4 червня, об 11.00, в режимі відеоконференції з трансляцією на сайті обласної Ради відбудеться зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Управління патрульної поліції у Вінницької області та зустріч з кандидатами – представниками від громадськості до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції у Вінницькій області та Управління поліції охорони у Вінницькій області 
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Представники країн Вишеградської четвірки у Вінниці діляться досвідом розбудови малого та середнього бізнесу Роздрукувати

12 квітня у Вінниці пройшла презентація  «Вишеградський досвід для українського уряду та бізнесу». Приїхали представники Чехії, Угорщини, Польщі, Словакії аби поділитися досвідом розвитку малого та середнього бізнесу. Організаторами заходу стали Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини у співпраці з Міністерствами закордонних справ Словацької, Чеської  та Польської Республік, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством закордонних справ України.

Учасники заходу зазначили, що Вишеградські країни зберігають політичну єдність щодо ратифікації угоди про асоціацію Україна-Європейський Союз і є надійними партнерами України на шляху до євроінтеграції.

- Малий і середній бізнес - це основа економіки, - зазначив Іштван Мікола, держсекретар з політики безпеки міністерства закордонних справ Угорщини. - Розвиток малого бізнесу дасть стабільність економіці. Але на гроші інвесторів важко розвиватися, це можливо робити лише на кредитних коштах. І європейський Фонд гарантування кредитів виділив 45 млн євро для здешевлення українських кредитів та зменшення кредитних ставок для малого та середнього бізнесу.

99% бізнесу в України лежить у площині  малого та середнього бізнесу. На  Вінниччині 68 тисяч людей займаються  підприємницькою діяльністю. У 2015 році зареєстровано 2671 малих підприємств. Іноземні гості вказували, якщо зараз уряд не розпочне реформ, то Україну  чекає стрімке падіння. Часу практично не залишилось.

- Сільське господарство може врятувати Україну, – зазначив Ярослав Лудва, заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки. – Майбутнє за сімейним бізнесом. На це не потрібні великі інвестиції. Такий бізнес гнучкий, він дає робочі місця, сплачує податки.

Як зауважила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко, в Україні доля малого та середнього бізнесу складає понад 90%. Однак вважатися такими по суті можуть далеко не всі підприємства, які є "малими" номінально.

- Кожна країна має свій унікальний досвід, – продовжила Юлія Клименко. - Ми маємо 1,7 мільйонів підприємств малого та середнього бізнесу. Втім, лише 350 тисяч з них дійсно підпадає під цю категорію і мають державну підтримку.

Такий стан речей Юлія Клименко вважає перепоною на шляху до розвитку України, адже розвиток середнього та малого бізнесу є запорукою політичної стабільності. А бізнесмени, як правило, є освіченими свідомими виборцями.

- Реалізується проект створення 16 регіональних Центрів розвитку малого і середнього бізнесу,  - зазначила вона. - Протягом двох років вони відкриються у кожній області. Ця інфраструктура буде мати практичну імплементацію європейських програма, які заходять в Україну. Підприємець може прийти отримати інформацію, послугу, консультації по своїй діяльності.

Виступаючи на заході голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що  сьогодні процес децентралізації передбачає передачу повноважень і інструментів на місця і багато залежатиме  від активності представників влади і бізнесу.

-  Нам дуже корисний ваш досвід, - сказав Анатолій Дмитрович. - Ми хочемо почути, як ви проходили цей шлях, щоб не  повторювати  ваших помилок. Адже підприємництво — це резерв зниження безробіття і основний чинник у подоланні безробіття. Нам цікава Словаччина в галузі  енергетичної співпраці з Україною, Польщі – із впровадження децентралізації, Чехії – з питань освіти, і особливо  Угорщини -   у галузі малого і середнього бізнесу.

Впродовж дня польські, чеські, угорські так словацькі посадовці обговорювали з українськими колегами та бізнесменами перспективи співпраці у сфері малого та середнього бізнесу та ділились бізнес-досвідом своїх країн. Зовсім скоро міністри закордонних справ країн Вишеградської четвірки знову відвідають Україну,  щоб обговорити процес реформування.

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2016 року, 15:47 Переглядів: 891

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація