Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Представники ОТГ Вінниччини вивчали особливості управління фінансами комунальних медичних закладів Роздрукувати

Про управління фінансами в комунальних підприємствах з надання первинної медичної допомоги 23-24 липня говорили у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування представники сфери охорони здоров’я ОТГ Вінниччини. Дводенний навчальний захід проходив за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».

Тренінг присвячений вивченню питань бухгалтерського обліку в медзакладах громад, реалізації облікової політики,  звітності та фінансування, а також визначенню собівартості платних медичних послуг і  організації трудових відносин в комунальних підприємствах медичної галузі.

Спікерами зустрічі виступили тренер з тематики «Управління закладами охорони здоров’я в умовах реформування» Програми «U-LEAD з Європою» Анна Ліщишина та радник Вінницького ЦРМС з муніципальних послуг Віталій Швець.

Керівник Вінницького ЦРМС Олег Левченко підкреслив необхідність сталого реформування галузі первинної медицини, адже на його думку, зроблена велика робота з впровадження сучасної медицини в громадах, є гарні результати, послуги охорони здоров’я в ОТГ виходять на сучасний рівень, тож  втрачати це надбання не можна.

Актуальними питаннями для комунальних некомерційних підприємств медицини є визначення платних послуг, а також трудові відносини, – зазначив Віталій Швець під час тренінгу. – Відбувається вільний вибір оплати праці, адже єдина тарифна сітка не діє, робота проходить по Господарському кодексу. Варто зауважити на оптимізації мережі медичних закладів, які всі стали платниками ПДВ, це новація, громади з цим ніколи не стикалися. Це знання  податкової звітності, робота з податковим законодавством – всі питання господарювання і фінансування в нових умовах. Крім того, у нас є нові Центри первинної медико-санітарної допомоги, що тільки створились. Це Глухівці, Іванів і Бабчинці і для них ці питання дуже актуальні.

В ході навчання представники  громад обговорили шляхи оптимізації мережі  медичних закладів, механізми запровадження платних послуг в комунальних підприємствах сфери охорони здоров’я. Особливу увагу під час тренінгу  приділено проблематиці оплати праці та трудових відносин.

– Комунальні медичні підприємства повинні звертати увагу на кваліфікацію персоналу, адже Державний класифікатор професій та посад ще ніхто не відміняв, – зазначила Анна Ліщишина. – І якщо написано, що лікар, який працює в закладі, повинен мати певну освіту, курси та інше, то так повинно бути. Чому ці питання виникають? Підприємства працюють в нових мовах, а щодо оплати праці – для кожної посади визначаються певні персональні надбавки за стаж, категорії, доплати чи премії. Тож варто пам’ятати – є встановлені вимоги держави до персоналу і їх теж ніхто не відмінив. Що стосується маркетингової діяльності – це вже завдання керівника. І тут головне – це вимагати від своїх працівників, щоб заклад працював нормально і стабільно.

 

 

Повернутись Створено: 24 липня 2019 року, 14:46 Переглядів: 174

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація