4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Працівникам органів місцевого самоврядування роз’яснювали антикорупційне законодавство Роздрукувати

Сьогодні, 7 вересня, в сесійній залі обласної Ради відбувся перший навчальний семінар з питань антикорупційного законодавства України. Засідання провів голова обласної Ради Анатолій Олійник, участь взяли  заступники – Ігор Хміль та Михайло Кременюк, а також депутати обласної Ради, члени Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради – голови районних рад, міські голови міст обласного значення, працівники виконавчого апарату обласної Ради,  а також керівники комунальних підприємств, установ, закладів та організацій Вінницької області. 

– Корупція в нашій державі визнана однією з найгостріших соціальних та політичних проблем, – зауважив під час виступу Анатолій Олійник. – Сьогодні наші партнери, які зацікавлені в співпраці із нашою державою, вказують нам на необхідність вирішення цієї проблеми. Хотів би нагади, що 14 жовтня 2014 року був зроблений перший рішучий крок у боротьбі з корупцією, адже саме тоді набрав чинності Закон України «Про запобігання корупції». Він визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Виступаючи, Анатолій Дмитрович зазначив, що корупційні прояви вражають всі сфери суспільного життя, призводять до появи організованої злочинності, створюють соціальну напругу, породжують в населення зневіру до влади та інші негативні явища.

– Заходи антикорупційного спрямування, які здійснюють в державі,  повинні реалізуватися з врахуванням основних принципів, насамперед законності, гласності, прозорості, всеохопності, перманентності та цілеспрямованості, а також залучення громадськості  до процесу реалізації морально-ідеологічних антикорупційних заходів, – сказав очільник найвищого самоврядного органу. – Запорукою успіху досягнення результатів в боротьбі з корупцією при застосуванні вказаних заходів, є поточний та підсумковий двохсторонній контроль держави та громадськості. В обласній Раді 7 скликання проводиться системна робота щодо роз’яснення антикорупційного законодавства. Так, починаючи з 2015 року, проводяться тренінги для осіб уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування. Під час тренінгів виступали фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції, роз’яснювали вимоги антикорупційного законодавства, в тому числі про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Крім того, 15 листопада 2016 року та 17 березня 2017 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування у Вінницькій області, для депутатів обласної Ради та працівників виконавчого апарату обласної Ради було проведено семінари-тренінги щодо порядку заповнення декларацій. На позачерговій 23 сесії 18 липня депутатами було прийнято рішення про підготовку антикорупційної програми Вінницької обласної Ради на 2017-2020 роки.

В ході проведення зібрання учасникам семінару розповіли про запобігання конфлікту інтересів під час здійснення повноважень депутатами обласної Ради. Про це питання доповіла прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Вінницької області Світлана Каменяр.

Прокурор Вінницької місцевої прокуратури, юрист 1 класу Дмитро Марченко поінформував про вимоги Закону України «Про запобігання корупції» в частині врегулювання конфліктів інтересів.

Про досвід боротьби з корупцією в інших країнах розповів депутат обласної Ради, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «Антикорупційний рух» у Вінницькій області Олександр Васильчук.

Головний спеціаліст з питань запобігання корупції апарату Вінницької облдержадміністрації Андрій Сільницький доповів щодо питання «Корупція, як суспільне соціально-політичне явище: сутність, особливості прояву та шляхи подолання».

Робота семінару була побудована в формі діалогу, депутати обласної Ради та голови районних рад ставили виступаючим питання, які наразі для них є актуальними.

 

 

 

Повернутись Створено: 7 вересня 2017 року, 16:46 Переглядів: 1018

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація