Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Поводження із твердими побутовими відходами – один із найважливіших пріоритетів стратегічного розвитку Вінниччини Роздрукувати

Сьогодні, 2 жовтня, під головуванням першого заступника облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось розширене засідання обласної конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, під час якого розглянули питання провадження системи поводження з твердими побутовими відходами. У зібранні взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, члени конкурсної комісії, депутати обласної Ради, а також керівництво районних держадміністрацій, очільники ОТГ та міські й селищні голови рад.

– Якщо  говорити про організацію в області збору та переробки твердих побутових відходів, то варто зазначити,  що північна частина  Вінницької області дуже активно включилася в цей процес. Ми бачимо цілу низку проектів, які знаходяться на різних стадіях реалізації та застосовують справді комплексний підхід до цієї проблеми. Решта районів сьогодні відстають, тому ми говоритимемо на засіданні про наявність у них чіткої стратегії, – наголосив, розпочинаючи засідання, Андрій Гижко.

В ході виступу директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков зазначив, що системний підхід до вирішення питань у сфері поводження із твердими побутовими відходами (ТПВ) залишається одним із найважливіших пріоритетів стратегічного розвитку області, оскільки вирішення таких нагальних питань є запорукою забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища. В області сформовано налагодження системи централізованого вивозу ТПВ зі всіх територіальних громад області, включаючи і сільську місцевість; облаштування майданчиків для збору ТПВ за місцем утворення із впровадженням системи роздільного збору ТПВ; облаштування на полігонах (сміттєзвалищах) сортувальних комплексів і забезпечення належного утримання місць видалення відходів; подальша їхня рекультивація при впровадженні повного циклу переробки ТПВ.

– На сьогодні в напрямі впровадження роздільного збору ТПВ в області складається досить позитивна тенденція, – наголосив Сергій Волков. – Якщо на кінець 2017 року роздільний збір було частково запроваджено у 37 населених пунктах області то нині таких населених пунктів вже 74, тобто, за 9 місяців кількість зросла вдвічі. Проводиться відбір скла, полімерів, заліза та паперу.

Досягти таких показників вдається не лише власними силами територіальних громад, а і за значної підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

– Продовжується реалізація проектів з облаштування сміттєсортувальних комплексів в містах Козятин, Хмільник, Іллінці Калинівка, Бар, – зазначив директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА. – Зокрема, на реалізацію цих проектів з Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища спрямовано кошти в таких обсягах: м. Козятин - 5 млн грн; м. Хмільник - 5 млн грн; Іллінецька ОТГ – 7 млн 900 тис грн; Калинівська ОТГ - 3 млн грн.

– Сьогодні відчувається, що немає тісної співпраці між містами обласного значення, де проходить реалізація проектів та районними бюджетами, адже коти в Обласному фонді охорони навколишнього природного середовища є обмеженими, тим більше, що цього року зменшено відрахування з 55% до 35% екологічного податку до спецфонду обласного бюджету, – зауважив голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету фінансів та обласних програм Геннадій Мазур. – Тому необхідно посилити співпрацю із сільськими радами, районними бюджетами на підтримку тих проектів, які вже розпочато.

Досвідом та своїми напрацюваннями провадження системи поводження з твердими побутовими відходами поділилися голови ОТГ і міські та селищні голови.

Виступаючі акцентували увагу присутніх, що сміттєсортувальні комплекси, які будуються, після вводу в експлуатацію, мають бути задіяні не лише для потреб окремо взятої територіальної громади, а і для потреб усього району, а в деяких випадках, у разі доцільності, й для потреб громад сусідніх районів.

– Сьогодні нам потрібно працювати в напрямі обґрунтованої та фінансово-взаємовигідної логістики. Вчитися налагоджувати взаємовідносини із сусідніми громадами, запроваджувати практики міжмуніципального співробітництва для консолідації ресурсного потенціалу, проводити інформаційну роботу з населенням щодо договірних взаємовідносин, – підкреслив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

Підсумовуючи виступи, Василь Броварник  підкреслив, що, відповідно до обласної стратегії поводження із ТПВ, в межах кожного району має бути побудований комплекс із переробки сміття. Необхідно також забезпечити навантаження на існуючі полігони, організувавши сортування сміття. Згідно зі стратегією добитися такого кінцевого результату, щоб зібране відсортоване сміття відразу ж перероблялося на 100%. А всі старі полігони мають бути рекультивовані.

Повернутись Створено: 2 жовтня 2018 року, 16:37
Оновлено: 2 жовтня 2018 року, 16:41
Переглядів: 881

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація