Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Марина Ставнійчук: «Реформа місцевого самоврядування отримує підтримку на базовому рівні територіальних громад» Роздрукувати

28-29 березня 2013 року у Львові відбувся Форум місцевого самоврядування, який зібрав понад 200 міських голів, депутатів рад різних рівнів, представників органів місцевого самоврядування. Цьогорічний захід присвячений проблемі розриву повноважень та зобов’язань органів місцевого самоврядування, збереженню архітектурної спадщини, фінансовим питання та місцевому економічному розвитку.

Одним з головних спікерів Форуму виступила Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук. Вона зазначила, що на Раді Регіонів 21 березня ц.р. був презентований проект Концепції реформування місцевого самоврядування, який фактично дав старт реформі системи місцевого самоврядування. Проект Концепції став результатом спільної роботи влади та органів місцевого самоврядування, їх асоціацій.
– Від імені Президента України хочу запевнити вас в тому, що старт реформі місцевого самоврядування в Україні надано, – зазначила Марина Ставнійчук. 
Вона наголосила: ця реформа є надзвичайно складною і тому потрібно пройти певний шлях, щоб забезпечити місцеве самоврядування реальними можливостями і фінансово-матеріальними ресурсами, компетенціями. Наразі вже почалось обговорення основних концептуальних елементів, конкретного плану із законодавчої роботи. 
– Сьогоднішній форум також дає можливість обговорити проблеми з практиками, отримати конкретизовані пропозиції, відчути пульс місцевого самоврядування, – зауважила Марина Ставнійчук.
Вона додала, що серед пріоритетів першого етапу реформи місцевого самоврядування є розбудова впродовж короткого періоду часу демократії участі на місцях. Тобто надати людям в територіальних громадах можливість впливати на вироблення управлінських рішень на місцях і контролювати виконання цих рішень. По-друге, необхідно впорядкувати систему надання публічних послуг населенню, ввести нормативи якості цих послуг.
Марина Ставнійчук заявила, що реформа місцевого самоврядування буде «без купюр». 
– Некомплексний характер реформи місцевого самоврядування, вибірковість заходів, відсутність волі та імітація не лише знижуватимуть ефективність самого місцевого самоврядування, а «доб’ють» його як суспільний інститут. З іншого боку, спротив або зволікання може бути подоланий не лише виявом політичної волі вищого керівництва держави, а й консолідованою позицією підтримки з боку усього політикуму (і влади, і опозиції) та організованого громадянського суспільства, – сказала Радник Президента України.
Львівський Форум місцевого самоврядування підтримав швидше ухвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та висловив конкретні пропозиції в питаннях місцевих фінансів, стратегічного планування розвитку територій тощо.

Повернутись Створено: 3 квітня 2013 року, 12:20 Переглядів: 961

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація