5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Працівники обласної дитячої клінічної лікарні вимагають від депутатів обласної Ради затвердження Василя Паненка керівником цього закладу Роздрукувати

17 листопада відбулась зустріч керівництва області з трудовим колективом Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Підставою для зустрічі став попереджувальний страйк працівників лікарні, які вимагають від обласної влади втрутитися і сприяти у створенні умов для стабільної та ефективної роботи в колективі, що обслуговує маленьких пацієнтів з усієї Вінницької області.

Участь у зустрічі взяли: голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, директор Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Тетяна Бабій, представники громадськості та ЗМІ.

Головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Василь Паненко виступив перед колективом і керівниками області з інформацією про ситуацію, яка склалася в цьому комунальному закладі. Він розповів про те, які порушення були виявлені в діяльності лікарні під час керівництва попереднього головного лікаря, про погрози, які лунають окремим працівникам лікарні за виявлену громадянську позицію, вказав на проблеми і потреби закладу. Василь Паненко також повідомив, що оголошений страйк лікарів є попереджувальним, обмеженим є лише консультативний прийом громадян, а уся необхідна невідкладна допомога в лікарні надається діткам у повному обсязі.

Як зазначали у своїх виступах працівники закладу, до такого вимушеного кроку вони вдалися, щоб привернути увагу влади і громадськості області до вищезазначених проблем. Лікарі обласної дитячої клінічної лікарні вимагають від депутатів обласної Ради: ухвалити рішення на черговій сесії обласної Ради про затвердження Василя Паненка головним лікарем закладу. Варто зазначити, що в підтримку Василя Паненка було зібрано більше 600 підписів і підтримано його шляхом таємного голосування. Від виконавчої влади, зокрема, Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації вимагають - забезпечити нормальні умови для діяльності лікарні. Лікарі і працівники закладу з обуренням сприймають спроби повернення через суд екс-керівника закладу – Тетяни Антонець.

Голова обласної Ради Сергій Свитко розповів перед присутніми про події, які відбуваються в області навколо кадрових змін в комунальних закладах охорони здоров’я області та причини зволікання із затвердженням депутатами обласної Ради нових керівників комунальних закладів.

- У провладної більшості в обласній Раді не виникало раніше запитань, коли повноваження призначати і звільняти керівників комунальних закладів в міжсесійний період були у моїх попередників - голів обласної Ради. Але коли виникла ситуація, що були звільнені із своїх посад Антонець, Власюк та інші головні лікарі, до яких у громади було найбільше запитань, то існуюча до сьогодні провладна більшість об’єдналась проти цього. Розпочались судові позови, блокування роботи президії і засідань сесій обласної Ради. У зв’язку із нещодавнім рішенням апеляційного суду, відтепер виключне право здійснювати кадрові призначення належить лише сесії обласної Ради. Тому я підписав розпорядження про скликання 14 листопада позачергової сесії, на якій мали бути розглянуті питання про затвердження розпоряджень голови обласної Ради про звільнення і призначення керівників комунальних закладів. Проте, провладна більшість, яка існувала при Януковичу, ця ж провладна більшість існує і сьогодні, не з’явилась на сесію. Таким чином, депутати не виконали свого обов’язку, оскільки відтепер лише сесія має право здійснювати кадрові призначення, - сказав Сергій Свитко.

Сергій Свитко пообіцяв працівникам лікарні, що підтримає їхні вимоги і винесе на розгляд чергової сесії обласної Ради питання про затвердження розпоряджень голови обласної Ради про звільнення і призначення керівників комунальних закладів, зокрема, обласної дитячої клінічної лікарні. 

“Колектив залишає за собою право змінити форму акції у випадку невиконання вимог колективу лікарні і залучити до висвітлення цієї події загальнонаціональні ЗМІ. Ми би дуже не хотіли цього робити, бо ми прагнемо нормально і спокійно працювати. Тому просимо владу прислухатися і внести ясність у роботу нашого закладу”, - зазначив Василь Паненко. 

Керівництво обласної Ради після зустрічі із колективом ознайомилося із станом матеріально-технічної бази лікарні. Зокрема, було оглянуто операційну закладу, яка перебуває у аварійному стані уже близько 10-ти років, пральня, яка взагалі не працює і харчоблок, який також перебуває у критичному стані. Зазначені об’єкти потребують капітального ремонту і оновлення.

Нагадаємо, що 14 листопада цього року депутатською більшістю було зірвано 28-у позачергову сесію обласної Ради. Був відсутній кворум для роботи сесії, зареєструвалось лише 40 депутатів, а для проведення легітимного засідання сесії необхідна присутність не менше 67 депутатів обласної Ради. На засіданні сесії, зокрема, планувалось розглянути питання про затвердження розпоряджень голови обласної Ради про звільнення та призначення керівників комунальних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

Повернутись Створено: 17 листопада 2014 року, 20:32 Переглядів: 1977

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація