Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Марина Ставнійчук: «Реформа місцевого самоврядування отримує підтримку на базовому рівні територіальних громад» Роздрукувати

28-29 березня 2013 року у Львові відбувся Форум місцевого самоврядування, який зібрав понад 200 міських голів, депутатів рад різних рівнів, представників органів місцевого самоврядування. Цьогорічний захід присвячений проблемі розриву повноважень та зобов’язань органів місцевого самоврядування, збереженню архітектурної спадщини, фінансовим питання та місцевому економічному розвитку.

Одним з головних спікерів Форуму виступила Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук. Вона зазначила, що на Раді Регіонів 21 березня ц.р. був презентований проект Концепції реформування місцевого самоврядування, який фактично дав старт реформі системи місцевого самоврядування. Проект Концепції став результатом спільної роботи влади та органів місцевого самоврядування, їх асоціацій.
– Від імені Президента України хочу запевнити вас в тому, що старт реформі місцевого самоврядування в Україні надано, – зазначила Марина Ставнійчук. 
Вона наголосила: ця реформа є надзвичайно складною і тому потрібно пройти певний шлях, щоб забезпечити місцеве самоврядування реальними можливостями і фінансово-матеріальними ресурсами, компетенціями. Наразі вже почалось обговорення основних концептуальних елементів, конкретного плану із законодавчої роботи. 
– Сьогоднішній форум також дає можливість обговорити проблеми з практиками, отримати конкретизовані пропозиції, відчути пульс місцевого самоврядування, – зауважила Марина Ставнійчук.
Вона додала, що серед пріоритетів першого етапу реформи місцевого самоврядування є розбудова впродовж короткого періоду часу демократії участі на місцях. Тобто надати людям в територіальних громадах можливість впливати на вироблення управлінських рішень на місцях і контролювати виконання цих рішень. По-друге, необхідно впорядкувати систему надання публічних послуг населенню, ввести нормативи якості цих послуг.
Марина Ставнійчук заявила, що реформа місцевого самоврядування буде «без купюр». 
– Некомплексний характер реформи місцевого самоврядування, вибірковість заходів, відсутність волі та імітація не лише знижуватимуть ефективність самого місцевого самоврядування, а «доб’ють» його як суспільний інститут. З іншого боку, спротив або зволікання може бути подоланий не лише виявом політичної волі вищого керівництва держави, а й консолідованою позицією підтримки з боку усього політикуму (і влади, і опозиції) та організованого громадянського суспільства, – сказала Радник Президента України.
Львівський Форум місцевого самоврядування підтримав швидше ухвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та висловив конкретні пропозиції в питаннях місцевих фінансів, стратегічного планування розвитку територій тощо.

Повернутись Створено: 3 квітня 2013 року, 12:20 Переглядів: 931

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація