Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Практичне самоврядування Роздрукувати

Самоврядці «штудіюють» антикорупційне законодавство

Вінницька обласна Рада ініціювала проведення обласної селекторної наради щодо практики застосування нового антикорупційного законодавства. Потреба у пильній увазі означеному питанню виникла з чисельних фактів інкримінації сільським та селищним головам та іншим посадовим особам місцевого самоврядування Вінниччини корупційних діянь.
25 жовтня у Тульчині голова обласної Ради Сергій Татусяк у селекторному режимі обговорив із головами районних рад і райдержадміністрацій, міськими головами міст районного значення, сільськими, селищними головами діяльність органів місцевого самоврядування в умовах нового антикорупційного законодавства.

У нараді також взяли участь заступники голови облради Ігор Кревський, Юрій Медведєв, Степан Нешик, голова постійної комісії ОР з питань зміцнення законності, правопорядку боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталій Мрачковський, начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОДА Юрій Мельник.


Наголошуючи на актуальності порушеного питання, Сергій Татусяк зауважив, що в області почастішали випадки, коли правоохоронні органи намагаються створити видимість боротьби з корупцією за рахунок порушення кримінальних справ та складання протоколів про корупцію на посадових осіб місцевого самоврядування, і – в першу чергу – на сільських, селищних голів та секретарів сільських, селищних рад.
– У більшості випадків у виявлених порушеннях нема корупційного чинника, відтак вони не тягнуть за собою кримінальної чи адміністративної відповідальності, яку інкримінують у таких випадках правоохоронні органи, – зауважив голова облради.
Сергій Пилипович також озвучив, що з 1 липня цього року (з моменту набуття чинності нового антикорупційного законодавства) правоохоронними органами області зареєстровано 41 факт скоєння корупційних діянь, в тому числі 18 – з ознаками кримінальних злочинів. У 14 випадках, тобто, у кожному третьому – суб’єктом корупції є посадові особи місцевого самоврядування, в тому числі 11 сільських (селищних) голів та секретарів відповідних рад.
– Така статистика більшою мірою «притягнута за вуха». Вона спонукала нас до того, щоб вкотре обговорити проблему протидії корупції та напрацювати механізми як недопущення протиправних дій зі сторони посадових осіб місцевого самоврядування, так і протидії фактам можливого необґрунтованого звинувачення у корупції, – підкреслив очільник області.
Віталій Мрачковський та Юрій Мельник наголосили ще й на тому факті, що посадовці органів місцевого самоврядування зачасти потрапляють під відповідальність через власну необізнаність у законодавстві та способах юридичного захисту.
– У багатьох випадках сільські голови підписували документи, не дивлячись, що підписують, а потім зізнавалися, що не розуміли, що підписують. Наша категорична рекомендація – переходьте на цивілізовані методи роботи: користуйтеся послугами адвокатів, консультаціями юристів, – і у вас одразу відпаде багато проблем, – звернувся до самоврядців області начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОДА Юрій Мельник.
Голова постійної комісії ОР з питань зміцнення законності, правопорядку боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталій Мрачковський повідомив, що обласною Радою готується програма протидії корупції, яку депутати розглядатимуть у грудні.
– Особливістю цієї програми є те, що основний контроль за діяльністю влади покладений на громадські організації області, як це практикується у європейських країнах, – зауважив Віталій Мрачковський.
Після спілкування з районними студіями голова облради Сергій Татусяк наголосив, що антикорупційний «лікбез» посадових осіб органів місцевого самоврядування потрібно завершити найближчим часом, аби надалі працювати в рамках закону.

Окрім того під час наради її учасники обговорили питання участі територіальних громад області у реалізації положень Конвенції ООН «Про права інвалідів» та стан передплати друкованих видань в регіоні на 2012 рік.

 

Повернутись Створено: 26 жовтня 2011 року, 00:00 Переглядів: 866

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація