5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Представники обласної Ради обговорили питання стратегії регіонального розвитку Вінниччини Роздрукувати

30 вересня у Вінниці відбувся круглий стіл на тему: «Діалоги про майбутнє України: «Стратегія регіонального розвитку Вінниччини в умовах кризи та невизначеності». У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, депутат обласної Ради - голова Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Татусяк, директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв, сільські та селищні голови, керівники громадських організацій, фахівці й експерти з питань розвитку місцевого самоврядування.

Вітаючи учасників круглого столу, перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський підкреслив, що тема стратегічного розвитку регіону є пріоритетною в діяльності обласної Ради.

– Протягом останніх років ми виростили цілу плеяду громадських активістів, які займалися стратегією регіонального розвитку. Зокрема, більше, ніж у 600-ти сільських радах, 28 селищних та 18-ти міських радах були неодноразово проведені збори громадськості та виступи активістів, під час яких обговорювалися проблеми стратегії. Хочу зауважити, що прийнята нами стратегія – цілком обґрунтований, практично-науковий документ, який почав уже реалізовуватися. Але, на жаль непередбачувані обставини, пов’язані із суспільно-політичною ситуацією в нашій країні, вносять свої корективи. Тому головне завдання сьогодні – не дати «заговорити» зазначену тему, адже найболючіші питання децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування можуть реалізовуватися лише за активної участі всіх очільників територіальних громад, громадських активістів, фахівців та експертів. Лише завдяки спільним зусиллям ми можемо розраховувати на успіх і вдалий результат, – підсумував Ігор Кревський.

Презентуючи програму «Центри розвитку нової України», директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв поінформував, що їхніми фахівцями розпочато розробку плану розвитку п'яти регіонів країни, які мають стати локомотивом змін та економічного відродження України. У п'ятірку регіонів увійшли місто Київ, Вінницька, Кіровоградська, Одеська та Миколаївська області. Ініціатива передбачає розробку нової ролі та перспектив цих регіонів в умовах кризи, яка виникла в Україні. Вибір саме цих регіонів обумовлений тим, що їхня роль і досвід є найбільш цікавими та унікальними.

Він наголосив, що саме Вінницька область починає відігравати якісно нову роль, як центр розвитку практик самоврядування України, перспективними напрямками розвитку якого стають створення «Національної школи самоврядування»; посилення транзитно-транспортного потенціалу шляхом реалізації інфраструктури проектів та розвитку логістики; розвиток комунальної економіки.

Завершенням роботи круглого столу стало підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування та Інститутом стратегічних досліджень «Нова Україна» щодо співпраці в рамках програми «Центри розвитку нової України».

Результатом зазначеної співпраці стане розробка проектів та програм розвитку Вінницької області, з урахуванням її нової ролі та місії. Напрацьовані пропозиції будуть передані органам місцевого самоврядування для поширення та реалізації досвіду в інших регіонах України.

 – Я впевнений, що наші напрацювання з Інститутом стратегічних досліджень будуть базовими в нових умовах, щоб сформувати ту модель влади, яка б працювала на людину, її соціальні гарантії та її добробут, – підкреслив голова Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Сергій Татусяк.

Повернутись Створено: 30 вересня 2014 року, 17:43 Переглядів: 915

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація