Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Представники ОТГ Вінниччини вивчали особливості управління фінансами комунальних медичних закладів Роздрукувати

Про управління фінансами в комунальних підприємствах з надання первинної медичної допомоги 23-24 липня говорили у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування представники сфери охорони здоров’я ОТГ Вінниччини. Дводенний навчальний захід проходив за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».

Тренінг присвячений вивченню питань бухгалтерського обліку в медзакладах громад, реалізації облікової політики,  звітності та фінансування, а також визначенню собівартості платних медичних послуг і  організації трудових відносин в комунальних підприємствах медичної галузі.

Спікерами зустрічі виступили тренер з тематики «Управління закладами охорони здоров’я в умовах реформування» Програми «U-LEAD з Європою» Анна Ліщишина та радник Вінницького ЦРМС з муніципальних послуг Віталій Швець.

Керівник Вінницького ЦРМС Олег Левченко підкреслив необхідність сталого реформування галузі первинної медицини, адже на його думку, зроблена велика робота з впровадження сучасної медицини в громадах, є гарні результати, послуги охорони здоров’я в ОТГ виходять на сучасний рівень, тож  втрачати це надбання не можна.

Актуальними питаннями для комунальних некомерційних підприємств медицини є визначення платних послуг, а також трудові відносини, – зазначив Віталій Швець під час тренінгу. – Відбувається вільний вибір оплати праці, адже єдина тарифна сітка не діє, робота проходить по Господарському кодексу. Варто зауважити на оптимізації мережі медичних закладів, які всі стали платниками ПДВ, це новація, громади з цим ніколи не стикалися. Це знання  податкової звітності, робота з податковим законодавством – всі питання господарювання і фінансування в нових умовах. Крім того, у нас є нові Центри первинної медико-санітарної допомоги, що тільки створились. Це Глухівці, Іванів і Бабчинці і для них ці питання дуже актуальні.

В ході навчання представники  громад обговорили шляхи оптимізації мережі  медичних закладів, механізми запровадження платних послуг в комунальних підприємствах сфери охорони здоров’я. Особливу увагу під час тренінгу  приділено проблематиці оплати праці та трудових відносин.

– Комунальні медичні підприємства повинні звертати увагу на кваліфікацію персоналу, адже Державний класифікатор професій та посад ще ніхто не відміняв, – зазначила Анна Ліщишина. – І якщо написано, що лікар, який працює в закладі, повинен мати певну освіту, курси та інше, то так повинно бути. Чому ці питання виникають? Підприємства працюють в нових мовах, а щодо оплати праці – для кожної посади визначаються певні персональні надбавки за стаж, категорії, доплати чи премії. Тож варто пам’ятати – є встановлені вимоги держави до персоналу і їх теж ніхто не відмінив. Що стосується маркетингової діяльності – це вже завдання керівника. І тут головне – це вимагати від своїх працівників, щоб заклад працював нормально і стабільно.

 

 

Повернутись Створено: 24 липня 2019 року, 14:46 Переглядів: 349

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація