх фактичною наявністю визвано тим, що під час захоронення отрутохімікатів, проводилось їх пошарове пересипання ґрунтом кожного їх виду та типу. Під впливом часу значна кількість бочок прогнила, тому отрутохімікати змішались із ґрунтом. Враховуючи дію атмосферних опадів та вагу ґрунту над бункерами ХЗЗР, ґрунт та тара стали однією нероздільною масою. Даний факт встановлений після розкриття бункерів.

Станом на 01 січня 2013 року фактичний обсяг перезатарених та вивезених пестицидів складає 1047,649 тонни. Оскільки фактичні об'єми відходів перевищують розрахункові, з об'єктивних причин, постає питання додаткового виділення коштів для завершення розпочатих робіт.

Джуринський отрутомогильник, з розміщеними на ньому небезпечними відходами, є державною власністю, що знаходиться у сфері управління Мінагрополітики України. Однак Мінагрополітики не визнає себе власником Джуринського отрутомогильника і не вживає жодних заходів щодо його належного утримання. Така ситуація створює реальну загрозу для потрапляння високотоксичних речовин в навколишнє природне середовище та розповсюдження їх іншим чином.

Зважаючи на це, комісія прийняла рішення взяти інформацію з цього питання до відома та рекомендувати Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з Вінницькою філією державної установи „Інститут охорони ґрунтів України”  напрацювати  відповідні пропозиції для внесення їх на розгляд пленарного засідання сесії обласної Ради.

Окрім цього, голова обласної Ради Сергій Свитко спрямував відповідні листи  на адресу профільних Комітетів Верховної Ради України з проханням підтримати пропозицію щодо виділення коштів для ліквідації непридатних, або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, які знаходяться на території міжобласного пункту Джуринського отруто могильника та  здійснення охорони складів із отрутохімікатами.

 

Повернутись Створено: 11 серпня 2015 року, 16:22 Переглядів: 1670

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація