Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Поводження із твердими побутовими відходами – один із найважливіших пріоритетів стратегічного розвитку Вінниччини Роздрукувати

Сьогодні, 2 жовтня, під головуванням першого заступника облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось розширене засідання обласної конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, під час якого розглянули питання провадження системи поводження з твердими побутовими відходами. У зібранні взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, члени конкурсної комісії, депутати обласної Ради, а також керівництво районних держадміністрацій, очільники ОТГ та міські й селищні голови рад.

– Якщо  говорити про організацію в області збору та переробки твердих побутових відходів, то варто зазначити,  що північна частина  Вінницької області дуже активно включилася в цей процес. Ми бачимо цілу низку проектів, які знаходяться на різних стадіях реалізації та застосовують справді комплексний підхід до цієї проблеми. Решта районів сьогодні відстають, тому ми говоритимемо на засіданні про наявність у них чіткої стратегії, – наголосив, розпочинаючи засідання, Андрій Гижко.

В ході виступу директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков зазначив, що системний підхід до вирішення питань у сфері поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ) залишається одним із найважливіших пріоритетів стратегічного розвитку області, оскільки вирішення таких нагальних питань є запорукою забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища. В області сформовано налагодження системи централізованого вивозу ТПВ зі всіх територіальних громад області, включаючи і сільську місцевість; облаштування майданчиків для збору ТПВ за місцем утворення із впровадженням системи роздільного збору ТПВ; облаштування на полігонах (сміттєзвалищах) сортувальних комплексів і забезпечення належного утримання місць видалення відходів; подальша їхня рекультивація при впровадженні повного циклу переробки ТПВ.

– На сьогодні в напрямі впровадження роздільного збору ТПВ в області складається досить позитивна тенденція, – наголосив Сергій Волков. – Якщо на кінець 2017 року роздільний збір було частково запроваджено у 37 населених пунктах області то нині таких населених пунктів вже 74, тобто, за 9 місяців кількість зросла вдвічі. Проводиться відбір скла, полімерів, заліза та паперу.

Досягти таких показників вдається не лише власними силами територіальних громад, а і за значної підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

– Продовжується реалізація проектів з облаштування сміттєсортувальних комплексів в містах Козятин, Хмільник, Іллінці Калинівка, Бар, – зазначив директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА. – Зокрема, на реалізацію цих проектів з Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища спрямовано кошти в таких обсягах: м. Козятин - 5 млн грн; м. Хмільник - 5 млн грн; Іллінецька ОТГ – 7 млн 900 тис грн; Калинівська ОТГ - 3 млн грн.

– Сьогодні відчувається, що немає тісної співпраці між містами обласного значення, де проходить реалізація проектів та районними бюджетами, адже коти в Обласному фонді охорони навколишнього природного середовища є обмеженими, тим більше, що цього року зменшено відрахування з 55% до 35% екологічного податку до спецфонду обласного бюджету, – зауважив голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету фінансів та обласних програм Геннадій Мазур. – Тому необхідно посилити співпрацю із сільськими радами, районними бюджетами на підтримку тих проектів, які вже розпочато.

Досвідом та своїми напрацюваннями провадження системи поводження з твердими побутовими відходами поділилися голови ОТГ і міські та селищні голови.

Виступаючі акцентували увагу присутніх, що сміттєсортувальні комплекси, які будуються, після вводу в експлуатацію, мають бути задіяні не лише для потреб окремо взятої територіальної громади, а і для потреб усього району, а в деяких випадках, у разі доцільності, й для потреб громад сусідніх районів.

– Сьогодні нам потрібно працювати в напрямі обґрунтованої та фінансово-взаємовигідної логістики. Вчитися налагоджувати взаємовідносини із сусідніми громадами, запроваджувати практики міжмуніципального співробітництва для консолідації ресурсного потенціалу, проводити інформаційну роботу з населенням щодо договірних взаємовідносин, – підкреслив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

Підсумовуючи виступи, Василь Броварник  підкреслив, що, відповідно до обласної стратегії поводження із ТПВ, в межах кожного району має бути побудований комплекс із переробки сміття. Необхідно також забезпечити навантаження на існуючі полігони, організувавши сортування сміття. Згідно зі стратегією добитися такого кінцевого результату, щоб зібране відсортоване сміття відразу ж перероблялося на 100%. А всі старі полігони мають бути рекультивовані.

Повернутись Створено: 2 жовтня 2018 року, 16:37
Оновлено: 2 жовтня 2018 року, 16:41
Переглядів: 1159

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація