Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Представники обласної влади привітали жителів Республіки Молдови із Днем незалежності Роздрукувати

27 серпня заступник голови обласної Ради Наталія Солейко та заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко взяли участь в урочистих заходах, присвячених 23-ій річниці Дня незалежності Республіки Молдови. Представники обласної влади, на запрошення голови Сорокського району Віктора Сеу, відвідали місто Сороки і привітали його мешканців з величним державним святом.

– Наші країни і наші народи об’єднує спільна історія. Всі ці роки, і до сьогодні, ми живемо в добросусідських дружніх стосунках. Всього лише 3 дні розділяють наші держави у здобутті незалежності, яку вам довелось виборювати ціною людського життя, – наголосила Наталія Солейко у своїй вітальній промові, звертаючись до містян від імені голови обласної Ради Сергія Свитка, депутатського корпусу та всієї громадськості Вінниччини.

У відповідь, представники нашої влади почули багато слів про підтримку і співчуття українцям, на долю яких випало багато випробувань. Молдавська сторона висловила переконання, що наш народ повинен виборювати своє право за незалежність, а також – сподівання, що Україна буде разом з ними підтримувати європейський шлях розвитку.

В рамках святкових зустрічей між представниками нашої області та керівництвом Сорокського району було зазначено, що за участі обох сторін вдалося розширити коло добросусідських відносин з іншими країнами. Зокрема, за взаємного сприяння, вінничани поглибили свою співпрацю з Румунією, а молдовани – із Польщею. 27 серпня цього року сорокським районним керівництвом підписано угоду про співпрацю з одним із адміністративних центрів Естонії.

На завершення візиту було підкреслено, що всі прагнуть до демократичного шляху розвитку, до європейських цінностей і сподіваються на взаємну підтримку та співпрацю в усіх питаннях розвитку економіки, культури та інших сферах життєдіяльності.

Для довідки.

27 серпня 1991 року парламент Республіки Молдови прийняв Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.

У грудні 1991 року, після підписання Біловезьких угод і розпаду СРСР, нова держава — Республіка Молдова — була визнана декількома десятками держав, зокрема, США, Туреччиною, Францією, Німеччиною, а потім –Росією, Україною та іншими країнами новоутвореної Співдружності незалежних держав (СНД).

У 1992 році вона стала членом ООН і ОБСЄ. Потім Молдову прийняли до Ради Європи, а також до Організації чорноморського економічного співробітництва. Не так давно країна увійшла до складу Всесвітньої торговельної організації.

Повернутись Створено: 28 серпня 2014 року, 17:06 Переглядів: 1152

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація