Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Представники Єврорегіону «Дніпро» приїхали вивчати досвід Єврорегіону «Дністер» Роздрукувати

2-5 липня на Вінниччині перебуватиме 13-особова делегація Єврорегіону «Дніпро», а саме: представники з Гомеля (Білорусь) і Чернігова (Україна). Очолюють групу директор Гомельського регіонального агентства економічного розвитку Віктор Бурий та радник голови Чернігівської облдержадміністрації Борис Уваров.

Мета гостей – вивчення досвіду діяльності Єврорегіону «Дністер» та функціонування його Координаційного центру.

У перший день перебування у Вінниці візитери зустрілися з головою обласної Ради, головою Єврорегіону «Дністер» Сергієм Татусяком. Він поінформував колег про результати діяльності очолюваної ним організації за рік її існування.

– Ми працюємо трохи більше року, але вже маємо перші результати і вони немаловажні, враховуючи, за який короткий строк вони були досягнуті. Більшою мірою це завдяки співпраці з європейськими фондами, з яких ми у вигляді найрізноманітніших проектів залучили понад 200 тисяч євро, – повідомив С.Татусяк.

Колеги з «Дніпра» зауважили, що їхні здобутки скромніші, попри те, що їхній єврорегіон існує вже 10 років.

– Ми залучили на наші проекти 1 млн. доларів за 10 років. У нас був період спаду і зараз ми намагаємося дати друге дихання нашому єврорегіону, – сказав Борис Уваров.

Він додав, що проблемних питань єврорегіонам, в які входить Білорусь додає тамтешнє законодавство, в якому відсутні закони про транскордонне співробітництво. Відтак 5 єврорегонів, які існують нині на території Білорусі, працюють на громадському ентузіазмі.

– Саме тому ми сподіваємося отримати на Вінниччині якомога більше інформації про роботу Єврорегіону «Дністер», який підтримує і визнає влада, і який має своє представництво в Брюсселі, чого ніколи не мав жоден єврорегіон наших країн, – зазначив Віктор Бурий.

Цього ж дня гості ознайомилися з роботою «Прозорого офісу» Вінницької міської ради та відвідають село Буша Ямпільського району. 3 липня делегація працюватиме у місті Сорока Молдови, а 4-го – у Могилеві-Подільському та селі Северинівка Жмеринського району. Завершиться робоча програма у Вінниці тренінгом з написання проектів у Координаційному центрі Єврорегіону «Дністер»

Довідка: Єврорегіон «Дніпро» створено 29 квітня 2003р. в м.Гомелі. Він об'єднує з білоруського боку Гомельську область, з українського – Чернігівську область, з російського боку – Брянську область. Площа території єврорегіону - 107,2 тис. кв. км. Чисельність населення єврорегіону - 3,909 млн. чоловік. Міста єврорегіону: Гомель, Мозир, Жлобин (Республіка Білорусь), Чернігів, Ніжин, Прилуки (Україна), Брянськ, Новозибков, Калинець (Росія). Головна мета Єврорегіону «Дніпро» – сприяння соціально-економічному розвитку, науковому і культурному співробітництву прикордонних територій Чернігівської, Гомельської та Брянської областей.

 

Повернутись Створено: 2 липня 2013 року, 14:42 Переглядів: 943

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація