Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Позиція Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Ясності у питанні строку повноважень місцевих рад вимагають громади»

Голова обласної Ради, віце-президент Української асоціації районних та обласних рад з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Сергій Татусяк вважає, що парламент має якнайшвидше внести ясність у щодо строку повноважень депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах до органів місцевого самоврядування 31 жовтня 2010 року.
Про це голова сказав 20 лютого під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, який розглядав звернення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» щодо вищезгаданого питання.
У своєму виступі Сергій Татусяк зазначив, що необхідність подання цього звернення обумовлена різними правовими позиціями щодо строку повноважень депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах до органів місцевого самоврядування 31 жовтня 2010 року, чисельними звернення від територіальних громад та їх членів про необхідність законодавчо визначити дане питання та потребою підготовки до чергових місцевих виборів.
Директор Центру правової допомоги містам АМУ Кравченко В.В. підтримав позицію Української асоціації районних та обласних рад, зазначивши, що чергові місцеві вибори мають відбутися у 2015 році. Обґрунтовуючи це тим, що Закон зворотної сили немає, а тому необхідно керуватися чинною на момент призначення місцевих виборів Конституцією України.
Секретар Комітету Князевич Р.П. зазначив, що дане питання потребує додаткового вивчення у профільному підкомітеті та можливо шляхом проведення засідання круглого столу з обговорення цього питання. Тому запропонував Комітету ухвалити рішення, яким доручити підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднань громадян у двотижневий термін доопрацювати дане питання і підготувати проект рішення Комітету. Комітет своїм рішенням підтримав дану пропозицію.

 

Повернутись Створено: 21 лютого 2013 року, 00:00 Переглядів: 705

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація